Skocz do zawartości

Guitarra de un Mariachi


Krzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie po majówce! (niestety)

Rozpocząłem prace nad większą scenką, której głównym elementem będzie... gitara. :)

Nie jest ona dopieszczona jeszcze TAK, jak tego będę chciał, ale zajmę się tym w ostatniej fazie.

Model i tekstura na podstawie mojego starego Gibsona ;)

 

Oto kilka ujęć, którymi chciałem się podzielić z Wami:

Main_view_jpg.jpg

 

Details.jpg

 

Shot1_i_podpis.jpg

 

Shot2_i_podpis.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ostatnie dwa przecudne!

Wczesniejszym brakuje tych kolorków i postprodukcji tych ostatnich, aczkolwiek model ładny. Struny niszczą!

Nie wiem czy zastosowałeś mapke reflect (a jesli tak ) to ustaw mniejszy reflect na te zabrudzenia i rysy. Bo Ci sie teraz brud błyszczy jak laker i dodaj też minimalny bump na lakier i troche wiekszy na gryfie? ( tam gdzie są klucze, nie znam sie na gitarach ;p)

Ogólnie zapowiada sie bardzo zacnie.

Powodzenia w dalszej pracy, jedziesz!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję! Cieszę się z Twojej reakcji Karkosik :)

Tylko dodam mały komentarz do uwagi odnośnie kolorów pierwszej wizki - mogłem dodać te gradienty i kolory, ale bardzo podobało mi się takie surowe ujęcie gitary :)

Co do brudów i rys - masz zupełną rację - przesadziłem trochę z reflectem, i zero bump'a. Muszę to poprawić w końcowej fazie.

 

Mam nadzieję, że ostateczna ilustracja z wykorzystaniem gitary zbierze równie dobrą opinię, co obecna :)

Dzięki jeszcze raz.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kakaku

Czy struny to bump?

bardzo ladny model;) i wprzylaczam sie do opini ze 2 otatnie super!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie Ci posłodzili to teraz ja ponarzekam, cobyś nie wpadł w samozachwyt. Zwłaszcza, ze napisałeś, że w założeniu miała być dopieszczona:

- Struna D rozumiem była wymieniana, tak? Zbyt nowa wobec reszty:)

- Masakrycznie kanciaste pudło Ci wyszło.

- albo struna basowa E jest za cienka, albo te kołki na główce(nigdy nie wiem jak się zwą), na których owija się struny są nieproporcjonalne względem strun (ciężko jest zrobić praktycznie 4 oploty i jeszcze, żeby tyle miejsca zostawało - zwłaszcza w akustykach, gdzie najczęściej domyślny set to dwunastki!

- nie sposób tu nie pominąć załamania praw fizyki, zwłaszcza, ze sam specjalnie zrobiłeś zoom na główkę i struny ; Popraw sposób mocowania strun. Powinny one iść od dziurki i być nawijane, a nie od dołu - nie jest to absolutnie możliwe;) I powinny być ściśnięte jeden oplot tuż pod drugim

- i jeszcze dla samego czepialstwa powiem, że profile progów wyglądają trochę inaczej - zwłaszcza na końcach nie powinno być wklęśnieć, bo by Ci struny brzęczały

 

No ale fakt, gitara ładna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, naprawdę świetne. Tylko... Co trzeba robić żeby w taki sposób zrysować podstrunnicę? :P

To jaki to właściwie jest z Gibolami, Epi jest częścią koncernu a nie widziałem takiego comba... (?)

 

pzdr. Daniel.

 

PS. Chasdiel, no teoretycznie masz rację, ale... istnieje wieeele modeli, a struny... proszę Cię, jestem jedyną osobą jaką znam która przykłada wagę jak je zakładać poprawnie, a często mam kilka kompletów na gitarach (teraz 2 różne 10 i jedną 11). Progi- true!

Edytowane przez pirx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@indian: bardzo dziękuję za wyrazy uznania :)

 

@kakaku: Dwie najgrubsze struny to displacement, trzecia struna bump, reszta poprostu materiał. Dzięki tak poza tym :)

 

@3d_operator: Glad you like it! DOF - tak, z PS, na bazie z-depth pass.

 

@maniu: Cieszę się, że odniosłeś takie wrażenie! hehe. Struny tj. wyżej - displacement i bump, a silnik to Vray 2.0

 

@Chasdiel: Nie tyle pochwała kształci, co krytyka - dzięki za cenne uwagi!

Co do struny D muszę Ci się przyznać ... że nie wiem kto ją podmienił! Tak naprawdę wszystkie struny mają ten sam materiał :P Ale widzę o co Ci chodzi. To nawet ciekawe jak jedna struna jest inna od reszty ;)

Co do pudła to starałem się robić na podstawie swojej gitary, ale masz rację - coś wyostrzyłem za bardzo i nie czyta się najlepiej przez tą teksturę - need to fix that.

Co do owinięcia Struny E - tutaj mój błąd :P za duże przedziały w owinięciu zrobiłem. Całość strun jest zrobiona w podobny sposób i rzeczywiście muszę to poprawić.

I progi również dobrze zauważyłeś - nie byłoby możliwe na nich wygodnie grać :D Myślałem, że mało albo prawie nikt tego nie zauważy, ale nie doceniłem widza ;) Koniecznie trzeba będzie poprawić ich wysokość i frezy na krawędziach.

Cieszę się, że mimo merytorycznych błędów, gitara się podoba :)

 

@DanielKusak: Jako, że nie jestem doświadczonym gitarzystą - spytałem o to doświadczonego. Powedział, że jest możliwość zrysowania gryfu, ale pod warunkiem że zjedzie się także przedziały progowe ;) Co do porysowań na samym gryfie to nie zdążyłem zrobić dokładnej mapy, przez co nie są one zbyt realistyczne. Koniecznie do poprawy :)

 

Dzięki wszystkim jeszcze raz i szczerze - nie spodziewałem się aż takiego uznania z Waszej strony. To naprawdę wspiera w kolejnych etapach pracy!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności