Skocz do zawartości

Wiz: Domek jednorodzinny


Nagash

Rekomendowane odpowiedzi

Hey, wrzucam wyniki ostatniej mojej pracy - wizualizacje wnętrz oraz domu. Soft 3ds Max, V-Ray i PS. Całość oświetlana HDRI. Opinie mile widziane :)

 

Postprodukcja filmu robiona na szybkiego.

 

Reszta wizualizacji na stronie www.hiBox.pl

 

eko3_p1_end.jpg

 

eko3_p2_end.jpg

 

eko3_wnetrze1.jpg

 

eko3_wnetrze2.jpg

 

 

 

eko3_wnetrze4.jpg

 

eko3_wnetrze3.jpg

 

eko3_wnetrze5.jpg

 

Animacja w jakości HD.

 

[video=youtube;FLp-LjhtPxs]

 

[ATTACH=CONFIG]85650[/ATTACH]

Edytowane przez Nagash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wg mnie jest poprawnie. Klient na pewno zadowolony. Akurat ja jestem zwolennikiem 'brzydszego realizmu' dlatego a) mniejsza saturacja na exteriorach 2) delikatna aberracja 3) sporo jaśniejsze niebo. We wnętrzach widok za oknem jest zdecydowanie za mało przepalony. Wydaje mi się że śpieszyłeś się bo gdzieniegdzie widać plamy od GI - chyba za niskie ustawienia były. Ale poza tym - ładnie i schludnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było parę poprawek na ostatnią chwilę i faktycznie trzeba było przyciąć na czasie renderingu. Patrząc na Twoje prace traktuję to jako spory komplement :) Dzięki za wskazówki, przydadzą się przy następnych projektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exterior jest przyjemny dla oka, chyba tez jednak wole jak na budynkach jest troche brudu. Natomiast wnetrza sa matowe i nie chodzi mi o błyszczace podłogii czy płytki tylko materiały metali które uzyłes sa szare zamiast srebrnych troche w tych wnetrzach brakuje realizmu moze to takze wiąze sie z oswietleniem troszke to co na zewnatrz nie pasuje do tego co w srodku tło jednak powinno byc bardziej przepalone przy takim oswietleniu. Ale znajc klientów to napewno sa zadowoleni z efektu koncowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

a mógłbyś napisać w jakiej rozdzielczości to renderowałeś i jakiego użyłeś kodeka?

Na youtube specjalnie przygotowywałeś film?

 

ps. użyłeś farmy, czy czekałeś dwa tygodnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statyczne wiz renderowane w szerokości 3000px. Animacja renderowana w hd720 do tiff, w postprodukcji do mov. Nic specjalnie nie przygotowywałem pod youtube, ale po wgraniu na serwer wyraźnie traci jakość (jakoś nie było czasu wrzucić na vimeo). W sumie całość mieliło na 3 kompach parę dni (2x Quad + i7).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

ja ostatnio liczę animke i hd720 wydaje sie troszkę za słabe jakościowo.

Po wgraniu klatek do QT i wyliczeniu h.264 wszystko blaknie, a wyliczenie w sorensonie do mp4 zaczyna haczyć.

Z youtube to juz w ogóle jest koszmar, trzeba to chyba specjalnie przygotować.

Dzięki za info.

 

ps. mówiąc o hd720 masz na myśli 1280x720?

Edytowane przez Chrupek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renderki czyste ale nie przypada mi do gustu tak niski poziom realizmu.

Słabe modele, "płaskie" materiały.

Na pierwszej wizualizacji wnętrza nie jestem w stanie zidentyfikować materiałów. Czy ten materiał drewnopodobny na scianie to fornir, folia czy płyta laminowana/melaminowana. Ani struktura ani odbicie nie są charakterystyczne dla żadnego.To samo stół i krzesła. Kamień na kominku bez struktury. Podłoga bardziej przypomina linoleum niż deski lub panele.

Kuchnia na ostatnim ujeciu jak z programów typu CadKuchnie i bardziej wyglada na wstępną pracę z działu WIP.

Exteriory dużo lepsze, wnetrza słabo jak na taki soft.

Edytowane przez mowok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności