Skocz do zawartości

Tygodniowy Speedpainting #139 – Pieśń lodu i ognia


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak mówiłem, ostatnio był bardzo otwarty i szeroki temat i dużo uczestników. Teraz bardziej hermetycznie, ale mam nadzieję że będzie równie duże zainteresowanie dla tej jednej z ważniejszych, nam współczesnych sag fantasy i przy okazji bardzo popularnego serialu HBO. Były już Gwiezdne Wojny - teraz pora na sagę Pieśń lodu i ognia. Miłej zabawy!

 

 

 

 

 

 

Regulamin:

* Czas malowania: 1,5 h.

* Technika dowolna, cyfrowa bądź tradycyjna.

* Prace umieszczamy w tym wątku.

* Dłuższy bok umieszczonej pracy nie może przekroczyć 900 px. Pełna rozdzielczość w postaci linku.

* Jedna osoba może umieścić dowolną ilość prac ale tylko jedną z nich poddać głosowaniu. Pracę pod głosowanie należy wskazać maks. dzień przed zakończeniem, jeżeli tak się nie stanie zostanie wybrana pierwsza praca jaka została umieszczona.

* czas sondy 3 dni.

 

Nagrody:

* Wybór kolejnego tematu.

* Rekomendacja na stronie głównej serwisu.

* Umieszczenie pracy w galerii.

 

ZAKOŃCZENIE SESJI: 27.03.2012 23:59

SONDA: 28-30.03.2012

Edytowane przez GrzegorzPrzybys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Outline robiony zyklym twardym kwadracikiem, snieg Kuciarowym brushem o nazwie "Sampled Brush 14 5", ktory teoretycznie służy do robienia zarosli. Modyfikowalem wiekosc tekstury jakiej uzywa ten brush by skala detalu roznila sie miedzy drzewami. Nastepnie usuwalem czesc brusha tym samym brushem tyle ze ciut wiekszym no i dokladniejsze detale usuwane byly kwadratowa gumka. Chyba tyle w sumie...

Dzieki za mile slowa ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PietrasPete

Serial bardzo mi się spodobał, chciałem zabrać się za książkę, ale na sam widok tej kobyły trochę mi się odechciewa ;p Wrzucam mojego speeda. Ma pewne ukryte znaczenie/przekaz. Ktoś odgadnie?

 

speedgraotron.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PietrasPete

RaVirr - tylko tego młota gdzieś mi zabrakło.

 

Dobra, to napisze, co by tu offtopu nie początkować ;] Chodzi o to jak się te dwie postaci do siebie zwracały pieszczotliwie. On do niej "Księżycu mego życia" a ona do niego - "Moje słońce i gwiazdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PietrasPete

lordbiernac - ah, więc to tak. No dobra, cofam to co napisałem, chodzi o sierp, młot i Matke Rosję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sierp, młot, matka rosja ... a teraz jeszcze samozwańczy zwycięzcy

chyba się przyłącze jutro może ...tylko wieczorkiem zwilżę nieco umysł

książka super jeśli ktoś nie czytał polecam

a mój komentarz do prac uniwersalnie .... Hodor!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serialu z zasady nie wciągam póki nie pojawi się drugi sezon a do książki miałem dwa podejścia... i jakoś mnie nie zassssało nigdy. A szkoda bo seria długa i bogata w tłuste tomy. Dlatego ja raczej na luzie.. na podstawie tego co widziałem w zwiastunach i promo.

 

Pierwotnie w czasie. Dziś coś tam jeszcze poprawiłem więc niecała dycha ponad czas. Chciałem chyba za dużo zrobić a do tego "kuńcepcja" w trakcie prac się zmieniła, więc jest jak jest.

 

28ahtab.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JakkaS rozwalił kosmos! Btw właśnie jestem w połowie drugiego tomu...książka meega... moim zdaniem o wiele lepsza od Władcy Pierścieni... każdy tom ma koło 900 stron a czyta się tak przyjemnie, że nie widzę problemu w przebrnięciem przez całą sagę ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ może się mylę ale koleś chyba powinien być ciut dalej i ciut mniejszy. Teraz robi wrażenie większego od konia. Chyba że taka postać była w książce. Poza tym... nadal podtrzymuję zdanie że to jest właściwa ścieżka. Wiesz o co chodzi... :)

 

Bedyk - zacne kolorki i światło...

 

Uriel - Chciałem dokładnie to samo namalować ale potem by było, że ja tylko "cycki" maluje. Powiało smoczym erotyzmem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakkas, tak po cichu to od ciebie liczylem na jakas scenke z przybydku Littlefingera ;]

Kurna, Grzesiek ty zacznij jakies komiksy smarowac bo swietny masz ten styl.

Suchar, Jaime ci wyszedl jak zywy. W ogole to taka romantyczna scena byla...

No i dzieki Pinokio ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Marku, jak pisałem nie znam książki, ale bardzo chciałem wziąć udział bo to moje ulubione klimaty, ale stąd też pomysł tak bez konkretnych odniesień. Nawet nie wiem w jaki sposób ta bohaterka dostała tego konia, ale myślę że każda dziewczynka marzy o kucyku stąd ten obrazek. Choć pierwszy pomysł był prawie identyczny do tego co zrobił Uriel a drugi był bardziej przewrotny i jako to się mówi "pod publikę", a mianowicie chciałem zrobić pracę taka samą jak ostatnio tylko na wyrku wyciągnąć tego karła z serialu a w cieniu ustawić jakieś rubensowskie cziksy :) Mam nadzieję że to odpowiadałoby twoim oczekiwaniom. Choć nie wiem o jakim przybytku mówisz. Ale mogę się domyślać. Swoją drogą ostatnio moja ulubiona nazwa takiego lokalu pochodzi z książki Forysia, Sztejer (polecam!) a lokal nazywał się jeśli dobrze pamiętam "Rozwarta przystań" czy jakoś tak :D

 

I cieszę się że wspominasz o komiksie Grzesia. Ja mu o tym od dawna mówię, że w tym jest wykop, no ale ja to nie Omen, poza tym chyba przestanę bo molestowałem tak kiedyś torturra ale nic to nie dało, a do tego się obraził chyba bo się nawet nie odezwie do mnie :D hehe

 

BTW, miło że bierzesz udział, twoje prace zawsze miło obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omen, Jakkas -> no ja na pewno będe szedł w ten kierunek w jakimś stopniu. Na rysowanie pełnoprawnych komiksów nie mam cierpliwości i za szybko nudzę się jednym tematem. Poza tym naprawdę nie poradzę że malarstwo fascynuję mnie bardziej i może też uda mi się pokazać za jakiś czas że to też dla mnie słuszna droga:D Komiksu używam tutaj bo jest o wiele szybszy i można pokazać więcej detalu oszczędzając czas. Do TSP nadaję sie idealnie.

 

A co do książki. Mówiłeś że zacząłeś ale nie wciągneła. Głową muru się nie przebije aczkolwiek jest to dla mnie troszeczkę dziwne bo wszyscy, których znam, którzy sięgneli po nią, przepadli bez reszty i często nie potrafią opowiadać o niej inaczej niż wymachując rekami w ekscytacji. Nigdy nie czytałem bardziej nieprzewidywalnej a zarazem wiarygodnej książki fantasy.

Twoja scenka Kuba jest trochę bez odniesienia do żadnej sceny z ksiązki ani z serialu ale za to bardzo mi się podobają kolory tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Grzesiu, wiem. Ale bardzo chciałem coś wysmarować. A z książkami jest ten problem że mam ich dużo więcej niż czasu na nie. Teraz coś tam kończę i biorę się za Howarda. Pięknie Rebis wydał ostatnio Conana. Polecam. A do "Pieśni.." pewnie wrócę jeszcze kiedyś.. spokojna głowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności