Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun - 2019


NV

Rekomendowane odpowiedzi

Lucek: Chodzi ci o tą wewnątrz? Jeśli tak to wiem że źle wygląda tylko renderowało się to ponad 2h i nie chciało mi się renderować jeszcze raz muszę jeszcze trochę posiedzieć nad podłogą. A co z klimatem sceny podoba się oświetlenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie kurcze jak się przyglądam pinterestom i innym ścierwom typu inspire me now, to widzę, że prezentowanie motorów, czy w ogóle motoryzacji coraz częściej odchodzi od norm, typu asfalt itp. A często można właśnie zobaczyć prezentacje na drewnie, w oderwaniu od "naturalnego środowiska" modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko to tylko scena do testowania modeli i shaderow. Jako że po to powstała to prawdopodobnie się jeszcze tu pojawi :P

Modele, materiały, rendering moje Voyager poprawiał kolorki - by uściślić :)

 

Xiz0r: Dof był zrobiony przeze mnie w ps jako rozmyta warstwa z maską. Może przez to nie wygląda do końca OK :P

Edytowane przez Fargate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakubm - fajne to. Czym oświetlałeś? To render po postprodukcji? (jeśli tak pokazał byś wersję "raw").

Nad dwoma kwestiami bym pomyślał mianowicie:

 

- kabel od lampy zniknął na tle białego sufitu (może zrobić go szarym delikatnie żeby się pojawił bo dziwnie to wygląda)

- miejsce pod poduszką jest kompletnie czarne (przynajmniej na moim monitorze)

 

 

Ładnie kontrast wyszedł.

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakubm - fajne to. Czym oświetlałeś? To render po postprodukcji? (jeśli tak pokazał byś wersję "raw").

Nad dwoma kwestiami bym pomyślał mianowicie:

 

- kabel od lampy zniknął na tle białego sufitu (może zrobić go szarym delikatnie żeby się pojawił bo dziwnie to wygląda)

- miejsce pod poduszką jest kompletnie czarne (przynajmniej na moim monitorze)

 

 

Ładnie kontrast wyszedł.

 

Loki swiecone vraysanem i vraylightem + vrayies w lampach kuchennych.

tu ten obrazek bez postprodukcji:

35418293.jpg

 

kable, faktycznie znikly

troche to poprawilem.... a cien pod poduszką... umknął nawet w finalnej wersji klienta...

tak to wyglada na koniec:

66423603.jpg

 

polka dot - chcialem generalnie jasno i swiezo... nalezy z tematem powalczyc przy okazji kolejnych wizek.

poz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas około 10h na i7-2600 ale rozdzielczość 3030x4000 pix i każdy materiał ma "translucency" , scena w granicach 5mil poly ponad to drzewa w tle Cproxy a kwiaty na drzewach Cscatter do tego displacement na wnętrznościach. Następnie trochę zabawy w szopie dodany volumetric z scanline i mgła z pasa zdeph.

Generalnie corona pozytywnie mnie zaskoczyła, stabilna (mimo iż to alpha) i bardzo szybka, nie miałem cierpliwości do dofa który z racji braku fizycznej kamery (nad czym ubolewam) jest trudny i do tego strasznie długo się liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwy - dzięki, się sprawdzi jakby to wyglądało :]

Sroka8888 - również dzięki, u Ciebie z kolei trawa miażdży jaja. Drzewa też spoko - samoróbki ?

MRay - tym razem Vray, aczkolwiek w Modo modelowane :]

 

A tymczasem drugi się policzył

 

bokehstudiobiu12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sroka: Kurcze, jakbyś do wszystkiego się tak przykładał jak do tej zieleni to byś robił niesamowite rzeczy. ;)

 

żółty: aleś się wyrobił, bardzo fajne toto.

 

Lis: A w jakim sensie before i after, bo mi to na górze się bardziej podoba? :D

 

A ode mnie, żeby pusto nie było, bo render już stary.

 

arik_ben_simhon_goldy2.jpg

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pressenter - dziękować, dupogodziny przed komputerem robią swoje ;] U Ciebie też renderek niczego sobie. Czym tu świecisz hdri ? sun&sky ? jakiś miks powyższych ?

Lis - to niżej to before znaczy się ? Czyli reszta w szopie dodana, cóż rzec - dobra robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunuś: Dzięki. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz więcej informacji o niej w tym wątku... Zobacz 91 stronę oraz Video Tutorial znajdujący się pod tym linkiem

to jest dokładnie ta sama trawa tylko z paroma ulepszeniami (więcej wariacji kolorów,nasyceń itp).

żółty: Dzięki. Drzewa - Model z Onyxa, Materiały i Tekstury własne.

pressenter: Dzięki. eee ta trawa niesamowita na pewno nie jest. Taka sobie... Bardzo ładny render, bardzo przyjemne oświetlenie Dof prosto z VrayPhysicalCamera ?

 

Ode mnie taki teścik:

 

01800001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności