Skocz do zawartości

Pojazd 3d: Invisium concept car-arrano


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Witam Was i przedstawiam Wam mój nowy koncept.Dawno mnie tu nie było, ponieważ pracowałem nad tym autem cztery miesiące.Postanowiłem tym razem zrobić koncept razem z wnętrzem i dla tego trochę mi się to wszystko dłużyło. Auto jest limuzyna cupe o sportowym charakterze. Zaprojektowałem dodatkowo nowe logo dla mojego auta. Wstawiłem rendery w dwóch kolorach nadwozia ale skupiłem się ogólnie na czarnym. Wnętrze jest w bazowym kolorze brązowym ale zrobiłem jeszcze dwa rendery w kolorze czarnym i bordowym. Cały projekt jest w 100% własny, kolorystyka również. Na dole tak jak zawsze zamieściłem linki do zdjęć w rzeczywistej rozdzielczości, nie wiem tylko jak u Was wyjdzie z kontrastem i jasnością tych zdjęć bo mam monitor badziewny i moglem mieć źle ustawiony kontrast i jasność:(

Tak więc oglądajcie i komentujcie a ja z uwagą przeczytam każdy wpis...mogę zdradzić wam jeszcze tajemnice. Zacząłem szkice do nowego projektu i będzie to na pewno limuzyna CABRIO:)tak że do następnego konceptu...pozdrawiam Was!

 

 

 

TU SĄ LINKI DO STRONY FOTOSIK Z ALBUMEM ZDJĘĆ INVISIUM ARRANO CONCEPT CAR

(aha zdjęcia na fotosiku maja szumy które nie występują w moich renderach)

 

 

 

invisiumarrano1.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

invisiumarrano2.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Pabllos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej, z boku trochę przypomina McLarena Mercedesa, tylko że duzo ładniejszy. Fajnie operujesz porceduralnymi, popraw jak się mylę, materiałami we wnętrzu (widać tam cellural i wooden). Bardzo dobrze to wszystko wyszło ;) W czym renderowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki i ciesze się, że Ci się podoba. Włożyłem w ten concept mnóstwo pracy i czasu.Rendery robiłem trzy tygodnie za dnia i w nocy. Wybrałem najlepsze ujęcia...Przepraszam zapomniałem podać dane renderów:

Mental Ray , photoshop (delikatnie) , AA na 16/16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkodzi, powiedz bo ja też renderuję Mentalem, coś o materiaławch na felgach i lakierze, one są takie prosto z renderu czy je rasowałeś jakoś? To Arch&Design? Widać ogrom pracy po efekcie.

 

Jak miałbym mieć uwagę, nie leży mi zbytnio okolica kolumny kierowniczej w miejscu gdzie wchodzi w deskę rozdzielczą, jest tam dość wyraźna szczelina, jakby brakowało wykończenia. Ale odbioru nie psuje.

Edytowane przez Pawlito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta szczelina...no właśnie przez chwile mam dylemat czy powinienem tak to zrobić. Kierownica ma zmienne położenie wiec postanowiłem zostawić trochę miejsca żeby nikt się nie czepiał że ona jest tak na stałe w jednym miejscu przytwierdzona:)A materiały nadwozia są to Arch&Design. Felgi to Arch&Design, brushed metal ale usunięta faktura która jest w nim od razu przypisana. Materiały wnętrza to o przeważnie Arch&Design ale tylko skóra,kora zrobiłem w trzech wersjach pikowana, kropkowana i imitacja faktury skóry. Materiały nadwozia są proste cała sztuczka polega na odpowiednim doświetleniu oraz siły oświetlenia i kontów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lucek za podpowiedź.Zawsze chciałem wstawiać zdjęcia bezpośrednio na forum ale myślałem ,że tak mogą robić tylko osoby które mają swoje strony z serwerem...jak widać myliłem się i zdziwiłem się.Jak to mówią "niewiedza nie boli":). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że masz większe doświadczenie niż ja, dlatego chciałem spytać czy zrobiłeś to dla siebie czy na zlecenie? Tutaj dodatkowo jest olbrzymi wkład własny w sensie inwencji że zaprojektowałeś samochód od podstaw.

 

Jeżeli zbyt osobiste było pytanie, możesz sobie darować odpowiedź albo napisz PM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko nie jest to złe pytanie. Auto zrobiłem dla siebie ponieważ może kiedyś podejmę prace w grafice 3D i chciał bym mieć kilka projektów na koncie żeby móc w ogóle wystartować. Ale oczywiście nie robię tego tylko dla pracy bo to jest ta część dodatkowa grafiki. Robię auta ponieważ jestem fanem motoryzacji i zawsze od najmłodszych lat rysowałem auta i nie tylko a 3dsmax umożliwił mi przeniesienia moich pomysłów w świat wirtualny i to jest coś niesamowitego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe Zdziwisz się ale jak robiłem wnętrze to zapomniałem o stacyjce także...wiec dorobiłem po lewej stronie kiery przycisk START/STOP...czasem jak zaczniesz prace i się w nią wciągniesz to z rozpędu zapomnisz o czymś. Trudno miałem nadzieje,że nikt nie dostrzeże tego mankamentu he:)ale trudno.przy następnym projekcie nie popełnię tego błędu. Dzięki za pozytywna opinię pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się specjalnie na motoryzacji, ale czuć w tym elegancję i jakiś styl. Powiem ci jednak, że zbyt dynamiczne linie we wnętrzu nie odpowiadają mi. Eleganckie wnętrze IMO powinno być bardziej pod tym względem stateczne. Gdybyś projektował samochód przypadkiem dla mnie to pomyśl o tym;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe dobre będę o tym pamiętać:)to moje pierwsze wnętrze i mogłem właśnie nie do końca trafić w styl auta.Bo wiadomo jeśli auto ma kształty obłe to i wnętrze powinno być w podobnym stylu lub jeśli auto ma linie ostre to wnętrze tak samo...myślę ,że przy kolejnym koncepcie,z wnętrzem bardziej trafię w styl auta. Wtedy uzyska jeszcze lepszą jakość konceptu i całość będzie bardzo spójna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz spójność spójnością, ale samochód się projektuje dla człowieka. Popatrz sobie na BMW - w najnowszej serii reflektory są agresywnie zakrzywione. Niezmiennie jednak wnętrze opiera się na statycznych liniach i klasycznych materiałach, bo jednak w tym samochodzie trzeba jeździć. Twój to oczywiście concept więc takie wymagania nie mają zastosowania. Chętnie zobaczyłbym natomiast jakieś "cywilne" auto w twoim wykonaniu.

 

A tak na marginesie to jak w ogóle zabierasz się do projektowania samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Ciebie i wiem o co Tobie chodzi...Często właśnie oglądam auta studyjne,podpatruje ich pomysły i próbuję zrozumieć ich myślenie i inspiracje.Skąd biorą taką a nie inną linię...Sam staram się szukać ciekawych linii ale nie zawsze są one trafione.NO i przy projektowaniu linii i kształtów czasem ergonomia wnętrz spada na drugi plan rozumiesz...

Co do projektowania samochodu.Najpierw dużo myślę i myślę.Potem pomysły przerzucam na kartkę papieru...mnóstwo kartek papieru z szkiców wybieram najciekawsze pomysły i rysuję projekt ale wciąż myślę i zmieniam.Tak mi schodzi czasem nawet miesiąc.Pierwsze szkice do tego projektu już miałem już nawet kiedy byłem w połowie wcześniejszego konceptu:)Także mnóstwo myślenia i planowania oraz szukania czegoś nowego niepowtarzalnego...co nie jest łatwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jest to łatwe by zrobić coś oryginalnego. Często przeglądając internet można znaleźć amatorskie projekty samochodów. Najczęściej wyglądają jak Aston Martin albo Lamborghini - sprawa nie jest prosta;) No nic pozostaje życzyć powodzenia i ciekawych projektów w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie fajnie podoba mi się concept ;P, autko zrobiona na zewnątrz i w środku widać że się trochę wysilileś, widać progres po ostatnim projekcie jednak nie brakuje wad ;P, musisz popracować man nad proporcjami auta na zewnątrz i w środku szczególnie proporcje są zachwiane, co psuje trochę efekt i widać że auto jest tylko conceptem, dodatkowo man widać że z czasem budowania karoseri trochę zaczynałeś sobie odpuszczać :P, przód wydaje się być dopracowany, później boki idą, pomysł już trochę ucieka a na tyle to już w ogóle dałeś klapę człowieku :P, widać że odpuściłeś sobie tył w dużym stopniu !!!.

 

Tak czy siak fajnie zobaczyć jakiś autorski koncept a nie jakieś kopie samochodów które ciągle są na tym forum wrzucane.

 

WORK HARD, HARD WORK !!!

 

 

Pzdro

 

PS. "LOGOS" - ty chyba z zazdrości piszesz o tej przerwie w natkolu ??, wiesz ze felgi można założyć mniejsze ??.

Edytowane przez 3Dart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki 3dart będę brał Twoje informacje pod uwagę przy następnym koncepcie:)i postaram się dopracować model jeszcze bardziej.Tył faktycznie trochę już ubogi jest w detal a to dla tego że miałem już skończony ale pewnego dnia wstałem i stwierdziłem że on mi się nie podoba i nie pasuje do całości auta.No i wtedy wyciołem ten tył i zaczołem go robić od początku co już nie było takie łatwe. Bo cieżko jest dodać nowa cześć tak aby już nie naruszyć lini auta. To była poprawka a poprawki są najgorsze i myślę że wiesz o czym mówię. Ale dzięki za uwagi i będę pamiętać o nich. Pozdrawiam i czekam na twój concept bo myśle że nad jakimś pewnie pracujesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero zobaczyłem model w całej okazałości bo wcześniej były same linki (ale leniwy jestem ;) ) i muszę przyznać że praca zasługuje na uznanie. Co prawda design nie do końca mnie przekonuje, ale na pewno takie auto robiło by wrażenie na ulicach. Wnętrze wybieram zdecydowanie pierwsze, reszta zbyt chaotyczna. Technicznie model też na wysokim poziomie, gładki, świetny detal. Najładniejszy render z jasnym lakierem. Na zbliżeniu koła materiał tarczy hamulcowej niezbyt udany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. "LOGOS" - ty chyba z zazdrości piszesz o tej przerwie w natkolu ??, wiesz ze felgi można założyć mniejsze ??.

 

 

Nie dziwię się, że powstał temat "O forum, użytkownikach nowych i starych..." faktycznie strach coś tutaj napisać bo zaraz ktoś ci coś zarzuca albo się obraża.

 

Pabllos przepraszam za tego off-topa. Co do twojego konceptu to naprawdę kawał świetniej roboty tylko wolałem coś konkretniejszego napisać niż tylko "super 5 gwiazdeczek" bo tak to chyba daleko nie zajedziemy. Wystarczy kliknąć w zakładkę oceń ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pecet myśle ,że kolejny koncept będzie lepszy i popełnie mniej błędòw:)dzięki za twoja ocenę i będę brał każda informacje pod uwagę bo one też są ważne bo wy jesteście widzami... Logos luz nie złoszcze się każdy ma prawo do komentarza i oceny.aczkolwiek wiem że takie informacje schodzą na drugi plan przy tworzeniu koncertu.Gdybym robił auto cywilne ktòre już istnieje to napewno bym tak te go nie zostawił.A przy concept car to mogę sobie pozwolić na fantazje nawet jeśli chodzi o sprawy techniczne i ergonomiczne:)rozumiesz. Pozdrawiam i dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki viater...szkice bym z chęcią wystawił ale jest mały problem:)szkiców jest bardzo dużo na wielu kartkach i myślę że nikt by się z tym nie połapał tym bardziej ze żaden nie był rysowany do blueprint.To są bardziej kartki z małymi rysunkami i zapiskami także niewiele tobie powiedzą tym bardziej że sam już się pod koniec w nich gubiłem hehehe...ale następnym razem o nich pomyśle. Dzięki i pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny design. Sylwetce niczego nie brakuje, do wspominanego tyłu też nie mam zastrzeżeń. Prędzej mały zgrzyt mam w linii przejścia maski do szyby, może ciut za ostro tam jest, ale to taka tam marginalna pierdoła. Bryła skojarzyła mi się z Bugattim Atlanticiem z '37. Jeśli świadomie w jakimś stopniu nawiązywałeś do niego, to zrobiłeś to po mistrzowsku, bo nienachalnie, z wyczuciem - coś zupełnie nowego, ale jednak z jakimś rozpoznawalnym pierwiastkiem.

Wnętrze natomiast nie przypadło mi do gustu. Głównie chyba połączenia materiałów i niespójność z charakterem auta. I jakoś tak jakby mniej serca w tym w stosunku do tego, co jest na zewnątrz ;)

Edytowane przez Vegavin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vegavin dzięki za twoją ocenę:)patrzyłem ten model Bugatti Atlantic z 37 i faktycznie sama linia z perspektywy przypomina trochę ten model,ale nie wzorowałem się na nim.Aczkolwiek uwielbiam taką linie w klasykach.Mój koncept ma linie trochę nawiązaną do aut klasycznych z długą maska. Uwielbiam linie np.MORGAN AEROMAX to jest coś niesamowitego jak od tylu lat jego linia praktycznie się nie zmienia podobnie jak w PORSCHE 911(uwielbiam to auto). Co do wnętrza myślę ,że jest to kwestia gustu.Jest to moje pierwsze zaprojektowane wnętrze i na pewno będzie w nim mnóstwo błędów oraz jego spójność też może trochę szwankować...Pozdrawiam i dzięki za opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny rendering i sam pomysł na autko. Sam trochę się tym zajmuję ale niestety w formie papierowej...:) Powiedz mi, czy masz jeszcze jakieś inne prace? I czy ewentualnie nie zechciałbyś wejść w jakąś współpracę? Pewnie znasz taką stronę :http://www.cardesignnews.com/site/designers/portfolios/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzacie utalentowanego grafika w błąd - rendery i prezentacja ok, ale jako designer samochodów to nie ma szans w real'u. Niespójny kształt (kontrast: dach - reszta nadwozia). Nawet jako zwyczajny konsument autombili nie kupiłbym takiego samochodu. Wolałbym SLR, a pewnie byłby w podobnej cenie;) pozdrawiam autora - dobra praca, ale nie pragmatyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablos naprawde świetny projekt. Fajnie sie zgrały klasyczne linie nadwozia z nowym "opakowaniem"

Co do wnętrza to mi jedynie na konsoli centralnej w okolicach przycisku do awaryjnych wydaje sie ,że jest za pusto. Bordowe? wnetrze wg. mnie najlepiej sie prezentuje.

No i lampy tylnie mogłeś w PS troszke podciągnąc w sensie koloru - zbyt żółte i czerwone. Żółć zamienić na lekki pomarańcz i uspokoić tą czerwień i byłoby super (ale to na przyszłość).

 

@|ales| - wybacz , ale Twój komentarz jest poprostu głupi. Wszyscy wprowadzają go w błąd bo TY uważasz, że kształt jest niespójny - co swoją droge wziąłeś chyba z kosmosu, bo dach swietnie przechodzi w tył samochodu - to na dodatek dzielisz sie z wszystkimi jakże cenną uwagą, że sam wolałbyś SLR'a ... nie narzucaj innym jakiegoś swojego wyrobionego wzorca na wygląd samochodu, zwłaszcza gdy jest bezpodstawny. Ja może bym wolał Ursusa a ktoś by wolał rower i co? Są gusta i guściki, można wyrazić swoją opinie, ale nie mówić, że jest źle bo tak sie uważa ... no ludzie

 

Pabllos, pracka świetna - biel z bordowym wnętrzem niszczy! Tak trzymaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwamartini:dzięki za opinie.ja mam profil na cardesign news także tam podałem e-mail to pisz na tę pocztę ok to pogadamy...

pitekkkk: dzięki za słowa uznania i cieszę się że trafiłem w gust kolejnego widza. Talent może i jest(choć to nie mi oceniać)ale czasem nie jest łatwo go przerzucić z głowy do 3ds max:)ale myślę że z kolejnym projektem będę lepszy i bardziej wytrwały.Pozdrawiam

|ales|: doceniam twoją opinie. Fakt trochę spójność szwankuje ale tego się jeszcze uczę i myślę że jest to nauka niekończąca się:)mam pomysł na kolejny concept i myślę ,że pod względem spójności będzie dużo lepszy. Każdy projekt mnie uczy. A co najważniejsze przy finalnych renderach czuje niedosyt bo jak patrze na projekt to już bym coś zmienił lub poprawił a to już za późno. Aczkolwiek to dobrze bo to znaczy że nie wpadłem w rutynę która jest najgorsza dla każdego artysty.Chęć ciągłej zmiany i oceny swojej pracy pod każdym względem sugeruje czy nadajemy się na projektanta w każdej dziedzinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karkosik fakt myślałem później żeby coś jeszcze tam dodać przy tym przycisku ale w sumie stwierdziłem ,że nic na siłę:)Tak jakoś te światła wyszły mocne w kolorach ale nic takie zrobiły się rendery i tak postanowiłem zostawić...W ogóle dzięki za opinie i ciepłe słowa na temat projektu. Każdy komentarz jest ważny nawet ten negatywny. Tak czy siak będę dalej robił swoje a pozytywne opinie będą mnie motywować dodatkowo:)dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście rzucę okiem na Twój profil na CDN. Postaram się w najbliższym czasie odezwać.

Mam jeszcze pytanie - całość modelowałeś od podstaw czy wykorzystywałeś jakieś gotowe elementy z istniejących modeli? Co do recenzji, bo widzę, że różne tu ludziska opinie mają, to uważam, że auto jest dobrze zrobione. Dbałość o szczegóły wysoka. Co do technicznych spraw to myślę, że proporcje ok, pod tą długą maską zmieści się pewnie jakieś V10:) Wiadomo, że jeden lubi córkę a drugi teściową. Ja jestem zwolennikiem trochę innych form ale potrafię docenić czyjąś pracę i co by tu nie mówić - wiedzę! Jeśli idzie o szczegóły to nie będę tu się rozpisywał, napiszę na priv. Kto wie, może uda się jakieś wspólne dzieło stworzyć kiedyś?...:) Aha, zapomniałbym - jaki masz nick na cardesignnews? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt w 100%jest własnym pomysłem i modelowanie było od 0:)na CDN wejdź w zakładkę Portfolio i tam jest mój profil jako pierwszy.Powinieneś go znaleźć po logo marki oraz zdjęciach bo są te same co na Max3d. To kiedyś się może zagadamy...Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutna perfekcja. Świetny model i detale, shadery i rendery, które doskonale 'sprzedają' rewelacyjny koncept. Ten idealnie trafia w mój gust. Mocno wysunięta przednia oś, przesunięta do tyłu kabina i te elipsy - miodzio. Dla mnie to jakbyś stworzył samochodową wersję Spitfire'a. Myśliwiec z przeznaczeniem na drogi. Ekstra!!! 5*****

Pozdrawiam

Piter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model ładny jeśli chodzi o render i tu nie mam żadnych zastrzeżeń. A jeśli chodzi o formę czyli sam projekt auta, to jest strasznie niespójny. Patrząc na bok, według mnie najładniej prezentuje się sam tył. Na boku w okolicach drzwi jest wiele niepotrzebnych elementów. Zauważ, że maska jest tak sfalowana, że aż jest ciężka, natomiast tył jest bardzo lekki.

Jeden z projektantów Dieter Rams powiedział kiedyś "mniej znaczy więcej".

Zobacz sobie też prace takich projektantów aut: Luigi Colani i Janusz Kaniewski.

Więcej nie będę pisał, bo to nie forum projektowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

projekt świetny genialne wnętrze lubię retro. jedyne do czego mogę się przyczepić to proporcje samochodu. maska zdecydowanie za długa. poczytaj trochę o złotym podziale i przyjrzyj się jak te zasadę zastosowali projektanci w astonie one77

 

czekam na poprawiony projekt ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności