Skocz do zawartości

Ustawienia maxwell studio


Jaro110

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie, zrobiłem sobie model w archicadzie, w cm, materiały, niebo, oświetlenie itp. dodaję w maxwellu, ale mam kilka problemów:

1. jak dodaję materiały to są one mocno przeskalowane, tzn. dodałem trawę i ma ona wielkość budynku, jak to znienić? bawiłem się w texture picker, ale nic to nie dało, i tak jest z każdym materiałem :/

2. jak renderuję to rendery wychodzą ziarniste, tzn widać pixele mocno, czy są jakieś ustawienia renderingu podstawowe, albo jakiś tutorial dla kompletnego lalika?

 

podoba mi się ten program, z tego co widziałem można ładne rzeczy stworzyć, a ja zainstalowałem go nie dawno i bardzo chciałbym, aby jakiś zaawansowany użytkownik wprowadził mnie w tajniki tego programu. Jeżeli będą potrzebne rendery do oględzin jak to wygląda to wstawię. Pozdrawiam Jaro110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

MAxwell to tak zwany render unbiasowy, i chociaż zaraz pewnie obudzę tutejsze potwory, to tłumacząc to na język polski, oznacza to "bardzo wolny". Aby na w miarę dobrym komputerze uzyskać czysty render w przyzwoitej rozdzielczości i bez szumu, trzeba na niego poczekać jakieś 8-14 godzin.

 

Co do skali tekstur, to zazwyczaj exportując z cada trzeba na modele narzucić mapowanie jakieś jeszcze, czy też zwiększyć tiling textury.

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż czas mi nie straszny, próbowałem nauczyć się maxa, ale samemu nie wiele zdziałałem, a do tego musiałbym mieć dużo wolnego czasu, a render w maxwellu mogę np. zrobić w nocy dlatego postanowiłem podszkolić się w maxwellu, z archicada do maxwella wrzucam poprzez plugin maxwella zainstalowany z archicadem, ale nie widziałem tam ustawień skali bądź innych do materiałów :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

idź na forum maxwella, tam nawet Zdeno mówi po angielsku ;)

a poważnie, maxwell nie jest łatwy, nie wystarczy tylko wrzucić i czekać... zresztą, poczytasz forum to zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że nie wystarczy tylko wrzucić i czekać, dlatego pytam, chcę się czegoś nauczyć dowiedzieć, stwierdzenie typu "maxwell nie jest łatwy" ameryki mi na nowo nie odkrywa niestety..... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdeno po angielsku ? that is a f***n' lie !! ;)

 

co do archicada i maxwella . pierwsze co sprawdź to czy te materiały nie działają w systemie REAL SCALE material. Podejrzewam, że plugin archicada może exportować z takimi ustawieniami. Nie wiem czy do dobrze czy źle, ale ja nigdy nie mogłem się z tym sposobem używania materiałów dogadać. Tak też jak możesz to przestaw w materiałach aby REAL SCALE było wyłączone, wtedy rozmiar tekstur regulujesz wskaźnikiem TILE, a mapowanie zmieniasz w PROPERTIESACH każdego obiektu za pomocą tzw. PROJECTORS.

 

Prezent - dał bardzo dobrego linka do tutków maxwellowych. Najważniejszym z nich jest wprowadzenie do materiałów stworzone przez kolesia co się zowie MIKE VERTA.

W sumie cała wiedza o maxwellu, która jest potrzebna to tworzenie materiałów. Reszta jest tylko odwzorowywaniem realnego świata (fizycznie poprawne źródła światła, fizycznie spójne ustawinia kamery) , to materiały są gwoździem całego tego biznesu. Jak ustawić kamerkę, albo zmienić sposób renderowania poszczególnych passów to tylko obsługa narzędzi. Cała moc i przekleństwo tego silnika siedzi w materiałach.

 

i jeszcze taki mały news. ostatnio zrobiłem małą zadymę na natywnym forum maxwella i od niedawna znowu niezalogowani mogą przeglądać wątki. Tak też jak ktoś chce czerpać ze źródła to zapraszam.

 

a co do autora wątku to musisz zadawać bardziej konkretne pytania, bo tak o całokształcie to ciężko się wypowiedzieć w tych kilku linijkach.

 

Jeżeli chcesz renderować architekturę. to zrób sobie płaszczyznę, ustaw sun&sky, naucz się panować nad ekspozycją kamery. wstaw tam jakąś bryłkę w środek sceny i walcz potem z materiałami.

 

no i wrzucaj jakieś renderki pokazowe, bo bez tego to ciężko się wróży z kryształowej kuli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności