Skocz do zawartości

[Szukam] PRLowskie meblościanki


Necro

Rekomendowane odpowiedzi

Niektórzy jeszcze mają to w domach, lub ich mamy/babcie przechowują swoje piękne ołtarze do przechowywania kryształowych cukierniczek i pożółkłych serwetek.

Ostatnio rozglądałem się w internetach za przyzwoitymi zdjęciami i o dziwo znalazłem bardzo mało wartościowych materiałów(co nie znaczy, że ich tam nie ma - po prostu niezbyt dobry ze mnie poszukiwacz)

Żeliwne kaloryfery już wyrenderowałem, mam też święte obrazki, paskudną wersalkę i piękny gumolit.

Do meblościanek przydadzą mi się materiały wszelkie. Zdjęcia, fotki, focie, projekty, informacje o materiałach, projekty i co wam tylko przyjdzie na myśl - niczym nie pogardzę ;)

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zawsze mnie zastanawialo, na co ludziom byly te krysztaly?:)

 

Jak to po co?

To idealne kolektory kurzu. Natomiast dziś z tego co zauważyłem służą jako pojemniki na recepty, lekarstwa i niezbyt smaczne cukierki.

Tak swoją drogą, widziałeś kiedyś typowe umeblowania w Australii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to po co?

To idealne kolektory kurzu. Natomiast dziś z tego co zauważyłem służą jako pojemniki na recepty, lekarstwa i niezbyt smaczne cukierki.

Tak swoją drogą, widziałeś kiedyś typowe umeblowania w Australii?

 

Bo to było modne. Posiadanie dużej ilości kryształów sprawiało ułudę bogactwa. Kto miał więcej, był bardziej podziwiany. A po za tym niektóre są na prawdę piękne. Po za tym pod względem kryształów nie dorastaliśmy Czechom do pięt. Czechy do dziś są kryształową potęgą. Mają całe sklepy tylko z kryształami.

Kiedyś - za komuny - wchodząc do czyjegoś mieszkania, patrzyło się na meble, i to, co na nich stoi, i już wiedziałeś, jak sobie radzi w życiu. Dziś patrzy się raczej na samochód, czy sprzęt audio-wideo. Kiedyś telewizory - to, jaki kto ma - nikogo nie interesowało :) Moda się zmienia z czasem. Zdziwił byś się, jak zmienia się moda w ciuchach. To, co dziś jest modne - luźne spodnie, bluzy, czapki z daszkiem - w tamtych czasach było synonimem szczytu wieśniactwa. Jak by za komuny młody człowiek poszedł do szkoły ubrany tak, jak dziś się noszą, to by go zabili śmiechem. A za to modne były na przykład dzwony - spodnie od pasa do kolan bardzo obcisłe, a od kolan w dół luźne :) Albo rurki - Całkowicie obcisłe.

Skąd to wiem? Pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie typowa graciarnia w Angielskim stylu.

 

Też się zdziwiłem i był to główny argument przeciwko mojej emigracji.

Oczywiście, odpowiedź zawiera się w tym temacie. Typowy mebel współcześnie wygląda tam właśnie jak te nasze PRLowskie i dopiero od niedawna ta tendencja zaczyna się zmieniać. Różnica jest taka, że cały efekt jest znacznie spotęgowany przez wysokość zabudowy. Ogromne, ciężkie i brutalnie proste meble w pokoju o wysokości 270cm - co ważniejsze, dużo mebli. W pokoju z taką meblościanką chętnie wstawiają jeszcze ciężką ławę, krzesła i fotele spróbują upchnąć kanapę, szafę i jeszcze biurko. Tłoczno, co nie? Tam w ogóle mają dziwne podejście do wielu rzeczy. Wielkość miast wynika z ich wstrętu do piętrowej zabudowy. Wieżowce występują, ale w większości przypadków jako miejsca pracy. Do tego cieniutkie mury, zerowa izolacja, archaiczna wiedza o ogrzewaniu, mało imponująca wiedza o klimatyzacji, zważywszy na panujące tam warunki(obszar najbardziej tknięty przez dziurę ozonową z tych zamieszkanych przez człowieka)

Trochę się rozpędziłem :D

Tak czy inaczej, u nich to nasze stare typowe umeblowanie jest cały czas czymś normalnym i czymś, co nie godzi w poczucie estetyki większości mieszkańców. "Normalne" meble można dostać, ale ceny są dosyć bolesne.

Ogólnie, ciężko znaleźć konkrety przez wyszukiwarkę grafiki. Pod hasłem 'meble', jak w wielu innych przypadkach znajdujemy wymyślne, bardziej niż nowoczesne mebelki, których pełno w tutejszych renderach :D

No ale w końcu trafiłem na szafkę kuchenną. Niestety, jest w kiepskim stanie(wydaje mi się, że nawet specjalnie lekko podniszczona, bo te meble są tam NOWE), co trochę zniekształci odbiór.

http://imageshack.us/photo/my-images/17/openphotonetkitchencupb.jpg/ - wygląda znajomo?

 

Trochę się rozpisałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności