Skocz do zawartości

Film Animowany: "Bajka o Jasiu i Małgosi"


dziadek3D

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 146
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Danielu fajnie, że powróciłeś do żywych.

 

Nie jestem w stanie obejrzeć tego filmu przy jednym ciągłym posiedzeniu, jednak ni zmienia to faktu, że Twoje filmy są sensowną odskocznią do komercyjnych produkcji. Podziwiam, że ciągle pracujesz. Nie wiem skąd bierzesz na to czas. Bardzo dobrze, że dbasz o niepamiętane historie naszego miasta. Tematów jest jeszcze wiele, Łódź. Nie wiem czy można określić to problemem, ale melancholia jest od dłuższego czasu tematem przewodnim Twoich filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...żeby nie tracić czasu już zacząłem następny.... nie będzie się niestety mieścił w łódzkich tematach... szkoda że nie ma Cię tu gdzieś pod ręką, może dałbyś się wkręcić do roboty....:)))...szukam kogoś zdolnego w animacji....!!!

 

ps. nie przejmuj się... oglądanie czegoś nie komercyjnego w całości... przychodzi z czasem...:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....co do długości czy też tempa... to porozmawiał bym o tym dłużej... i spytał się jak ktoś widzi pokazanie takiego tematu....???...znam takich, którym jest za krótko i za szybko...:)))....ja nie sprzedaje produktu tylko historię... nie działem na płaty czołowe... tylko chcę żeby coś zostało na podwzgórzach... to nie reklama więc nie muszę pokazywać dynamiki zbydlęcenia....:)))

 

To jest Hardkor 42... czyli sporo wcześniej...!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem to już nawet dosyć dawno.... realizacyjnie się broni (nie tak jak moja samoróbka...:)))....... jak dla mnie jest za mało jednoznaczny... przy takich tematach jednak wolę sytuacje jasne jak w bajkach.... białe jest ...białe, a czarne, czarne... chętnie bym porozmawiał na ten temat więcej... ale to nie na pisanie... i to publiczne...:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalem caly, ciezki temat to i film ciezki. Bardzo ciekawe stylistycznie i symbolika, chociaz w calosci chyba troche za doslowne jak dla mnie, chociaz fakt jest taki, ze zdiecia same w sobie mroza krew. I minimalizm w ruchach sie wpasowuje w klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Thx...!!!.... niestety jest to produkcja niepotrzebna.... nie trafiająca do targetu po lobotomii multimedialnej... nie ma alienów niszczących planetę... kopulacji na kosmicznej stacji... popierdywania i smarkania na pokładzie, ani też 10 min jazdy z mieczem na motorze przez krzaki....:))).... i aż dziw że Oscara wygrało to co wygrało.... w zasadzie ...duży wstyd i nieporozumienie.... :)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. czyli i Ty... sądzisz, że przeszedł lobotomie...:)))... nie chodzi o zachwyt tylko o odbiór i refleksje po nim... po wirtualnym użynaniu łbów i wirtualnej nawalance z popierdywaniem wszyscy są wylewni.... i słusznie ... bo w zasadzie nic się nie wydarzyło... ot ktoś komuś coś chce sprzedać....:)))... a jak coś jest lub było naprawdę to w zasadzie... kogo to obchodzi.... to takie nieistotne.... bo nie wirtualne.... banał... zaistniało.......:)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, co jest bardziej przejrzyste i prawdopodobne. Dwójka dzieci jeżdżąca na kółkach(?) i maszyna która zmienia im ciuchy(szatnia by nie wystarczyła?), czy bąki puszczane na pokładzie przez błazna, albo smarkanie przez postać, której prawdobodobnie nie zależało na dalszej znajomości z załogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mihpolak ..... dobrze, że nie wiesz... znaczy się jeszcze rokujesz.... może....:)))

jakby Ci się jeszcze udało zauważyć różnicę w przekazie między jadącym z mieczem nie wiadomo po co i gdzie,

a przekazie o obozach które były i są nadal tylko akurat nie koło Ciebie i że taki proceder powtarza się

realnie i nie przyleci Batman i tego nie zmieni.... tylko zmianę tego musimy sami w sobie stworzyć jako ludzie...

oczywiście można machać mieczem i strzelać do wirtualnego zła żeby się lepiej poczuć.... ale to nie ma żadnego

wpływu na rzeczywistość.... oprócz marketingowej.....:)))... taka lobotomia na własne życzenie.... powodzenia....!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, faktycznie, przekonałeś mnie, myliłem się bardzo. Teraz pozostaje mi jedynie przekonać sie czy mam szanse, będę musiał tylko iść na tomografie i sprawdzić czy mój medialny płat ciemieniowy leży gdzie powinien i zabiorę się za siebie. Obiecuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem dotychczas: dzieci mają kółka zamiast nóg, płat ciemieniowy jest dla Ciebie czołowym, i mam coś wpuścić na podwzgórze. Widze że twoje zapatrywanie na anatomie jest równie awangardowe jak na sztuke. Zaczynam się zastanawiać czy termin lobotomia w twoim rozumieniu jest tym standardowo rozumianym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....jakbyś został zabrany za w miarę normalnego świata (okupacja) i został wsadzony do takiego obozu to szok byłby tak wielki, że nie tylko byś się moczył każdej nocy krzycząc.... mama..... ale nogi zamieniły by Ci się na kółka.... bo musiałbyś jeździć po takich szynach jakie wyznaczył by Ci esesman.... i w dodatku wszystko to było by na prawdę.... bez Game Over i bez resetu... tylko do skutku czyli Twojego końca np. podczas epidemii tyfusu.........ale się nie przejmuj to może się w każdej chwili powtórzyć....:)))...jak zapomnimy o dopuszczaniu refleksji do podwzgórzy.... tylko będziemy je spłukiwać po płatach czołowych.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie to i tak w żaden sposób niczego nie zmienimy... hitler powraca cyklicznie... i za jakiś czas pewnie zawita u nas znów... a z racji tego, że sytuacja staje się dość napięta... może się to rzeczywiście niebawem wydarzyć... i jak bardzo niektórych zmusza taki film do refleksji... tak bardzo będzie działał ekstatycznie na wiele innych jednostek...:) tak czy owak, znieczulicę leczyć trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze ludziska na 3d nie rozumieja jak mocno techniki cyfrowe dorownaly technikom analogowym. Nie sa juz tylko narzedziem Holywud. Szkoda, ze ten postep tutaj zatrzymal sie na etapie rozrywki. W twoim filmie Daniel pierwszy raz tak mocno i sugstywnie zobaczylem minimalizm cyfrowych tekstur, animacji,etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmy to ja staram się być dla klientów. Jestem świadomy w jakich czasach żyjemy gdzie zwykły pecet potrafi wykrzesać z siebie rożne cudeńka. Ale to są już rzemieślnicze standardy. Poświęcać czas na sztampę- twierdzę , że szkoda czasu. Chyba, że szczytem marzeń jest robić dla różnych Lucasów, studiów gierczanych etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 maja 2012r podczas Nocy Muzeów

w Łodzi w Muzum Radegast (Aleia Pamięci Ofiar Litzmannstadt Getto 12) w godz 18 - 01

odbędą się pokazy dwóch moich filmów animowanych

"Nokturn" i "Bajka o Jasiu i Małgosi"

Serdecznie zapraszam

wyjątkowy klimat miejsca pozwoli na szczególny odbiór filmów.

http://www.muzeumtradycji.pl/3-historia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tak z boku troszke, pomijajac animacje,

 

widze ze jestes bardzo zarozumialy dziadku, juz pomijajac ze ja jestem tylko euglena przy tobie i sie nie znam wogole, ale chodzi o sam fakt, jesli cos nie jest "ciezkie" w odbiorze, lub nie jest wykonane przez ciebie, jest niczym i jest to efektem pracy ludzi po lobotomii, pomijajac fakt ze moze zachwycac sie tym polowa swiata,

 

ale nawet w przypadku gdy cos jest uznawane przez polowe populacji za super i wogole, dla ciebie jest to kicz i popierdywanie na statku

 

bardzo to przykre, ale zapewne na stare lata masz to gdzies....

 

 

i wiem ze pisze moze nieskladniowo i z bledami bez polskich znakow, ale mam to tak samo gdzies jak ty sztuke nowoczesna i poglad na dzisiejsze czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak przy okazji popisów Pańskiego moderatora, Panie Administrator Światło Wszechweiedzy i Wyrocznio... możesz mi powiedzieć dlaczego tan film nie trafił tu do działu "Animacja Polska" na tym portalu.... za mało polaski czy za mało animowany... jak bardzo zostaje w tyle za "Kurą Fredzią" i innymi filmami o tosterach...:))))... mnie to już nie pomoże ani nie zaszkodzi..... ale chciałbym wiedzieć jak Wyrocznia działa.... pewnie za dużo bym chciał... ale już taka moja głupkowatość wioskowa....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadku3d — mistrzu mój, wiedzy i sztuki zaszczycie — niech mi dozwolono będzie zapytać: wysłałeś do Adka lub do któregoś z moderatorów pytanie/prośbę o umieszczenie tej animacji w rzeczonym dziale?

Jeśli latasz zbyt wysoko w chmurach i nie chcesz kalać się kontaktem z redakcją forum, znajdź sobie wśród swojej wiernej czeladzi posłańca, który nam obwieści twą wolę. Wówczas my w swej łaskawości rozważymy taką propozycję.

 

PS Nie tym tonem na przyszłość. PD.

PPS Póki człek żyw, z głupkowatością nigdy nie jest za późno, by walczyć. PD.

Edytowane przez piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę przeszkód, aby go tam dodać, ale tak jak Piotrek napisał.

 

Druga sprawa, od dawna nic tam nie było dodane bo przebudowuje ten dział i opracowuje nowe skrypty do niego. Brakuje wielu animacji. Stąd spory zastój w nim.

 

--

Wysłano z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....a gdzie jest napisane, że trzeba składać podanie... i w ilu kopiach.... i w którym okienku..... do Galerii też trzeba....:))).

Napisałem podanie pod moim filmem.... bo Tweetiemu coś było gorzej i mnie trochę ubawił....(tak reaguję na pawie) złożyłem podanie tyle że publicznie... demokracja jest.... za komuny składało się cichcem.....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykre jest, gry ktoś kto przynajmniej sam siebie uważa za artystę po dę sztuki przez duże SZ najwyższego formatu, szuka poklasku wśród hołoty, kmiotków i POPaprańców... wydaje się to takie niskie i przyziemne. moderacjo, nie bądźcie głusi, przecież kolega prosi całym sobą choć o odrobinę UWAGI i ZAINTERESOWANIA.

 

Przytoczę tu drobny fragment wypowiedzi kolegi, o tym komercyjnym gównie od tych jak im tam,,, Bagińskich czy jakoś tak

bardzo się cieszę, że administracja portalu nie umieściła tego od razu w newsach....

To się nazywa zawiść Panie, zwykła przyziemna zawiść czyjegoś sukcesu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

KoMIc... trudno mi Cie nazywać kolegą albowiem nie znalazłem na Twoim koncie żadnych śladów Twojej twórczości..... widocznie jesteś ponad mnie i np. Bagginasa i nie będziesz się prezentował....:))) wśród hołoty i kmiotków....:)))))))))

Rozumiem, że masz mocno ograniczone pojmowanie całości otaczającej Cie rzeczywistości i dlatego powinieneś oglądać takie filmy jak ten..... dla jej poszerzenia..... a jeżeli ten film trafi do działu "Polska Animacja" na tym portalu... może bardziej to skłoni Cię do myślenia... takie jest moje myślenie... oczywiście błędne i zgubne i koniecznie do zamknięcia na oddziale geriatrycznym albo jeszcze gorzej....:)))

 

ps. nie używaj sloganów z komentarzy Onetu i WP ... jak ze mną rozmawiasz...miej więcej szacunku dla siebie....:))))

Edytowane przez dziadek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako gość z ograniczonym pojmowaniem otaczającej mnie rzeczywistości, w przeciwieństwie do "prawdziwych" artystów takich jak np Pan zwykł o sobie mówić, ja nie tworze, tylko wyrabiam. Jestem wyrobnikiem, dodatkowo bardzo niewydajnym. Nie produkuje całych serii "jpegow", stąd pewnie trudności w odnalezieniu tychże śladów. Ba Panu też bym polecił skupienie się choć trochę na rzemiośle podczas kolejnego "tworzenia". Ponieważ niestrawność wzrokowa jakiej można nabawić się podczas oglądania, totalnie zakłóca przekaz i odbiór mądrości jaka mogła by z tego płynąć. Oczywiście znacznie łatwiej jest powiedzieć że to widz jest miałki i za głupi, pławiąc się w swoim artystycznym wywyższeniu, zamiast przysiąść chwile nad vertexami, texturami, poprawnie rozłożonymi UVkami i zastanawiając się nad doborem filtra AA.

"Artystyczne gnioty"

Edytowane przez KoMic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę przecież, że "nie wyrabiasz" nawet jak na wyrobnika.... bo po każdym zostaje jakiś ślad... nawet w jpg-ach.... które sobie leżą na 1x.com....... a po wyrobniku co..... a no zazdrosne pyszczenie... bo wszystko zrobił na najwyższym poziomie.... no tylko tego nie ma....:)))).

Każdy tworzy swój obraz i świadomość na podobieństwo tego co zrobi i odwrotnie.... a jak nic nie zrobił to co.....:))))... no komik i tyle....!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak przy okazji popisów Pańskiego moderatora, Panie Administrator Światło Wszechweiedzy i Wyrocznio... możesz mi powiedzieć dlaczego tan film nie trafił tu do działu "Animacja Polska" na tym portalu.... za mało polaski czy za mało animowany... jak bardzo zostaje w tyle za "Kurą Fredzią" i innymi filmami o tosterach...:))))... mnie to już nie pomoże ani nie zaszkodzi..... ale chciałbym wiedzieć jak Wyrocznia działa.... pewnie za dużo bym chciał... ale już taka moja głupkowatość wioskowa....:)))

 

może dlatego, że nie jestem już Panem Administratorem Światłem Wszechweiedzy i Wyrocznią? hmm? warto czasami być na bieżąco w kontaktach międzyludzkich :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam. W końcu wg. Ciebie i całej masy podobnych Wam rzeczy artystów, jestem tylko głupkiem jarającym się maszynami, robotami, smarkaniem i bąkami na pokładzie :))

 

bo Tweetiemu coś było gorzej i mnie trochę ubawił....

Coś było gorzej? Mi jest tak gorzej od wielu lat!! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety a co powiesz o człowieku jarającym sie robomaszynami i, który widzi w nich sztukę? Idiotogłupek? Przy ogólnym obruszaniu się gawiedzi pewnie coś gorszego: chory człowiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co THX.... może założymy fundację i zrobimy spot do kampanii... jak odróżnić tostera od człowieka... w końcu to nic nie da, ale podobno nikomu nie zaszkodzi..... tylko, że mnie nikt na to kredytu nie da..... nie mam zdolności kredytowa jak każdy idiota od głęęęęębokiej animacji z krzywymi ścianami, które się na nikogo nie zawaliły podczas Nocy Muzeów................:)))

 

@Lucek.... zapomniałeś przypomnieć kto zaczął i że wtedy nie reagowałeś.... był też drugi modzio co też mu się wymsknęło... ale co tam w końcu porządek musi być.... zadzwoń może od razu po karetkę z kaftanem.... się ucieszą znowu przyjadą po stałego klienta.....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł dobry :), kurcze ale mnie Lucek wyłożył swoja wykładnią, szkoda. Ech L i T dajcie już spokój z tymi artystami. Wystarczy być wrażliwym i uważnym odbiorcą żeby doszukiwać we wszystkim głębi albo odwrotnie- zobaczyć w głębi dno. Dajcie spokój

A może na początek chłopaki pozwolą,pomogą stworzyć dział, np: " DZIAŁ ....no taki gdzie było by to czego nie ma...:)", poważnie. Chłopaki odpoczęliby od odmieńców, taki kocik dla wariatów: OD-DZIAŁ W KWARANTANNIE

Edytowane przez Thx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności