Skocz do zawartości

Igi


Igi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

 

To mój pierwszy post od siedmiu lat tutaj, więc chciałem się przywitać ze wszystkimi jeszcze raz :) Chciałem pokazać parę moich prac, głównie z lat 2010-2012 2D ale myślę, że jakieś 3D też powinny się pojawić.

 

phlogiston.jpg

 

igorfj-revelations.jpg

Edytowane przez Igi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 156
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witaj zatem.

 

W pierwszej pracy anatomia nieco poległa.., w nogach zwłaszcza.

Proporcjonalnie są zbyt krótkie w porównaniu do torsu.., ale za to

druga praca bardzo pozytywnie wypada, fajnie użyte środki wyrazu.

Można by było jedynie poświęcić nieco więcej uwagi dłoniom ;)

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym co zauważył już kolega, troszeczkę przybrudziłeś. Sam pomysł jest bardzo fajny i odbieram bardzo pozytywnie obie prace.

 

Dzięki. Nie rozumiem co chcesz powiedzieć przez "przybrudziłeś" ;)

 

Lubisz malarstwo Williama Blake'a? :)

 

Chyba nie zapadł w mojej pamięci bo musiałem go sobie sprawdzić na googlach, ale obrazy jak najbardziej kojarze. Widzisz jakieś podobieństwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do "przybrudziłeś": są kolory które się ze sobą gryzą i nie powinny być używane ze sobą, bo stwarzają wrażenie brudu. Niestety nie powiem Ci nic więcej bo sam często taplam się w tym brudzie i wyjście z tego bagna zajmuje mi sporo czasu. Czasami po 4h męki dopiero mogę powiedzieć, że chyba nie jest już tak źle ;). Ogólnie na forach malarskich często występuje pojecie brudu, a bardziej doświadczeni potrafią skorzystać z brudu na swoją korzyść.

 

Tutaj ciekawy wątek ---> http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=1303.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mały update, bo stało się coś strasznego: zepsuł mi się komputer. Zepsuł a raczej sam go zepsułem podczas czyszczenia urwałem gniazdo wentylatora z płyty głównej... Namalowane więc na pożyczonym komputerze bez wszystkich moich pędzli, zmieniłem z tej okazji stajla.

 

Spid tak z dwie godziny.

 

izu-speed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko wyrobić się z zadaną rutyną 3 obrazków tygodniowo, ale próbuję.

 

Miewam dziwne sny ostatnio, poniżej interpretacja jednego z nich ;)

caronrails.jpg

 

I jeszcze dorzucę jakieś tradycyjne, szybkie w godzinę, malowane z natury.

chelmnocar.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem się za tematy sci-fi, chciałem stworzyć coś w stylu postmodernistycznego krążownika, no ale trochę mnie przerasta. Na początku to miała być latająca katedra ale uznałem, że to śmieszne :) Zacząłem od podkładu 3d z 3 statkami, zostawiłem jeden ale wydaje mi się że powinien być drugi na dole bo pusto. Planetę mam zamiar zrobić w 3d i podmalować. Proszę pomóżcie :)

spacewip.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że mocną stroną 3d jest możliwość stworzenia skomplikowanych architektonicznie objektów, bez wykreślania, tymczasem w tej rakiecie jest tego za mało, skoro możesz poszaleć z detalami, konstrukcją itd. to czemu tego nie robisz. Jest fajna podstawa kompozycji i za wcześnie na jakieś obligatoryjne oceny w którym kierunku mógłbyś rozwinąć ten pomysł.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo tego rgb splita. Spróbuj naturalną prackę potraktować sharpenem, usunąć go tam gdzie nie chcesz, żeby padał wzrok (zostaw na focal poincie). Dodaj trochę graina z Filter Gallery na osobnej warstwie z opacity 10%. Pomachaj też trochę curvesami na adjustment layerze. Tyle jeśli chodzi o postpro ode mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KaliditusZaliditey @Mellon @WojtekFus dzięki za wsparcie. Postaram się jeszcze ten las poprawić, na razie studia zajmują mi za dużo czasu i nie mam kiedy rysować :( Mały update, wrzucam koncept statku.

ship.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończone :) Insiprowane animacją Juliana Antonisza, w której to wyjaśnione jest dlaczego w miarę starzenia się dni płyną coraz szybciej i szybciej.

 

"Proszę spojrzeć na duży model Projektora Życia. Oto Taśma Życia, Świadomości i Osobowości. Odwija się z górnej szpuli coraz prędzej, mimo, że przesuwa się z tą samą szybkością liniową to jednak odwija się z coraz większą predkością kątową. Górna szpula kręci się coraz szybciej w miarę jak ubywa z niej taśmy a dolna coraz wolniej jak jej taśmy przybywa."

 

Polecam obejrzeć sobie tą animację "Kilka praktycznych sposobów na przedłużenie sobie życia."

 

Starałem się narysować twarz bez refek. korzystałem tylko do układu zmarszczek i oświetlenia ucha.

Nie jest to trochę zamęczone? Bo osobiście odniosłem takie wrażenie pod koniec.

 

projektor-zycia.jpg

 

making of ;)

 

projektor%20making%20of.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazek ma niepowtarzalny klimat analogowych ilustracji SF z lat 80tych(lajkowałem). Jak dla mnie nie jest zamęczona(nawet by można jeszcze,wszak chodzi o spowolnienie upływu czasu)Natomiast nasuwa mi się pytanie- Jeśli pierwsza szpula to żywot człowieczy,który przyspiesza, to czymże jest ta druga???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolna to przeżyty bagaż doświadczeń, istota naszego życia, w związku z tym, że dużo przeżyliśmy coraz mniej zatrzymujemy się nad tym co nas otacza i rzadziej trafiamy na coś co nas zachwyca,

dlatego pierwsza część życia mija nam wolniej bo wszystko jest nowe i chcemy wszystkiego spróbować,

a druga mija nam szybciej, bo wydaje się nam że już większości spróbowaliśmy i bagaż naszych doświadczeń szybciej nas ciągnie do przodu (wkrada się taka rutyna życia )

czy jakoś tak

w końcu taśma albo się kończy albo zacina i przepala i trzeba zacząć wszystko od nowa, albo wyrzucić do kosza (to już zależy od światopoglądu)

 

 

a praca jak dla mnie fajna :)

Edytowane przez yarosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie wrzucałem, zapaprałem się w jakieś 3D, ale ostatecznie coś mam — 5 minutowy szkic twarzy "z głowy", próba z cartoonowym klimatem oraz studium hejtu, nienawiści i zła :D

skeczes1.jpg

toperz.jpg

hatersgonnahate_male.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, właśnie zrobiłem coś nie tak. Miała to być wielka, okropna kreatura z serca piekieł a wyszedł wstrętny pająk bez głowy i jednej pary nóg. Może niższy punkt widzenia by tu uratował ale chyba nie chce mi się już do tego wracać.

 

Zastanawiałem się ostatnio nad koncpetowaniem potworów. Często powstają na bazie jakiś zwierząt — ptaków, owadów, różnych morskich żyjątek, a czy znacie może jakieś przykłady, które wyglądają jak coś zupełnie nowego, nie z tego świata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł z tym kryształowym hełmem. Może sam kształt nie jest do końca przemyślany jeszcze ale idea świetna i nawet ma kilka momentów ślicznie i malarsko rozwiązanych. Tylko reszta ubrania do tego nie pasuje, może takie kryształy powinny się gdzieś jeszcze w stroju pojawić, moze wzor na takiej obrączce na ramię powinien być kanciaty. Pewnie pasowało by srebrne futro. albo kompletnie futurystyczny kostium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewijalem prace z gory do dolu i zatrzymalem sie na dloni mowiac " oooouu "

Wszystko lykam ze smakiem, tylko nie ta plastikowa dlon, to wina krawedzi, wjedz tam kilkoma twardymi pociagnieciami i zmyj ten plastik :)

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@biglebowsky, @ICE, @telthona, @ewichan wielkie dzięki za komentarze :)

Co do dłoni to też nie mogę jej przeboleć, muszę się bardziej postarać, powinienem ją dziś jeszcze poprawić. Co do przedramienia to raczej nie jestem pewnien co do poprawności układu dłoń-łokieć, bo nie miałem zbyt dobrych refek do tego i trochę kombinowałem.

 

Odnośnie stroju próbowałem gdzieś wciskać jeszcze takie kryształy ale jakoś nie mogłem tego ogarnąć i robił się okropny bajzel na obrazku. Z drugie strony futro nie byłoby głupie. Na pewno dodawałoby majestatu i byłoby bardziej adekwatnym strojem na taka pogodę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cholerka nie poprawiłem tej dłoni jeszcze :P Za to daje dwa nowe. W pierwszym przyznaje się, podmalowałem fotkę ale tylko to co jest na ziemi, zresztą widać, dziewczyna i reszta jest moja :P

katiusza.jpg

rybacy.jpg

Edytowane przez Igi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kalberos, @ortheza dzięki za feedback

 

Speed w godzinę przed wyjściem na zajęcia :P mam wrazenie ze jak rysuje bez refek to kobiece twarze wychodzą mi jakieś strasznie zmaskulinizowane :P

 

jill.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne! Strasznie podobają mi się brushe i kolory! Pocieszę Cię że ten speed to ideał kobiecego piękna w porównaniu z babochłopami które wychodzą miii jak maluję twarze bez refek :p Hehe, chociaż drwić sobie z nich mogę, bo skoro nie istnieją, to ich nie urażę w dzień kobiet :p A ta jest moim zdaniem wręcz atrakcyjna, nawet wg. normalnych standardów

Edytowane przez Urbanboogie
ort :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności