Skocz do zawartości

Bitwa 30 Postać: suroAgatka


Gemin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Moja postać -zdrobniale nazwana suroAgatką - jest kobietą w średnim wieku, której ciało zostało mechanicznie przystosowane do bardziej efektywnej reprodukcji. Modyfikacje dokonane w jej ciele przyspieszają rozwój płodu i zapewniają mu maksymalne bezpieczeństwo. Dodatkową opcją jest możliwość jego obserwacji w brzuchu, przez przyszłych rodziców. Klientów Agaty, trudniącej się w wynajmowaniu brzucha parą, które z różnych przyczyn nie mogą zapewnić sobie potomstwa. Ponieważ ostatnio zaczęło przybywać par z podobnymi problemami. Przedsiębiorcza Agatka wyniuchała w tym niezły interes i dokonała tu i ówdzie zmian we własnym ciele. Tworząc tym samym bardziej atrakcyjniejszą ofertę. Mogąc przejść do bardziej "efektywnej produkcji", podwyższyła swój status społeczny.

 

Na razie mam ogólny rys postaci, w której chciałbym nawiązać do stylu Dieselpunk. Połączonym z retro lat 20-40. Po raz pierwszy podejmuje się takiego tematu i mam nadzieje, że coś z tego wyjdzie.

Edytowane przez Gemin
skończenie modelu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

Ciekawa historia, pasowała by mi do "Łowcy Androidów". Załączony obrazek konceptu

miniatury choć z pewnymi anatomicznymi wadami (jak np. za duże prawe ramię) jest

udany i ma swój klimat. Dobry pomysł aby płód podglądać bezpośrednio w brzuchu

suroAgatki. Model postaci na pierwszy rzut oka proporcjonalnie poprawny, jednak kolana

wydają się trochę nienaturalne. Czekam na dalszy postęp pracy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam komorę embrionową. W trakcie pracy nad nią trochę się zapomniałem. Teraz będę musiał starać się nadrobić stracony czas.

Jeśli chodzi o kolana, to celowo umieściłem nad nimi fałdy aby uwidocznić tkankę tłuszczową i mięśnie uda. Być może przesadziłem z tym. Zobaczę jak to będzie wyglądać, gdy pomniejsze te fałdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

No to mam progres. Postać zaczyna nabierać charakteru. Niestety troszkę zbyt późno i obawiam się że mogę nie zdążyć. Cała nadzieja w tym, że przesuną termin o parę dni. Przynajmniej o te świąteczne.

Życzę wszystkim spokojnych radosnych i Wesołych Świąt. Spędzonych w rodzinnej atmosferze a po zasłużonym wypoczynku, niezłego progresu i wyłącznie udanych prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Monio, za docenienie mojej pracy.:D

O rezygnacji nawet nie myślałem. Pracuje obecnie nad siatką LP. Niestety czas pracy przy postaci, trochę się przedłużył. Narazież nie mam w retopologi zbyt dużego doświadczenia - nie poznałem jeszcze dokładnie mankamentów Zbrusha i napotykam na różne niespodzianki. Głównie z tego powodu wystartowałem w MiniBitwie, aby nabyć doświadczenia i opanować różne "triki" usprawniające prace. Do tej pory nie tworzyłem jeszcze postaci do gry. Nie mogę powiedzieć, że wcześniej nie modelowałem postaci, ale do tej pory sam ustalałem sobie limit trójkątów. Jak tylko skończę wrzucę model LP i HP do porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mafida z tym retopo w Brashu trochę przesadziłem. Wspomagam sie trochę maksem. Niedawno odkryłem, że posiada on całkiem przyzwoite narzędzia służące temu. Na chwilę obecną nie znam programu w tym wyspecjalizowanego. Jedynie słyszałem co nieco o Topogun'ie i 3d Coat.

 

Dzięki Akka. Przy tym moim szkicu, nie dziwie się :p Sam bym na niewiele liczył. Mam nadzieję, że utrzymam ten poziom do samego końca. Tak prawdę mówiąc, przy siatce LP i wypalaniu normalki, zaczęły się dla mnie schody.

 

Poniżej przedstawiam porównanie obu siatek - ledwie zmieściłem się w wyznaczonym limicie. Trochę kanciasty wyszedł mi ten model. Liczę na to, że zniweluje to trochę po ręcznym ustawieniu smooth grup. Sorry za to, że modele te różnią się perspektywą i oświetleniem. Dopiero parę godzin temu zainstalowałem triala Marmoset Toolbag - idąc za przykładem Vegi. Nie wiem dlaczego, ale w maxie było wyraźnie widać połączenia UVek, gdy obiekt posiadał normalmapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i skończyłem. Co prawda sporo po czasie ale ważne, że koniec:D

Tekstury wrzucę dziś w nocy.

 

[ATTACH=CONFIG]84155[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]84157[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]84156[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]84158[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]84159[/ATTACH]

Edytowane przez Gemin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadziłem drobną zmianę w teksturze i ułożyłem w odpowiedniej pozie. Niestety nie zwróciłem uwagi i trochę mi jej czachę pokrzywiło. Na szczęście nie rzuca się to w oczy.

 

Tak przy okazji, to w trakcie pracy nad materiałami w Marmosecie. Zauważyłem dziwną tendencję znikania niektórych obiektów znajdujących się bezpośrednio za obiektami częściowo przezroczystymi.

Jeszcze nie znam dokładnej przyczyny tego. Przypuszczam, że halka suroAgatki ma właściwości podobne do peleryny niewidki:p

 

[ATTACH=CONFIG]84171[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]84172[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]84173[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]84174[/ATTACH]

Tekstury: diffuse, specular, translucency, normal.

Edytowane przez Gemin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje, że ten projekt jest za dobry aby sie marnowal w low poly:) W dobry znaczeniu. Troche "magi" stracił model, choć wciąż jest dobrze. Chodzi mi o to, ze projekt nie moze rozwinac swoich skrzydel w tym wydaniu. Gratulacje za ukonczenie projektu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności