Skocz do zawartości

BITWA 30: Start


n-pigeon

Rekomendowane odpowiedzi

2011-11-11-191853_rek.jpg

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej Mini-Bitwie Game Art. Uczestnicy bitwy zawalczą o zwycięstwo
w jednej bądź obu z dwóch kategorii tematycznych
, Postać oraz Rekwizyt.

 

Tematami tej edycji, dla postaci oraz rekwizytu, zostały kolejno:
hybryda człowieka z maszyną lub zwierzęciem
i
ręczna broń palna
.

 

Zapraszamy do zabawy!

Tematy: hybryda człowieka z maszyną lub zwierzęciem i ręczna broń palna

 

Nowa bitwa zostaje podzielona na dwie kategorie, postać oraz rekwizyt. Każda z kategorii będzie oceniana niezależnie, zatem tym razem wyłonimy dwie zwycięskie prace, po jednej na kategorię.

 

 

Limity:

 

  • Modele, łącznie, powinny zmieścić się w 12 500 trójkątów (nie poly) dla postaci i 5 000 trójkątów dla rekwizytu

 

  • Maksymalny rozmiar każdej z tekstur to 2048 na 2048 pikseli. Dozwolone wszystkie rodzaje tekstur, każda może być podzielona na mniejsze pliki pod warunkiem, że łączny rozmiar kawałków jednego rodzaju tekstury nie przekroczy odgórnego limitu.
     
    Przykładowy, prawidłowy zbiór tekstur:
    diffuse map 2048x2048 px + specular map 2048x2048 px + 4x glow map 512x512 px itd.
     
    nie prawidłowy zbiór tekstur:
    2x diffuse map 2048x2048 px + specular map 2048x2048 px + druga specular mapa 512x512 px itp.

 

 

Zasady:

 

 

  • Dozwolone jest wykonanie dowolnej ilości prac w każdej z kategorii, ale z pośród nich, tylko jedna praca na kategorie, może być zgłoszona do głosowania.
  • Każdy z uczestników musi założyć wątek dotyczący modelu, w którym musi pokazać, procesy powstawania modelu/tekstury.
  • Wątki w których znajdować się będzie tylko finalna wersją, nie będą dopuszczone do głosowania.
  • Tytuł wątku musi zawierać prefix BITWA 30 Postać: [Tytuł pracy] albo BITWA 29 Broń: [Tytuł pracy]
  • Gdy praca zostanie ukończona, należy dodać miniaturkę z napisem "koniec", w pierwszym poście wątku. Wątki bez miniaturki z napisem koniec, zostaną uznane za nieskończone i nie wezmą udziału w głosowaniu.
  • Aby przedstawić pracę więcej niż z jednego ujęcia, należy dostarczyć obraz o szerokości 800 px i dowolnej wysokości, np. 800x4000 px.
  • Na obrazku z finalną wersją pracy, muszą zostać przedstawione:
    - render modelu REAL TIME - rendery offline, np. rendery z vraya czy mentalraya, nie będą brane pod uwagę
    - smooth shaded model (oświetlony model bez tekstur koloru i odbić, z prostym materiałem)
    - siatka modelu
    - płaska prezentacja tekstury

 

Limit czasowy:

Bitwa trwać będzie ponad 6 tygodni, rozpoczyna się dziś (tj. 11.11.2011) a kończy się dnia
26.12.2011
o godzinie 24.00. Po tym terminie zostanie założona ankieta dzięki której zostanie wyłoniony zwycięzca.

 

Nagrodą jest, dołączenie pracy do rekomendacji na stronie głównej max3d.pl i wieczna sława :)

 

 

W razie uwag, wątpliwości lub pytań, proszę pisać w tym temacie.

 

Powodzenia, udanych modeli i ostrych tekstur!

Edytowane przez n-pigeon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki temu masz więcej czasu na poprawienie :)

Może więcej osób weźmie udział. Same plusy bo minusów nie widzę. Bawimy się bez nagród :) Biorę udział bo zawsze jest dod. motywacja (konkurencja) oraz termin na który muszę zrobić. HP mam skończone, ale chcę wprowadzić poprawki :) Dzięki przedłużeniu wiem, że na pewno zdążę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gadać. Do roboty :D

 

@Valery

 

Kiedyś bitwa trwała 4 tygodnie, przedłużyłem do 6, ale to niewiele dało :)

To i tak tylko zabawa, nie chodzi o szybkość. Liczy się wspólna praca, wzajemna motywacja. Termin jest tylko dlatego, że musi, bo nie wiedział bym kiedy zakończyć bitwę, postawić sondę i zacząć nową :D

 

Deadline to zawsze dodatkowa motywacja :)

 

Przedłużenie jest dla osób które są bliskie ukończenia pracy, ale z przyczyn osobistych nie zdążą w terminie. No i ten tydzień po świętach jest dla wielu wolny od pracy, będzie więcej czasu doszlifować projekt.

Edytowane przez n-pigeon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma oficjalnej listy, na którą trzeba się zapisać. Jak chcesz wziąć udział, to zakładaj temat i modeluj ;)
Tak wiem :) ale, o ile się nie mylę, czasem było w regulaminie napisane, że trzeba np (minimum) tydzień przed deadlinem założyć wątek, chyba że popieprzyłem z inną bitwą :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że n-pigeon przedłuży każdą bitwę :)

 

To na pewno Ty Bruneq ;) Mapa Karkand, szturm. Vegapl nick ;) n-pigoen'a jeszcze nie spotkałem. Ja tylko w trybie podboju gram, a akurat zamienili na szturm i był Bruneq.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się na początku bitwy, ile dąć na broń :X nikt nic nie zaproponował :

 

Zwiększę limit jeśli nikt nie będzie miał nic przeciwko.

Jeśli jest ktoś przeciw, niech napiszę. Jeśli nikt się nie sprzeciwi do wtorku, to limit zwiększam do limitu postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Akka, ale ja musiałem zrezygnować z niektórych elementów, żeby zmieścić się w limicie 5k, a teraz nagle chcecie zwiększyć do 8k. Trochę to nie halo według mnie i myślę, że gdyby więcej osób skończyło modele na czas byliby podobnego zdania... ale w sumie możecie mieć w dupie to co napisałem, bo się wycofuje z tej bitwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności