Skocz do zawartości

Teczka 3d: Nauka


Luk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

postanowiłem poszerzyć swoje umiejętności graficzne o 3d, i próbuję wykonać model audi r8.

W tym wątku będę zamieszczał wyniki mojej pracy. Będe wdzięczny za pomoc, jakieś wskazówki itd.

Model powstawał z tutka jednak autor nie udzielił swojego głosu i posługuje się skrótami dla tego od pewnego

momentu staram się robić sam.

 

Owoc kilku godzin pracy:

http://imageshack.us/f/846/modell.jpg/

 

I tu pojawia się mój pierwszy problem.

Połączyłem cały obiekt za pomocą Collapse, i pojawiły się błędy.

Z większością sobie poradziłem (Target Weld), ale nie mogę połączyć Vertexów z poniższego screena.

Wie ktoś może w czym tkwi problem?

http://imageshack.us/f/689/screenhl.jpg/

Edytowane przez Luk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Póki co wygląda jak płachta przykrywająca R8. Pokaż siatki. O, które konkretnie werteksy Ci chodzi? O ten który jest zaznaczony na screenie? I tam są dwa lub więcej w tym miejscu? Jeśli tak to połącz je najpierw cutem, potem weld się uda(o ile to się znajduje na polygonie).

Pozdro

 

EDIT : A teraz zobaczyłem o co chodzi, tak się nie da połączyć, nie do końca Ci potrafię wytłumaczyć dlaczego, ale się nie da na bank. w blenderze tak chyba można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się stworzyć tak(załącznik) połączonych pojedyńczych polygonów w maxie, (sprawdziłem czy aby bzdur nie gadam), da się połączyć pierwszy werteks bo to jeszcze nie tworzy połączonych polygonów, ale dalej już się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po małej przerwie postanowiłem dodać jakiegoś screena z postępem pracy.

Dużo się nie zmieniło, głównie dla tego że miałem mały problem z turbosmoothem. Zapomniałem zaznaczyć opcję "Grupuj" i się wysypało, a że oczywiście nie zrobiłem kopii zapasowej trzeba było część poprawiać:)

Przy okazji, może ktoś rzuci okiem na siatkę?

screen2.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takiej siatki to ciężko coś zobaczyć. Daj siatke z przed ms i z przed scalenia stosu modyfikatorów. Mi się wydaje że jest za gęsta. I chyba masz babole na zderzaku. Przy takim zagęszczeniu chcąc zrobić cały model zajedziesz kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie pokazałbym początkową siatkę ale obawiam się że jest to już niemożliwe:/

Scaliłem całość jako edytowalne poli i chyba ten model muszę dokończyć z takim zagęszczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności