Skocz do zawartości

Architektura: Chałupa drewniana


shadowsexpe

Rekomendowane odpowiedzi

Projekt i wizualizacja domu drewnianego powstającego w Beskidzie Sądeckim Model powstał w Archicadzie oraz koncowe modyfikacje to max, wizualizacje natomiast w maxie + vray

rzut na plany projektu http://imageshack.us/f/221/obidzakoncep3.jpg/obidzakoncep3.jpg

a tu do pełnego rozmiary wizualizacji w kolorystyce naturalnego drewna i wersja rustykalna

http://img138.imageshack.us/img138/1484/obidzafinalis.jpg,

http://img69.imageshack.us/img69/8804/obidzarzut2finalnyimage.jpg

http://img831.imageshack.us/img831/6848/obidzarustykalnafront.jpg

http://img39.imageshack.us/img39/2712/obidzarustykalna.jpg

Wersja rustykalna to zachcianka szanownego klienta ;)

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cucsoniuss dzieki, klientowi odpowiadał taki rzut gdy mu dałem do reki taki jak to sie normalnie robi czyli kamera na wysokosci jego oczu to strasznie marudził. Czasami nie da sie przeskoczyc zachcianek a takze przetłumaczyc ze cos powinno byc tak a nie inaczej ;)

A tak ogólnie to ładnie wyglada jak ustawione jest dokładnie zgodnie z ludzkim wzrokiem czyli kamera ustawiona zgodnie do tego jaki mamy wzrost a parametry obiektywu 35mm, 55mm co prawda z osrtanich badan wynika ze nasze oko ma ogniskowa blizej 60mm. :)

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast o wizkach to chciałbym powiedzieć coś o samym projekcie, skoro też jest Twojego autorstwa.

 

Ten dom naprawdę już się buduje czy dopiero czekacie na pozwolenie na budowę ? A może dopiero fundamenty, to może by się jeszcze zdążyło zmienić projekt? Tak, nie podoba mi się, ani trochę. Strasznie ciekawi mnie jaki styl architektoniczny chciałeś osiągnąć, czym się inspirowałeś itp. Fakt, na południu Polski można spotkać domy zrobione z okrągłego bala, ale to też rzadkość, i na pewno nie wynika to z tradycji. Zwłaszcza jeżeli chodzi o łączenie bali na obłap, takie rzeczy to są... ale w Rosji.

 

Gdzie część ogrodowa jest jeszcze całkiem spoko pod względem pomysłu na architekturę to samo dobranie materiałów już tragiczne. Skąd ten pomysł na pionowe deskowanie ? (Generalnie to bal idzie zawsze po parterze, a deskowanie jest na piętrze), te drzwi tez powinny być pomiędzy oknami, a nie po lewej (okna też zbyt wysokie - zauważ, że przeważnie w budownictwie tradycyjnym okna dzielone są na 6). Słupy, dlaczego takie masywne, wyglądają jakby miały po 40cm, no i dlaczego mają wycięte zdobienie tylko z jednej strony (narożne z dwóch) ?

Teraz idąc do elewacji frontowej. Dlaczego dałeś 3 daszki nad gankiem ? Środkowy rozumiem, spoko (chociaż osobiście dałbym tam jakiś pokój, a balkon od strony ogrodu), ale te boczne ? Nie dość, ze podtrzymują je te wielkie bale na którym postawiłby cały dom, to jeszcze niczemu nie służą. W to miejsce lepiej daj lukarny... i bardziej na boki. Bo tak jak teraz wygląda paskudnie.

 

Deskowanie pod dachem powinno iść nie tak jak krokwie, tylko jak łaty, przekręć to o 90 stopni i będzie ok. Zieloną dachówkę też odradzam. Wnętrza nie komentuję, nie mogę się zbytnio rozczytać w tym obrazku, za mała rozdzielczość.

 

Generalnie widać, że próbujecie stworzyć coś fajnego, jednak nieudolnie. Sa dwie wersje, albo klient jest dziwny lub po prostu Ty słabo zagłębiłeś temat budownictwa drewnianego. Bo póki co jedyne co ma to wspólnego z tradycyjnym budownictwem drewnianym to to, że jest zrobione z drewna. Cała reszta wygląda tutaj... nie wygląda.

 

Mam nadzieję, że nie byłem zbyt ostry w krytyce, pozdrawiam,

Niedźwiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrazam się szanowny Niedźwiedziu i krytyka nie za ostra. Natomiast widze ze praktycznie szanowny kolega nic nie wie na temat kostrukcji domów skandynawskich i tamtejszych patentów włacznie z decha przybitki idaca zgodnie z krokwiami, łaty w polskim stylu kładziesz w poprzek dachu natomiast przybitke w skandynawskich chałupach kładziesz zgodnie z połacia dachu. Co do desek na frontach w czesci dolnej pomysł wział sie z połaczenia dwóch stylów w konstrukcjach skandynawskich. Ogólnie ten dom nie ma nic wspolnego z naszymi polskimi konstrukcjami. Bale sa 35 i tu jest niejaki kompromis z klientem bo w jego wyobrazeniu miały być o przekroju kwadratowym o tyle udało mi sie je zrobic lzejsze. Co do kolorystyki rustykalnej i zielonego dachu to była prosba klienta aby zobaczyc jak to bedzie wygladało i nie wyraze sie........ mi takze ten zestaw sie nie podoba. Ogólnie inwestor mieszka w Norwegi od 35 lat i postanowił taką chałupe wybudowac w naszych górach w miejscowści Obidza w beskidzie Sądeckim. A jak to sie ładniem mówi o gustach sie nie dyskutuje ;) ( szczególnie z klientem)

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skandynawia, fakt, w sumie takie domy jeszcze można spotkać w północnej części USA i Kanadzie, po prostu na widok tego typu budynków pierwsza na myśl mi przychodzi Rosja :-) Szkoda, że klient na siłę próbuje pokazać coś "swojego" w regionie gdzie buduje się zupełnie inaczej. Gdyby chociaż nie próbował łączyć 2 stylów, to może byłoby ciut lepiej. No cóz... jego kasa, ale niech lepiej nie chwali się góralom, że też ma domek z drewna, bo jeszcze przyjdą i spalą :-)

 

A co do deskowania dachu, dzięki, tego nie wiedziałem :-)

 

Pozdrawiam,

Niedźwiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górale nie spalą ;) polecam zerkanć gdzie dokładnie jest Obidza to takie suptelne zadupie w Beskidzie ze taki patent jakoś się nie bedzie rzucał w oczy ;) , podejzewam ze dopiero Hotel który szanownuy pan chce wybudować bedzie niezłym pomieszaniem stylów bo juz zaczyna sie przebąkiwanie ze ma wygladać tak jak karczmy budowane aktualnie w tych okolicach ale z bali o róznej wielkosci i nie robionych pod jeden wymiar. Klientowi bardzo sie podoba Karczma na Kamieńcu http://www.wsaczu.eu/pic/1269868577knakamiencu1.jpg tylko ze zapewne bedzie chiał robic jakies zmiany w formie dachu bo jemu nie leża nasze góralskie dachy ;) Na szczeście na razie mam odskocznie i majstruje projekt który tez zupełnie nie pasuje do tutejszego rejonu tym razem na nowoczesnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karczma w Kamieńcu bardzo ładna, mozna się wzorować. Ale jak koleś chce na siłę iść na przebój to niech pokryje dach strzechą, w tamtych rejonach na pewno będzie oryginalny :-)

 

A tymczasem u mnie w biurze przygotowujemy się do zakupu 3ds maxa, póki co ćwiczę na wersji analogowej z 1987 roku :-)

 

imag0086.jpg

 

 

PS. No i przepraszam za moją twarz, sepię i w ogóle słabą jakoścć fotki... innej nie mam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest to co sie w ostatnim maxie okresla mianem widoku Realistic full 3D ;)

Ta wersja u mnie cały czas funkcjonuje odnosnie pojazdów z II WŚ

Pomysł ze strzecha nie jest taki zły klient na poczatku myslał o trawie na dachu ale mu przeszło, nie ma to jak siła persfazji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka refleksja co do tego co sie powinno a co nie budowac. Kiedys bylem za tym, zeby wlasnie zwracac uwage na region, kulture, zabudowe itd a teraz jestem architektonicznym anarchista :D Jak buduje na mojej ziemi, za moje pieniadze, dla siebie to do cholery chce miec mozliwosc wybudowania czegokolwiek. Przyklad ekstremalnego pomyslu z Meksyku:

 

http://stylefrizz.com/200802/the-amazing-nautilus-shell-house/

 

Czy chcialbym w tym mieszkac? Nie. Czy chcialbym miec prawo do zbudowania sobie czegos takiego? Tak. Dlatego niech kurde walnie sobie ten zielony dach - co ci szkodzi. Zasugeruj cos innego, zeby potem nie bylo "a dlaczego mi pan nie powiedzial ze to bez sensu i sie ze mnie wszyscy smieja teraz". A sciany pomaluje na bialo jak w amerykanskich kosciolach. Niech ma chlopina troche wolnosci jak sie dorobil na swoje gniazdo. W koncu co jest wazniejsze? Ludzie czy jakies sztucznie ustalone zasady i ograniczenia nalozone z gory?

 

Mnie sie tam podoba nasze, goralskie budownictwo, ale to nie o moim domu mowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez własnie rzadko kiedy temperuje klientów , najwyzej jesli widze ze postanowili sobie zrobić kuku to sie włanczam w ich pomysły, a praca od dobrych kilku lat w zawodzie nauczyła ze się ludzkich gustów nie krytykuje i masz racje to nie ty czy ja bedziemy mieszkac w tym domu tylko jego własciciel i jesli jemu sie podoba np pierniczkowy gust jak mawaił moja pani profesor na studich czy kicz czy tez modernizm to jest to jego i wyłacznie jego sprawa a my mamy za zadanie sprawic by on sie w takim domu \mieszkaniu dobrze czół. Jesli sie ma odrobine pokory to w zawodzie )architekta człowiek uczy sie słuchac co ludzie chca anie co sie im chce narzucic z góry;)

A ten slimaczy styl nawet ciekawy architektonicznie ale w muszli nie chciałbym mieszkać i jest to wyłacznie moje sugestywne zdanie :p

 

To była dygresja nie na temat a wracajac do chałupy to klient wybrał wariant białego domu ( własnie sciany powlekaja specjalnym preparatem aby drewno sie takie zrobiło ) z czarnym dachem i zamiast kamienia o kolorystycze beż\rudy zamówił szary kamień A co ciekawe w okolicy dom sie wszytkim podoba bo wałsnie nie jest na jedno kopyto budowany z tym które tam wyrastaja ;)

koniec konców dom bedzie w takiej kolorystyce, gdy dom juz zostanie skonczony to podesle zdjecia orginału ;)

;) obidzawersjarustykalnac.jpgobidza.jpg

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już wizka wygląda lepiej, nie wiem co zrobiłeś, może to kwestia wyższej rozdziałki.

Zastanawiam się tylko nad poziomem posadowienia budynku, a dokładniej czy klientowi nie będzie zalewać pomieszczeń po tylnej stronie budynku ( wizka nr 1 ), to w końcu góry więc i pochyłość terenu dość znaczna, co zresztą widać na wizkach.

Taka mała dygresja z mojej strony. Wracając natomiast do wizualizacji to są dość przyjemne, jedynie światło mogło by być bardziej ostrzejsze, bo wygląda jak by to był już wieczór, natomiast sądząc po cieniach słońce jest jeszcze bardzo wysoko. To samo odnośnie nieba, jest jak dla mnie zbyt blade.

Co to za gatunek drzewa z którego będą wykonane bale i belki, skąd taki biały kolor?

Czym sadziłeś trawkę? W sumie wygląda ok, choć trochę zbyt monotonna.

Zastanowił bym się na twoim miejscu nad kompozycją ( dla architekta jednak rzecz bardzo przydatna, dla budowlańca w sumie też) i kadrowaniem. Podobnie pomyślał bym nad materiałem na dachówkach, gdyż jest trochę bez wyrazu - to jakiś prosty materiał czy raytracingowy?

Ogólnie scena ma spory potencjał, kwestia dopracowania, klient jednak powinien być zadowolony.

Edytowane przez ailambert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ailambert jesli chodzi o wizke to ona juz raczej nie bedzie zminiana co prawda klient marzy sobie zrobinie tablicy reklamowej ale z tym to dopiero jak zakonczy budowe bo wtedy umieszcze chałupke w prawdziwym otoczeniu jak bedzie wygladało otoczenie to szczerze mówiąc nie moje działka ogólnie chałupa stoi tak naprawde mocno w skarpie góry od tyłu jesi dobrze pamietam nie ma 20 metrów jak sie zaczyna stok. Co do drewna to ogólnie był to swierk a jesli chodzi o kolor biały to klient przywiózł specjalny srodek do wybielania drewna z norwegii drnstwo nie ma nazwy bo to jakis lokalny patent. Ja sie wyzłosliwiłem ze mozna by ACE uzyc bo ten reparat wali chlorem na kilometr. Co do trawki to jet to Autograssi własciwie tylko z jedna mapa smoke no i mapowany na chodniku. Co do zmiany jaka nastapiła to nie tyle wielkośc co kamera jest ustawiona na wysokosci oczu osoby majacej 186 i na dodatek z ustawieniami zgodnymi dla naszego oka. Wizualizacja powstał głownie na potrzeby klienta jego pomysłów bo jest to osoba która na płaskim nic nie widzi i dlatego do otoczenie az tak bardzo nie przykładałem się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności