Skocz do zawartości

kościół oo. pijarów w krakowie


J_W

Rekomendowane odpowiedzi

cześć wszystkim, W końcu zdecydowałem się umieścić coś na forum. W wątku tym chce prezentować postępy w modelowaniu elewacji zewnętrznych barokowego kościoła oo. pijarów w Krakowie, które muszę wykonać jako prace zaliczeniową. Oczywiście nawet na dobre zaliczenie praca może przedstawiać marną wartość. Stąd ten wątek, ponieważ nie chce, aby tak się stało. Chce, żeby praca była fajna ;-) Liczę na liczne sugestie i rady, a sam mam nadzieje, że również będę mógł odpowiedzieć na jakieś pytanie. Na razie załączam kilka jpg-ów (całości, jak i detali). Link do obiektu w Wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kościół_Przemienienia_Pańskiego_w_Krakowie_(ul._Pijarska) 38446172.jpg72385278.jpg49636068.jpg85505784.jpg

Edytowane przez J_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nic jeszcze nie robiłem. jest standard bez żadnego oświetlenia, więc pewnie dlatego. Ustawiłem sobie jednak na wszelki wypadek domyślne słońce i dałem renderuj. Raczej jest ok. Niepokoją mnie mnie tylko te lekkie kreskowania na detalu gzymsu, ale zrzucam je na karb słabych ustawień renderingu (mam racje?). Oto wyniki:

 

98282173.th.jpg

 

23696986.th.jpg

 

42403580.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się

 

Siatki:

55651048.jpg

87111600.jpg

 

 

 

Najprawdopodobniej ostatnia dzisiejsza aktualizacja (wiem, że woluta jest walnięta, ale będzie musiała chyba poczekać):

19024961.jpg

Edytowane przez J_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie. Wygląda dużo lepiej (aktualizacje zrobię przy okazji)

 

pojawił się mi ostatnio znowu problem, nad którym głowiłem się już od pewnego czasu. Pewnie ktoś zna odpowiedź ;-) Otóż co pewien czas max ustawia mi "dziko" osie modyfikatorów np. Symetrii i nie za bardzo wiem, jak je wtedy dokładnie wyrównać do domyślnych x,y,z . zazwyczaj kręcę wtedy w kółko aż "wygląda" ok-ey , ale może ktoś ma lepszy sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca poszła w takiej formie do oceny i zarobiła ładne 5. Zepsuty RAM sprawił, że nie za wiele nie walczyłem z materiałami, a także brak czasu. Przez najbliższe dwa tygodnie nic z tym nie będę robił, ale chętnie posłucham, jeżeli ktoś ma jakieś uwagi wstępne.

 

hap4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Twoja praca tj. wybrany fragment modelu (sceny wizualizacji) wygląda bardzo ładnie, tj. czysto i sterylnie... Moim zdaniem powinieneś trochę zrobić korekcję światła, miejscami jest za jasno, sprawia to dziwne wrażenie. Dodaj też tekstury (po naprawie komputera), np. chodnika, czy też dodaj szyby w oknach, które powinny dawać jakieś odbicia i balaski, itd. Ogólnie wydaje mi się, że zmierzasz w dobrym kierunku, nie wiem jak wygląda siatka poszczególnych elementów modelu, oby komputer sprawował mniej kłopotów i pociągnął całość dalej. Trzymaj tak daje, a będzie dobrze idzie ci świetnie :)

 

Pozdrawiam, życzę powodzenia.

Edytowane przez Lowcst
xxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa i opinie, postaram się z czasem wszystko uwzględnić.

 

Dużo pracy na siatkach. wyszedłem z box-a, którego extrudowałem w ślimaka, następnie łączyłem poszczególne ścianki bridgem. Całość trzeba było odpowiednio obrobić, aby przy turbosmooth wyszło ładne zagłębienie.

 

Jeżeli poczekacie to planuje na po sesje (za jakieś 4 tygodnie) remodeling kapitelu, tylko że tym razem nagram to, bo już mnie trochę osób prosi o instrukcje, a w necie nie mogłem znaleźć żadnego tutka.

 

Przy okazji "odkryłem" przy tych górnych zawijasach szybszą metodę, jaką było extrudowanie Helis-y, a potem nakładanie shell-a (koniecznie zewnętrznego). Dawało to chyba dobry efekt, a było o niebo szybsze niż żmudne wyciąganie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Zostałem zmuszony do powrotu do pracy, co zaowocowało nowym renderem. Do obiecanego tutka ciągle się przymierzam, niemniej na CG mam ostatnio mało czasu. No, a teraz kościół wygląda tak. Jak zawsze miło posłuchać jakiś uwag:D

 

jpgbr.th.jpg

Edytowane przez J_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponował bym oprzeć budowę materiałów na vraydirt'cie (jesli renderujesz na vray'u). Pięknie wyciągnie wszystkie detale których jest tutaj sporo, jednocześnie pozbędziesz się sterylności i oszczędzisz czas na liczeniu gi. Oświetlenie hdri poprawiło by realizm.

 

Jest ok może być lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część detali było na oko, część robiłem ze zdjęć, a do innych zastosowałem przygotowane wcześniej rysunki 2d. Zresztą jakby się dokładniej przyjrzeć to powtarzają się one, a także przy przybliżeniu powychodziłyby gdzieniegdzie jakieś zbytnie uproszczenia (np głowy aniołów).

 

Może w wakacje będzie czas, żeby do tego wrócić i wtedy chętnie pobawię się dirt-em, z którym nie miałem jeszcze styczności. Także wymodelowałbym resztę okolicy i może zakomponował z tego jakąś fajną scenkę - mam już pomysły, ale to w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności