Skocz do zawartości

Bitwa 30 Postać: Vega


Vega

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Q3 słabo, zwłaszcza że łączy kilka uniwersów, różne dziwadła tam były, ale często wyssane z palca moim zdaniem. W Q2 był klasyczny obraz ludzi połączonych z maszynami: http://leray.proboards.com/index.cgi?board=stroggdm&action=print&thread=2589. w Q1 trochę inna bajka, bardziej średniowieczne klimaty, ale Q3 moim zdaniem najmniej klimatyczny jeśli chodzi o taki design.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to jedziemy z krytyka :D

Vega odrazu mowie ze anatomii sam nie mam opanowanej, ale napisze to co mi sie rzuca odrazu/

Zacznijmy od gory:

-glowa bardzo fajna teraz jest taka toonowa

-szyja chyba ma za duzy luk z profilu jak sie patrzy

-obojczyki zbyt duzy luk? powinny bardziej isc po lini prostej?

-plecy ogolnie spoko tylko lopatki masz chyba za male

-barki troche dziwne, od profilu to prawde mowaic nie wiem co tam sie z nimi dzieje

-klatka piersiuowa spoko, tylko moze gorna partia jest przesadzona?

-boczne miesnie brzucha tak nie wygladaja

_nogi: zwiekszyl bym mu uda

PS: wiem ze robisz jakiegos mutanta ale widze ze korzystasz z bazy czlowieka, dlatego pisze to co mi sie nie zgadza z budowa czlowieka, mozliwe ze to co napisalem nie ma wogole znaczenia bo chcesz go grubo zmodyfikowac, ale co tam moze cos pomoze :)

 

Powodzenia fajnie idzie ( glownie po glowie widac ze bedzie zacnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się zastanawiałem o limity a ilość detali / gęstość siatki.

Ta głowa wygląda jakby miała min 100tys poligonów ;)

Chyba że masz tam takie cudo co zredukuje gęstość siatki zachowując

gł. podziały bryły (?)

 

Normal mapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główka nie jest moim pomysłem :) Gdzieś w otchłani internetu znalazłem ;)

Koncepty które są w 1 poście to tylko główny zarys :D Że coś takiego będzie, ale nie będę się chyba w 100% tego trzymał. Najbardziej to trzymać się będę tego: http://www.autodestruct.com/images/quake4_strogg3.jpg, że coś takiego będzie coś w tym stylu :)

 

odnetniN: dzięki :) Nad ciałem można popracować i błędy są jednakże nie będę poprawiać np. obojczyka ponieważ jak to Mafida powiedział: to jest model na którym powieszę resztę. Jakoś tak to brzmiało :D

przems: jak Mafida napisał. Normal mapa :)

mafida: ;)

tr3buh: dzięki.

 

Jutro się zabiorę za resztę :) Zacznę od mechaniki stóp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam tyle. Miejscami jest słabo i jak będzie czas to poprawię. Planuję zrobić jeszcze 2 inne rodzaje miniTorb i do tego pas. Dopiero wtedy spodnie. Może dół wygląda mało jak maszyna. Bardziej wojskowo to na pewno góra będzie bardziej mechaniczna :)

 

hybryda.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie idzie, bardzo mi się podoba nieco hmm przerysowana twarz i ogólnie sylweta gościa, zbroja też spoko, tylko.... toż to gears of war, nie Q4... :D takie pierwsze od razu skojarzenie, nim dobrze się przyjrzałem tym portkom :) Aha, ta blacha ma łydce, on na sedes chyba nie usiądzie, nie wygląda jak by mógł zgiąć nogi w kolanach ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Owen: Dzięki

 

@Dziudziu: Dzięki. To jest Q4 lub q3 ;) jak wrócę do domu to wrzuce model znaleziony na zbrushcentral na którym sie wzoruje (to jest ten z papierosem lub cygarem z q4). Glowa tez wzorowaną na pracy znalezionej w odchlani zbrushcentral. Temat nazywa sie Vega bo nie wiem co to bedzie :D

 

 

Wysłano z telefonu.

 

Edit:

Twarz wzorowana na http://digital-art-gallery.com/picture/5463

Całość na http://img710.imageshack.us/img710/1703/sargelayout.jpg

 

Edit:

 

hybra.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh takie jakieś takie :D Na pewno lewitują bo o co mogą się trzymać? Przymocowane do skóry raczej nie ;) Nie wiem co tam można dać. Coś wymyślę lub wygoogluje lub zostawię jak nic innego nie będzie ;)

 

Dłonie lepiej teraz poprawić czy później mają LP i textury?

 

Jeszcze rękaw muszę poprawić bo teraz zauważyłem lewitację :P

 

97830840.jpg

24426468.jpg

41592848.jpg

19669985.jpg

caloschybryda.jpg

Edytowane przez Vega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebym tylko sie wyrobił :D Za tyg. Święta czyli weekend odpada. Jeszcze lp, zmapowac i tekstury. Poszukam cos u wuja Google :) Tak patrząc to jednak nie do końca wyszło tak jak miało wyjść :) Następny bedzie lepszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już finish LP. Teraz texturki :) Głowę dam niżej bo faktycznie jest taka długa :) Poprzedni marmoset mi nie działał (1.04). Model był cały czary nawet jak dałem texty, itd. Pojawiła się werjsa 1.05 i wszystko działa dlatego się bawię póki mogę :)

 

lp1z.jpg

lp2g.jpg

lp3i.jpg

lp4q.jpg

lp5r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo uprościłeś bryłę lowpoly w stosunku do hipoly, (np na klatce) a polycount strasznie wysoki.

Można było parę detali powyciągać na geometrii a nie tak pakować aby więcej dookoła nogi:)

Na klatce ogólnie bardzo rzadziutko, a na nogach gęsto, tak samo na twarzy zdecydowanie za gęsto.

Postać pod względem bryły na pierwszy rzut oka wygląda na 6k spokojnie i więcej nie ma sensu pchać.

 

Proporcje bryły leżą i kwiczą, nieforemna klatka piersiowa, nieforemna miednica, rączki nisko wyrastają.

Ja wiem, że Ty to budowałeś na gołej postaci, ale czasem trzeba troche pooszukiwać z umiejscowieniem i wielkością niektórych elementów zbroi a nie poobkładać detalem i samo wyjdzie, bo jednak nie zawsze wyjdzie.

 

Generalnie fajnie wydziergałeś detal, jednak za szybko zostawiłeś za sobą proporcje i bryłę, a to połowa sukcesu.

Dobrze zrobiona bryła i proporcjonalne względem siebie elementy ją budujące, poprawna poza neutralna (która też dodaje modelowi życia i charakteru o dziwo) może zając nawet 50% i więcej czasu całej pracy nad modelem.

A taka gearsowa stylizacja to wogóle jest wymagająca pod tym względem.

 

Co do samego detalu niektóre elementy pancerza, np naramiennik czy płytki na przedramionach zrobiłbym grubsze, bardziej "tłuste".

Za małe rączki, zarówno same dłonie i "paluszki" chudziutkie, dalej też, całe ręce jednak za wątłe jak na takiego bydlaka.

 

pozdrawiam i powodzenia z texami!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Plasti: trochę podkręciłem texty przez wyostrzenie :)

@Mafida: z góry jest niebieskie :D

@Levus: Ja zrobiłem błąd przy robieniu LP. Zacząłem od nóg i zamiast zrobić główny zarys to napchałem z myślą, że później odchudzę. Napchać więcej, żeby przy wypalaniu normalki nie było bubli jak miałem przy mnichu :D Normalki były dobre jednakże 1 element na 2048x2048. Wtedy bubli nie było. Nie pomyślałem, że każdy element będzie mniejszy niż 2048x2048. Następnym razem będę pamiętał :)

Kolejny błąd to rozmieszczenie UV. Proporcje są beznadziejne :) Ręka mała, głowa duża, itd. Następnym razem będę pamiętał :D Na klacie jest mniej bo loopy miałem ładnie i przy odchudzaniu nie było problemu z kasowaniem. Normalka aż tak się nie rozjechała dlatego skasowałem.

 

Ja wiem, że Ty to budowałeś na gołej postaci, ale czasem trzeba troche pooszukiwać z umiejscowieniem i wielkością niektórych elementów zbroi a nie poobkładać detalem i samo wyjdzie, bo jednak nie zawsze wyjdzie.

 

Zgadzam się w 100%. Zacząłem od butów które robiłem 3x. Początkowo wszystko było mniejsze niż teraz. Później dopiero powiększyłem, przestawiłem jednakże nie jest zbytnio zadowolony. Np. nakolanniki (o ile dobrze kojarzę) są duże, rozjechane, krzywe i paskudne. W dod. nie są na samym kolanie tylko pod :) Końcówka nakolannika jest na kolanie ;)

 

Co do samego detalu niektóre elementy pancerza, np naramiennik czy płytki na przedramionach zrobiłbym grubsze, bardziej "tłuste".

 

Są cienkie jednakże nie pasowałyby do pozostałych elementów które cienkie :)

 

Za małe rączki, zarówno same dłonie i "paluszki" chudziutkie, dalej też, całe ręce jednak za wątłe jak na takiego bydlaka.

Też się zgadzam :) Spróbuję poprawić ręce o ile normalka się nie rozjedzie.

 

 

Silnik Marmoset.

lptext1.jpg

lptext2.jpg

lptext3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, że niektórzy mają toon, ale ja nie mogę tego znaleźć z marmor ;) W necie też za wiele nie ma. Nie ma jak to zrobić. Nawet znalazłem wpis, że się nie da toon w marmoset, ale widziałem turntable postaci z marmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma gotowego TOON, mozesz wlaczyc OUTLINE w zakladce VIEW i poprobować z materialami i cieniami zeby byly toonowe - to tyle co mozna zrobic w marmosecie

 

Jest fajnie ale mogloby byc fajniej

 

Skriny z postu 44 o wiele fajniej wygladaly, fajniesze kolory i osiwetlenie

 

Zakładam ze zbroja jest z metalu, tak? nie widac tego w ogole, popracowalbym nad nia jeszcze na twoim miejscu, a napewno model duzo by zyskał na odbiorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności