Skocz do zawartości

Dom jednorodzinny cz.3


mercedesslr

Rekomendowane odpowiedzi

CZĘŚĆ 1 http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=80867

Pracuję właśnie nad projektem wnętrza domu jednorodzinnego ~380m2. Jestem mniej więcej w połowie prac wiec umieszczam to co do tej pory udało mi się zrobić.. są tutaj ostateczne wersje oraz niektóre pomieszczenia które poszły do poprawki.. :). Wg życzeń klienta- klasyczne wnętrze z nowoczesnymi akcentamiSoft: 3dsMax2012 MentalRay + PS CS5Czekam na wasze wszelkie słowa krytyki :)Salon z antresolą (bez projektu kuchni)

 

CZĘŚĆ 3

SYPIALNIA Ejy5V.jpg02tGa.jpgGABINETxF3Cf.jpgDsIp2.jpgV92R9.jpg

 

 

Część 2

 

czyliMAŁA ŁAZIENKAl61hD.jpgZmMGP.jpgDUŻA ŁAZIENKAwp9I1.jpgba8sE.jpguMuPN.jpgcZAIB.jpgSALA KINOWA 4 WERSJE (z ładną panią zatwierdzona :)c2lwb.jpgcitbZ.jpgvkJAd.jpg6Aesj.jpgHgUb5.jpgokładka tworzonego portfolio :PxJbuX.jpg

Edytowane przez mercedesslr
update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ehhh gdybyś tak nie zagracał tego to pare rzeczy prezentowało by się na prawdę nieżle. Podoba mi się mała łazienka i częściowo duża. Sala kinowa choć nastrojowo oświetlona mi nie leży. W wersji pierwszej i drugiej ci z tyłu mogą narzekać na głowy w kadrze. Chaszcze zielone a dużej łazience to sztuczniaki czy żywe - a jak żywe to jak "montowane"? ;) Nie masz obaw że światło z lamp w dużej łaźni będzie za mocno świecić wertykalnie tym samym żle oświetlać domownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o prosze, byc moze sie myle ale to chyba moja lampka w lazience:) ciesze sie ze przydatna

 

na architekturze sie niestety nie znam a wizki jakos nie w moim klimacie choc nie moge powiedziec ze brzydkie

sorry za merytorycznie ubogi post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbychowaty: dzięki za komentarz.. zawsze oglądam Twoje wątki po 100 razy i bardzo przypadł mi do gustu Twój styl wiec i komentarz uważam za bardzo cenny :P co do roślin to raczej żywe (tym razem klient chce tylko pomysł na wnętrza/ ja odpowiadam za wizje i schematyczny projekt na wnętrze, potem dostają moje uproszczone rzuty inne branże :)) co do lamp w dużej łazience to bym się raczej tego nie obawiał. Są jeszcze tam dodatkowe halogeny tuż przy ścianie jako doświetlenie.

 

Vvz.k: to na pewno nie Twój model z prostej przyczyny.. na renderach łazienek są wklejone zdjęcia lamp w PSie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak projektuje nowe pomieszczenie staram się określić czy jest potrzeba modelowania danego przedmiotu i jak tylko pozwala na to ujęcie wstawiam w render tylko geometrie i w PSie podmieniam na zdjęcie/zlepki zdjęć. Tak samo z żyrandolami wstawiłem tylko szklane kule o właściwych wymiarach a potem postprodukcja. Tak samo sofa albo trudny jak dla mnie materiał foteli. Staram się bardziej skupić na projektowaniu i w miarę szybkim testowaniu nowych pomysłow. klient nie przepada za nowoczesnymi rozwiązaniami, a bardziej klasyczne meble są trudne do wymodelowania i czasochłonne ;/ wizualizacje nie sa dla mnie i dla klieta aż tak ważne ale jakiś poziom muszą mieć.

 

 

za kulisami ;P... render 3ds 2 godziny PS 3h.. mam nadzieje że nie zjedziecie mnie aż tak bardzo za styl pracy ;)

uw3u1.jpg

ziVrk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać ogrom pracy.. choć na niektórych ujęciach czułem jakbym oglądał jakiś level do gry (paroletniej). Gratuluje cierpliwości, ale myślę ze Twój workflow oszczędził Ci nerwów i siedzenia nad tym wielu godzin ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie studiuję architekturę i zalanie projektami po części wymusza na mnie takie kombinowanie... co do wklejanek, jak firma udostępnia swoje meble w 3d to zawsze wole wrzucić model niż męczyć się z tym w PSie.. w tych scenach są i takie w których obyło się prawie bez postprodukcji ;) Co do klientów to różnie bywa, ale ostatnio staram się spędzać mniej czasu nad wizualną stroną na rzecz samego pomysłu/konceptu.. docelowo celuję bardziej w architekturę, a wizualizacje bardziej na boku hobbistycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

za kulisami ;P... render 3ds 2 godziny PS 3h.. mam nadzieje że nie zjedziecie mnie aż tak bardzo za styl pracy ;)

Czy to znaczy ,że wszystkie rendery robisz lekką ręką a resztę dodajesz w ps ??Bo efekt jest rewelacyjny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super prace :) w sali kinowej z panią rażą mnie tylko 2 rzeczy cegła na suficie z prawej strony sprawia wrażenie że sufit jest załamany 90 o stopni i bliżej kamery wyższy ;] chyba cegłę dokleiłeś a 2 to te zasłony walające się po podłodze kto zasłonami podłogę wyciera ? Z tych pyłków przy oknach na innych pracach bym zrezygnował klient może mieć alergie na pierwszym foto mucha mogła by nie przeżyć zderzenia z takim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ladne, tez jestem za opcja ze trzeba renderowac tylko to czego nie da sie fakowac ;)

a tak w ramach cwiczenia to np w tym obrazku co leci z ps ?

http://i.imgur.com/hrkRY.jpg

 

stawiam na

/ kufer przed luzkiem

/ dywany

/ obrazki na polkach

/ szafki kolo lozka i sciany

/ lampki na szafkach

/ drewniane elementy na scianach

/ textura drzwi

/ lampy na 1szym planie

/ story

/ wiatrak

/ textura scian po lewej

/ obrazki na scianie

 

 

cheers:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha stary naprawdę wielki szacunek! Według mnie, te obrazki wyglądają świetnie, mają niesamowity klimat. I dopóki się nie powiększy jest naprawdę świetnie. Gorzej, że po powiększeniu czas w pewnym stopniu pryska:) Można zacząć liczyć co tu nie tak co tam nie tak, ale w sumie jakie to ma znaczenie?

Tak czy inaczej muszę przyznać, że masz ogromne wyczucie - światło, cienie, kontrasty, klimat. Gratulacje:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności