Podziękowania Podziękowania:  0
× tak × tak:  0
× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Short Film: Fog of War

Member
    Awatar michalz00
    Podziękowania

Domyślnie Short Film: Fog of War

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników

Witam :)

Chciałem się z wami podzielić moim nowym krótkim filmem. Jest to (dziwne ;) ) połączenie filmu i animacji. Modelowałem i animowałem w Cinema 4D. W Zbrush dodawałem detale. Bodypaint posłużył do malowania niektórych textur. Mograph okazał sie bardzo pomocny w tworzeniu miasta, autostrad i korytarzy :)

Trochę czasu zaoszczędziła mi bardzo dobra integracja C4D z After Effects. Gotowe sceny importowałem do AE a tam już tylko poprawiałem detale i dodawałem efekty (ogień, dym itp.)

Tak jak wspomniałem, compositing odbywał się głównie w After Effects (parę scen zrobiłem we Fusion), montaż w Premiere. Dźwięk zrobiłem w Sony Vegas, efekty dźwiękowe nagrywałem na Olympusie LS-10. Całość kręcona była na aparacie fotograficznym Panasonica ;)

Muzykę do filmu napisał mój przyjaciel Fredrik Jonasson. http://fredrikjonasson.net/

Pomocne okazały się też wzory które stworzył Z-Design http://bit.ly/4McG

Jestem zadowolony że udało mi się ten w ogóle film skończyć :P Oczywiście mogłoby być lepiej jeśli chodzi o efekty, ambicje przerosły umiejętność. Ale dużo się nauczyłem podczas tworzenia tego filmu więc następny powinien wyjść lepiej ;)

Dziękuję z góry tym którzy poświecą swój czas na obejrzenie mojego filmu i nie krępujcie się z komentarzami i krytyką :)

Trailer [1 min 55 sek] http://youtu.be/j3SG_tmBP4I?hd=1
    Film [18 min 17 sek] http://youtu.be/-E5CWSDZqXc?hd=1
    Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FoW-C3a.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	132.4 KB
ID:	84035  
    Ostatnio edytowane przez Adek ; 18-01-12 o 09:48 Powód: Film w poście.

Member
    Awatar fps
    Podziękowania

Domyślnie

Gratuluję ukończenia filmu. Olbrzymi nakład pracy! Niezły debiut na forum ;)
    Całkiem nieźle trzyma się dramaturgicznie, choć montażowo można byłoby sporo poskracać (ale to tyczy akurat wielu filmów ;).
    Wizualnie nie do końca jednolity - ujęcia aktorskie trochę wyskakują z "growej" konwencji. Zbyt mocny DOF powoduje, że niektóre dekoracje wyglądają jak makiety w małej skali.
    Ale biorąc pod uwagę ilość pracy dla jednej osoby, ogólny klimat wizualny i wykorzystanie różnorodnych technik, to na prawdę nie ma się co czepiać. Gratuluję wytrwałości! Powodzenia! ms.

Max3D.pl
    Awatar Adek
    Podziękowania

Domyślnie

O prosze jak mało komentarzy od wczoraj. No naprawdę dobre wejście. Film całkiem niezły.
    Czytając opis myślałem, że tutaj tej grafiki będzie mało, a podczas oglądania miłe zaskoczenie. Jeśli to zupełnie w pojedynkę robiłeś to podwójne gratulacje. Są momenty nierówne, faktycznie ujęcia aktorskie momentami różnią się mocno od tych komputerowych, ale jest wiele momentów naprawdę dobrych.

W jakiś lokalcjach kręciłeś niektóre sceny? I jak długo pracowałeś nad tym projektem?

Myślę, że taki ukończony projekt to niesamowity zastrzyk doświadczenia.
    adek | grafika | Śledź nas na: Twitter: twitter.com/max3dpl Facebook: www.facebook.com

Member
    Awatar michalz00
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Adek Zobacz posta
    Jeśli to zupełnie w pojedynkę robiłeś to podwójne gratulacje.
    Jedyne czego przy tym filmie nie robiłem to w nim nie zagrałem, nie robiłem do niego muzyki i posłużyłem się wzorami które zrobił Z-Design ;) Reszta to moje "dzieło" ;)

W jakiś lokalcjach kręciłeś niektóre sceny? I jak długo pracowałeś nad tym projektem?
    Kręciliśmy pod Tarnowem we wsi Wierzchosławice :) Cały projekt zajął mi mniej więcej półtora roku. Pracowałem nad nim kiedy tylko miałem wolną chwilę.

Myślę, że taki ukończony projekt to niesamowity zastrzyk doświadczenia.
    Coś w tym jest, bo już mi chodzi po głowie coś nowego i od razu mam plan jak się za to zabrać ;)

fps & Adek dzięki za miłe słowa :)

Member

Podziękowania

Domyślnie

Gratulacje ukonczenia projektu!

Poplynales troche z dlugoscia ale rozowy licznik nabojow wynagrodzil oczekiwanie na pointe. :)

Member
    Awatar michalz00
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez pkowal1982 Zobacz posta
    Poplynales troche z dlugoscia ale rozowy licznik nabojow wynagrodzil oczekiwanie na pointe. :)
    Ha ha. No zmierzał w stronę czerwonego ale nie dotarł ;)

Banned

Podziękowania

Domyślnie

tutaj przy takiej prezentacji trudno o poklask... tutaj liczą się nie skończone fikołki...:))... praca przeogromna... tylko ktoś kto coś kiedyś sam zrobił, jest w stanie docenić... ale tutaj jak jesteś gorszy choćby o krok o Camerona.... no to nie dorastasz....:)))... nikt nie ocenia kompromisów na jakie trzeba pójść żeby stworzyć całość samemu. Wstawiasz tańczące budynie i jest fajnie.... przeciętniak ogarnia.... i brawo bis... nie jestem gorszy...:))).
    żeby nie było jednak za różowo... z mojego punktu widzenia... trochę szkoda że taka przeogromna praca nie stworzyła w zasadzie żadnego przekazu humanistycznego... ale to mam nadzieję przyjdzie później... a warsztat w tym czasie będzie się pomału podnosił... doświadczenia zaistniało.... teraz w zasadzie chodzi o to, żeby jak to w naszej rzeczywistości bywa .... demotywacja płaskich odbiorców.... nie wygrała z chęciami twórcy....:))))

Member
    Awatar michalz00
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez dziadek3D Zobacz posta
    żeby nie było jednak za różowo... z mojego punktu widzenia... trochę szkoda że taka przeogromna praca nie stworzyła w zasadzie żadnego przekazu humanistycznego... ale to mam nadzieję przyjdzie później...
    Dzięki... i też mam taką nadzieję ;)

A co do przeogromnej pracy, to moim priorytetem na pewno nie było zrobienie jak najdłuższego filmu. Bardzo mi zależało na tym aby przenieść jak największą ilość pomysłów z głowy do gotowego filmu. Zacząłem pracować i powoli uzbierało się tyle rzeczy że wyszło z tego to co wyszło ;) Mogę powiedzieć że udało mi się, mniej więcej, przełożyć do filmu 85% historyjki którą miałem w głowie. Po drodze odpadła jedna większa scena walki bo po prostu nie starczyło mi umiejętności aby mi chociaż w miarę dobrze wyszła. W sensie wizualnym i ogólnie jakościowym to uważam że udało mi się osiągnąć tylko 50% tego co chciałem. I fakt kompromisów było sporo ale tak jest z każdym projektem.

W następnym projekcie chcę położyć większy nacisk na fabułę, żeby po prostu się wszystko kupy trzymało ;) Wiem już jak sobie radzić z "technologią" więc może wyjdzie mi coś dużo lepszego.

Member
    Awatar wroniec
    Podziękowania

Domyślnie

Szacun. Ogrom pracy włożony i raczej dobrze zainwestowany. Niektóre ujęcie bardzo fajne, część bym wywalił, a dużo skrócił. Czuć, że miałeś dużo radochy z tworzenia tego świata, więc jest ok.
    Jakość może nie powala, ale to przyjdzie z czasem, ważne żeby robić.

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na kolejny.

Do or die.
    Awatar bartolomeo
    Podziękowania

Domyślnie

jak powiedzieli wszyscy wyżej - ogrom pracy robi wrażenie. Moim zdaniem wyszło naprawdę dobrze. Są miejsca lepsze i gorsze, jak zawsze. Wydaje mi się, że przy następnej produkcji, mógłbyś na poziomie storyboardu a potem animatika skonsultować się z jakimś filmowcem. Z kimś kto pomógłby Ci trochę sprawniej się wypowiadać w języku filmowym. Mniej ujęć, może trochę prostsze i czytelniejsze :)
    ale i tak wielkie gratulacje :) wyszło naprawdę spoko. czekam na więcej :)
    fullDome animator.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów