Skocz do zawartości

Intuos5 M Touch + moduł Wireless


blukazs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś używał nowego Wacoma? Zakupiłem 5 m z touchem i tym bezprzewodowym modułem! Miałem Intuosa 4 i wszystko było git, no ale wyszedł nowy i w sumie fajniej wyglądał i skusił mnie bezprzewodowy moduł... Czy wam też się cały czas rozłącza?? Nie da się czasami 2 min popracować bo tablet się po prostu wyłącza! Druga sprawa... dongle radiowy?? Ze też wczesniej nie poczytałem o tym dokładnie. Z tego co wiem Intuos 4 Wireless był na bluetootha, więc dlaczego teraz jest dongle radiowy?? Nie mogli dać dongle BT dla stacjonarek ktore nie maja tego nowoczesnego wynalazku?? Mam nowy laptop i tylko dwa porty usb... Poza tym jak dzialalo na BT dobrze to...??? Wacom??? Nie wiem czy to normalne czy mam to reklamować, bo mozna sie wykonczyc. Co do funkcji touch... Ja nie wiem czy moje palce sa jakies dziwne, ale na moim Samsungu Galaxy S dzialaja wysmienicie czego nie mozna powiedziec I5. Dziala doslownie jak chce. No bo do jasnej ciasnej.. zeby nie raz po 5 razy palcami suwac zeby przy zoomowac albo obrocic... Albo mam walniety tablet albo nowa seria to przemarketingowana porazka!!! O.o

Edytowane przez blukazs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kolego, po pierwsze to z uwagi na szacunek dla czytających wstrzymaj swoją irytację - nie wszyscy mają ochotę to czytać.

 

Po drugie podłącz tablet do innego komputera i zobacz czy działa. Częstym dziwacznym problemem na niektórych komputerach jest ciągła instalacja i deinstalacja różnych sterowników usb po każdym podłączeniu urządzenia - najczęściej kiedy ktoś ma na komputerze śmietnik. Jeżeli nie zadziała jak trzeba to reklamuj i już. Objawy dziwne bo WACOM zawsze robił solidny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, masz rację! Przepraszam! W zasadzie na wcześniejszym laptopie dzialalo podobnie:/ Śmietnika nie mam, komputer ma niecały miesiąc, żadnych toolbarow, wirusów, tylko to co niezbedne... No zawsze robil, ale powoli robi sie chyba jeden wielki smietnik chinski! A czy spotkal sie ktos z dziwnym problemem/bugiem ze jak sie piorkiem zblizy prawej krawerdzi, to gubi sie piorko, trzeba je oddalic od tabletu i przyblizyc spowrtoem zeby zadzialalo?? Dziwilem sie bo na I4 tego nie ialem, koleazanka kupila potem nowego I4 i to caly czas miala... i teraz na tej 5 tez sie to czasem zdaza... Paranoja na tym swiecie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fishinthewater

Co do Toucha w i5 potwierdzam że czasami działa jak chce to samo z touch ringiem, u mnie np przed urlopem działał bez zarzutów a jak wróciłem to działy się z nim różne rzeczy. Obecnie wrócił do normalności i działa jak złoto. Nie wiem od czego to zależy bo przeinstalowałem najnowsze stery z wacoma jak i grafy i wtedy nie pomogło. Po kilku dniach problem sam zniknął. Co do problemu z piórkiem/prawą krawędzią u mnie bangla jak należy. Sprawdził bym ustawienia obszaru roboczego na monitorach o ile pracujesz na dwóch, może ci się coś rozjeżdża.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się i dopytam o opinie osób, które mają ten bezprzewodowy dinks - działa to dobrze czy istnieją jednak jakieś zacięcia, przerwy, itd.? Mam I3 i pomału myślę o nowym Wacomie ale tylko pod względem luksusu "bezprzewodowości". Reszta nie jest tak ważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się i dopytam o opinie osób, które mają ten bezprzewodowy dinks - działa to dobrze czy istnieją jednak jakieś zacięcia, przerwy, itd.? Mam I3 i pomału myślę o nowym Wacomie ale tylko pod względem luksusu "bezprzewodowości". Reszta nie jest tak ważna.

Nie wiem, u mnie działa tragicznie, rozłącza się, piórko się gubi, działa 8h na baterii oj wacom wacom... Chyba lepsza jest I4 W na bluetootha, przynajmniej nie potrzebuje jakiegos dinksa! Juz chyba wiem dlaczego Feng Zhu jedzie na I3 L O.o Moge Ci sprzedac moj jak chcesz :D Gorzej jak odesle na gwarancje i po 2 miesiacach mi powiedza ze tablet dziala prawidlowo, ze tak jest po prostu. Chociaz na Kablu nie widze wiekszych problemów. Toucha zwykle wylaczam bo malowac z nim to sie raczej nie da, dzieja sie dziwne rzeczy. Ja odradzam. Moze na macu dziala inaczej? Widzialem gdzies recenzje gdzie wlaczal dziwna opcje pracy baterii ktorej nie ma pod winda, i bateria ponoc trzymala kilka dni. No i system jest chyba lepiej przystosowany do gestow... ale nie wiem bo nie mam narazie dostepow do takiego "cuda". :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do dwoch monitorow to tak, zwykle mam podpiety monitor przed hdmi, oba wyswietlacze, laptop/monitor sa w 1080p i mapowanie nie najezdza na obszar drugiego monitora, wymusozne proporcje sa rowniez zaznaczone. Najnowszy sterownik 633-4 :/

Generalnie dziwna rzecz, ostatnio zauwazylem ze dongle nie jest rozpoznawany w jednym z portow do ktorego byl zawwsze podpiety. Musialem zamienic myszke z donglem i za chiny nie chce go rozpoznac w tym porcie teraz... :/ Co ja mam winde przeinstalowac na jedno miesiecznym kompie?? Windows to tez jest cudo, moze lepiej bylo jednak maca kupic? O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj reinstal sterowników albo zmień na starszą wersje.

 

Na makówkach myslisz że nie ma problemów z wacomami:D?

 

Wejdź na forum wacoma i poczytaj wątki, na makach gorzej niż na windows;)

 

http://forum.wacom.eu/viewtopic.php?f=2&t=10458

 

http://forum.wacom.eu/viewtopic.php?f=2&t=10401

 

 

Albo może coś Ci zakłóca, jakiś głośnik albo inne źródło pola elektromagnetycznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff, wielkie dzięki! Teraz przynajmniej bede mogl spac spokojnie!:D Generalnie u mnie na uczelni zachwalaja jakie to wspaniale i jak bezproblemowo dziala... wiec czlowiek zaczyna sie zastanawiac O.o Ale skoro na macu jeszcze wieksza lipa to sie bardzo ciesze! :D Mam myszke Logitecha M705 na radio dongle'a :/ glosniki tylko te co w laptopie, telefon zwykle w odstepie 0,5m. Faktycznie moze zainstaluje starsze stery!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie znalazlo rozwiazanie/problem, zainstalowalem driver 6.3.2w2, wypialem myszke i przepialem do tego drugiego portu usb i wszystko dziala nalezycie! O.o Dotyk reaguje na kazdy gest, nie rozlacza sie, nie gubi ruchu piorka... :/ No to musze zwrocic honor Wacomowi! Tylko dlaczego znowu nie rozpoznaje dongla w tym porcie USB?? Na wczesniejszym laptopie mi to wlasnie jakos lepiej dzialalo, ale tam mialem porty z obu bokow laptopach i mialy wiekszy odstep... ale teraz bez myszy jest rewelacja! Ze mi to tez do glowy nie wpadlo?? No ale to inne czestotliwosci... A nie da sie tego jakos do jednego dongla podpiac?? Fajnie by bylo... O.o Najwazniejsze ze tablet dziala i to nie hardware! Dziękuje wszystkim za pomoc! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"blukazs"

O, to dzięki za rozwikłanie problemu. Ta bezprzewodowość to faktycznie nie powinno być żadne wielkie halo Kabel jest najpewniejszy ale ja już mam tyle tego za biurkiem, że słabo mi się robi...

Nie ma za co, generalnie będzie jakoś działać jeśli nie masz w pobliżu innej radiówki/telefonu itp... Na kablu nie mam się do czego przyczepić! Nawet touch działa należycie! Myślałem ze bluetooth 4.0 w laptopie z dwoma portami usb mnie wyręczy, a tu proszę wszyscy jadą na donglach radio-usb O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności