Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun - 2019


NV

Rekomendowane odpowiedzi

chveti napisał:
Witam, Jako , że ostatnio w speed modelingu pojawiało się coraz więcej prac nie wymagających modelingu a opierających się na samym renderze. Wiele z nich jest określane jako 'nie udany render - wrzucam tutaj'. W tym wątku proszę wrzucać wszystkie rendery testowe , testy shaderów a także rendery robione dla zabawy - wszystko po to by nie śmiecić speed modellingu. Najlepiej , dla porządku żeby wrzucić małe info: -Jaki renderer -Czas renderingu -Rodzaj rendera (test materiału , test renderera...) Pozdrawiam.

Rendery testowe 2006 - 2009 - http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=31885 Rendery testowe 2010 - http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=69638 Rendery testowe 2011 - http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=73635

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cycles póki co nie posiada za dużo opcji związanych z postprodukcją, wkrótce mają dojść dopiero render passy, więc to, co pokazałem, to czysty render. DOF wynika z ustawień kamery fizycznej. Co najważniejsze to fakt, że jest to już teraz (przy odpowiednich ustawieniach, niektóre lampy generują więcej szumu, niż pozostałe) diabelnie szybki silnik, a że konstrukcja shaderów oparta jest na nodach, daje nam on całkowitą swobodę w generowaniu/mieszaniu shaderów. Szczerze mówiąc to na początku podchodziłem do niego z pewną taką nieśmiałością, w końcu to wczesna faza rozwoju, ale naprawdę już teraz może on doskonale nadawać się do określonych rozwiązań komercyjnych.

Edytowane przez mookie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, yashicę wymodelowałeś na podstawie kupionej czy refek z neta? :)

 

Nad studiem niestety trzeba solidnie popracować, mdłe i jasne , lekko chłodniawe światło oraz mdłe i nieco cieplejsze z białego to nie wszystko...pomyśl o ustawieniu świateł w nieco inny sposób zrób coś z tym ponieważ odbicia na obiektywie straszą! w sumie im lepiej zaaranżujesz oświetlenie bazując się na rzeczywistych zasadach pracy światła tym lepsze rezultaty będziesz w stanie uzyskać. Sampling zostaw na koniec, jak wszystko będzie gites i nie do zarzucenia no bo po co męczyć render długi czas :)

 

Osobiście proponuję czarne tło, z którego wyłania się Yashica. Albo białe. Coś takiego przyjemnego, nie szaroburomdłego ;) Bo takie zabawy ze światłem silnie kojarzą mi się z próbami zmian kolorystyki oświetlenia wśród niektórych początkujących. Oświetlenie jest raczej sraczkowatożółte/niebieskie niż chłodne/ciepłe :) Widziałeś może rendery Sony NEX 7 w studio autorstwa RA?? Bardzo faaaaajna propozycja. No, w sumie nie było tam wielkich zmian barwowych oświetlenia. Spróbuj podobnie, a może i lepiej ;)

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregory nooo, widzę, że się zastosowałes do wskazowek :) Lepiej? :) Mi się widzi, że DUŻO lepiej. Dostawiłbym jeszcze trochę gadżetów typu np. jaka monstrancja, kielich na ołtarz, swiece, jakies oswietlenie wewnętrzne koscioła. Ja bym widział jeszcze jakis witraż np w tych nawyższych częsciach okna, ale nie znam budynku, nie widziałem go nigdy, więc jak Ci pasuje :) Może jakis wolumetryk ;>? Ach, wiele można zrobic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ciastuch, wskazówki na forum ---> bezcenne:). jeszcze będę wstawiał kilka elementów i poprawiał trochę materiały, myślałem o monstrancji ale nie mogę jej wstawić bo to zimowy okres a monstrancja używana jest na "boże ciało" w lato, zamiast niej będzie krucyfiks na środku ołtarza, no jeszcze jeden drobiazg ale to potem. Oświetlenie wnętrza jest, tylko z tego widoku prawie niewidoczne znajduje się na poprzecznych belkach będzie w innym ujęciu.

 

Gregory nooo, widzę, że się zastosowałes do wskazowek :) Lepiej? :) Mi się widzi, że DUŻO lepiej. Dostawiłbym jeszcze trochę gadżetów typu np. jaka monstrancja, kielich na ołtarz, swiece, jakies oswietlenie wewnętrzne koscioła. Ja bym widział jeszcze jakis witraż np w tych nawyższych częsciach okna, ale nie znam budynku, nie widziałem go nigdy, więc jak Ci pasuje :) Może jakis wolumetryk ;>? Ach, wiele można zrobic :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWRSC - dobrze ze da sie jeszcze cos poprawic, znaczy ze to nie koniec... az strach pomyslec co by bylo gdyby sie juz nie dalo ;)

sroka - jak na takie zblizenia to trawa kiepska;) chyba nie taki jest jej cel? = pokaz z oddali :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morphe: E tam, w grafice komputerowej nie sądzę aby udało się jeszcze przez ładne kilkadziesiąt lat osiągnąć taki poziom aby nie dało się już nic lepiej. :D

 

SWRSC: Bardzo bene te zbliżenia, bym tylko na tej kratce wentylacyjnej jakieś lekkie chamfery chyba zarzucił (znaczy w środku). Poza tym cud, miód, orzechów w brud. ;)

 

Nie nadaje się to chyba na tutejszą FW, więc rzucę tutaj. Jeszcze kilka więcej ujęć jest na stronie.

 

Sz.

 

interior-design-visualizations-70m2-1.jpg

.

interior-design-visualizations-70m2-3.jpg

.

interior-design-visualizations-70m2-4.jpg

.

interior-design-visualizations-70m2-7.jpg

.

interior-design-visualizations-70m2-8.jpg

.

interior-design-visualizations-70m2-9.jpg

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pressenter - widziałem już na fejsbuku to mieszkanie, i powiem tak: gdybyś zmienił teksturę na tej drewnianej szafie (i mapowanie, bo teraz jest jak zblurowana) oraz wymienił firanki (gną się jak by były z filcu, grubaśne) - było by świetnie.

 

A tak jest "tylko" bardzo dobrze :)

 

Na ostatnim za duża aberracja chromatyczna (patrz: styk czarnej ściany i sufitu - świeci się na czerwono)

3 i 5 ujęcie podoba mi się najbardziej. No można by tą parę wywalić z 4 i też by się załapało.

 

Oświetlenie bardzo mi się podoba.

 

Fałszywa skromność nie przystoi. Prace jak najbardziej nadają się do finished. Pokazał byś rzut tego mieszkania (z jakimiś wymiarami zgrubnymi nawet)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, jak miło, że się tak podoba, dzięki. :)

 

Loki: Kilka trafnych uwag. Co do drewna to mapowanie samej tekstury diff jest na pewno dobre, tylko odbicie coś skopałem, i przez to wygląda jakby zblurowane. :| Zasłony jak najbardziej zamierzone, miały być grube i ciężkie, chociaż może faktycznie tutaj wyszły jak wisząca guma, no nic, będzie nauka na później. ;) Rzeczywiście tam aberacja się rozjeżdża, nie zauważyłem, dzięki za uwagi. :D Rzucik poniżej.

 

lukasjogabonito: Para faktycznie particlami, ale przy pomocy FumeFX. Plugin najtańszy może nie jest, ale opłaca się, na prawdę bardzo mocno; ma przeogromne możliwości.

 

siwy: Hehe, następnym razem. :D

 

jakubm: Ogólnie pozytywnie, ale według mnie troszkę za dużo kontrastu, zdaje się, i kompozycyjnie też jakoś tak mi się wydaje strasznie wszystkiego dużo. Posądzam, że mógłbyś z tego jeszcze więcej wyciągnąć. ;)

 

rzut.jpg

 

Pozdrawiam

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonifatz, bardzo fajne materiały i compo, ale w pierwszym za dużo światła - przepalona biel i trochę za mało kontrastowa scena. Kształt okien trochę IMO zaburza odbiór - za szerokie i wygląda to jakby się komuś skala pomyliła. Ale oprócz tego to bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucek - Dzięki ! tu taki standard maja tych okien wiec wstawilem co chcieli ;) Co do przepaleń to już coś poradziłem dzisiaj. Jak skoncze pokaże jak to wyszło.

 

Quentin - Dzięki ! Za duzo pospro nie ma w tych obrazkach, curve w FB + glow w shopie i aberacja. To by było wszystko.

 

Pozdro!

 

edit:

Jeszcze wip exterior do tego pokoju z zielonymi zaslonami który pokazałem wcześniej :

Edytowane przez Bonifatz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berger: Musze powiedzieć, że ten render bardzo słaby(uwzględniając juz poziom który reprezentujesz). Auto zlewa sie z tłem, wszystko prześwietlone, a i materiały jakieś słabe. Wszystko nader sztuczne sie wydaje. Odbicie robiłeś w PS? bo przy przednim kole odbicie jakby zaczynało sie od połowy felgi (albo chociaż mi sie tak wydaje. Proponowałbym zmienić studio, na bardziej przemyslane, tutaj refleksy wydają sie byc przypadkowo ułożone. Ogólnie to było lepiej....

 

Press: No jak zwykle malina, aczkolwiek musze powiedzieć, że w 1 renderze brakuje mi odbić drzew w tych balustradach - za bardzo niebieskie są teraz :D Ale drugi to juz klasa, piekne światełko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności