Skocz do zawartości

gtx580 czy gtx670 lub gtx680 pod maxa?


SansSerif

Rekomendowane odpowiedzi

Czy macie już jakieś doświadczenia z gtx670 lub gtx680 w pracy z maxem 2012/13?

Interesuje mnie wyłącznie wydajność viewportów maxa z nastawieniem pod wyświetlanie w rozdzielczości 2560x1600.

 

Miesiąc po upływie gwarancji padała mi gtx470, która na nitrousie pozwalała na stosunkowo komfortową pracę. Teraz szukam informacji czy brać gtx580 czy wchodzić w nową architekturę 6xx.

 

Przekopałem internet i nie znalazałem miarodajnych opinii poza testami syntetycznymi, pseudotestami teoretyków gawędziarzy i negatywnymi opiniami totalnych laików technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Do pełnej satysfakcji z Autodeskiem w tej kwestii raczej nigdy nie dojdzie :)

 

Matszklar, testujesz te kompy które składasz? Czy jesteś w stanie ocenić doświadczalnie różnice w wydajności wyświetlania pomiędzy 570, 580, 670, 680? Czy ilość pamięci karty ma jakiś wpływ na wydajność wyświetlania? Interesuje mnie tylko tryb shade i wireframe. Tekstury nie mają znaczenia. Na tryb realistic nawet nie liczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od wielkości sceny: przy jej dużej złożoności ilość ramu ma znaczenie. Najwydajniesza z kart domowych jest w tej chwili 580 z 3GB ram, ale niedługo zmieni się to na korzyść 680-tki.

Jeżeli tworzysz naprawdę duze sceny i męczy cię dyskomfort odświeżania rysowania zainwestuj w Quadro k5000, jednakże miej na uwadze że za kwotę n razy większą od kwoty zakupu 580-tki ( 9000 pln) nie będziesz miał n razy większej szybkości rysowania.( w rzeczywistości będzie to max 2 x razy szybciej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

Ja sie dolacze tu, zeby juz nie tworzyc kolejnego tematu.

Jak oceniacie prace kart ati 6870 / 7850 we viewportach w porownaniu do kart Nvidii z segmentu sredniego do grania, czyli takie gf 560/560ti np? Mial ktos i takie i takie na tych samych scenach i moglby to porownac? Chcialbym cos zakupic do swojego komputera i tu od razu powiem, ze nie renderuje na gpu. Zalezy mi, zeby komfortowo pracowac w Maxie 2012, i nie musiec zaznawac zwalniania obracania obiektow, czy oddalania, jak mam te kilka mln polys, tj jakies umeblowane wnetrza i drzewa 3d za oknami.

 

podrzuccie jakies informacje, dzieki.

 

p.s. I mam jeszcze pytanie jedno, gdyz wkradla sie w moje mysli pewna niejasnosc.

Czy Cuda w przypadku kart Nvidii moze w jakis sposob wspomagac rendering przy uzyciu procesora? Chodzi mi o Vraya (nie RT i podglad w oknie). Czyli inaczej mowiac, czy karta moze sie dolaczyc do procesora i mu pomoc?

Edytowane przez kielbasa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod maxa polecam cos od nvidii, na ogol sprawuja sie lepiej choc czesc radeonow takze dziala wydajnie i bez problemow. Przy nvidii masz mozliwosc skorzystania z kilku bajerow takich jak physx i rendering za pomoca iray ktory laczy w sobie cpu + gpu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem dziś na wątek o kartach graficznych na rosyjskim forum http://3dcenter.ru/forum/index.php?showtopic=111343

Podsumowanie publikowanych tam testów można zobaczyć na http://diasarnaat.blogspot.com/p/21.html

 

Oczywiście nie są to w pełni miarodajne wyniki bo każdy był robiony na innym kompie, ale to chyba najbardziej obszerny test pokazujący że najnowsze geforce z seri 600 i radeony radzą sobie bardzo dobrze.

 

1013tablfps10mln.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

1013tablfps100mln.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez SansSerif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam stoję przed identycznym wyborem kart. Jest sporo postow z okolicy stycznia/ maja 2012 które mówią, żeby absolutnie nie brać kart z rodziny 6xx, bo są same problemy, zwiechy, keplery nie obsługują iraya itd. Czy coś sie w tej kwestii zmienilo? Czy ktoś kto posiada maxa 2012 i 6xx mógłby dać opinię z pierwszej ręki? Ani renderowanie na GPU ani w sumie iray mnie obecnie nie interesują, chodzi mi o czystą funkcjonalność bez problemów. :) dzięki za pomoc

pozdr.

Edytowane przez nigrum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz działam na quadro 600 i jest to jeden z powodów poszukiwań dobrego gtx...Nie wiem jak z nową serią quadro ale mam nadzieję, że się coś zmieni na plus. (soft 3ds+vray)

Dynamico: dzięki za link...jest to rozwiązanie.

Edytowane przez PurePixel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

A jak ma się tutaj nowa seria FirePro W5000 dostępna jest za ponad 400dol nigdzie nie ma zasadniczo nic konkretnego o tej karcie szczególnie dla 3d max. Parametry ma nawet niezle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stałem się suma sumarum szczęśliwym posiadaczem gtx580 evga ds(niestety 1,5gb-trafiła się okazja na alledrogo). Soft-3dsmax2013-nitrous. Jak się obrobie z robotą to mogę porobić jakieś testy-narazie odpaliłem scenę nad którą aktualnie pracuje -17mln poly i w realistic 4-9 fps..jak dla mnie wynik bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilosc poly nie ma tylko i wylacznie przelozenia na plynnosc dzialania sceny. Wczoraj odpalilem scene z 14 mln polys i chodzila plynniej niz wnetrze, ktore mialo 2,5mln. Jak chcecie porownywac, to tylko te same sceny i to na tych samych wersjach programow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym zadać szybkie pytanie a nie chcę zakładać nowego tematu. Może trochę z innej beczki.. Kupuję notebooka i waham się pomiędzy modelami z kartami: GT630, GT640, GT650m oraz GTX660m. Notebook będzie używany do pracy a raczej nauki modelowania, głównie w 3ds maxie, czasem majce i mudboxie oraz sporadycznie gier.

Rzecz jasna pytanie brzmi: który wybrać?

 

Z góry dzięki

Edytowane przez arty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym zadać szybkie pytanie a nie chcę zakładać nowego tematu. Może trochę z innej beczki.. Kupuję notebooka i waham się pomiędzy modelami z kartami: GT630, GT640, GT650m oraz GTX660m. Notebook będzie używany do pracy a raczej nauki modelowania, głównie w 3ds maxie, czasem majce i mudboxie oraz sporadycznie gier.

Rzecz jasna pytanie brzmi: który wybrać?

 

Z góry dzięki

 

GTX660m, najmniej oberżnięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywać karty można tylko na tej samej scenie. Fps w dużej mierze zależy od wielkości tekstur czy masz obiekty jako poly,mesh..im więcej grup tym większa zamuła. Moje quadro 600 już zrobiło wyjazd i dokładnych danych nie podam aczkolwiek wyżej wymieniona scena chodziła dużo wolniej niż na gtx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTX660m, najmniej oberżnięta.

 

A czy do zwykłej pracy na viewporcie GTX660 będzie miał sporą przewagę nad GT650?

Sa to bądź co bądź karty zbliżone wydajnościowo. Nie bardzo wiem co jest istotne przy wyborze karty do modelowania stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że karty mobilne w laptopach i tak są mniej wydajne, na pewno 660m będzie przynajmniej te 20 -30% wydajniejsza od 650m. Jeśli chcesz używać mudboxa to może mieć znaczenie, wydajność viewportu mocno zależy od karty graficznej. Zależy co chcesz robic. Najlepiej kup sobie laptopa do zabawy i stacjonarke do pracy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnice w benchmarkach nie są duże co można zobaczyć po testach:

 

30upwzm.jpg

 

Jak już wspomniałem, nie wiem jakie przełożenie do pracy z modelami mają testy 3d markowe etc..

Zapomnialem dodac ze GTX660 ma pamięci na GDDR5 a 650 na GDDR3.

 

Stacjonarka odpada niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełożenie benchmarków na viewporty powinno byc w miare proporcjonalne;). Jak różnica w cenie jest duża i szkoda Ci kasy to bierz 650, twoja decyzja:). Na pewno nie będzie jakiejś totalnej różnicy rzędu 100fps. Przy cięższych modelach może być te pare fps róznicy robiące różnice między płynna pracą a skakaniem, normalne. Na pewno 660 jest mocniejsza, czy się opłaca to juz kwestia ceny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś to jeszcze interesowało to doświadczalnie stwierdzam że GTX 680 4GB daje radę.

Na oko, na moich scenach jest zauważalnie lepiej niż na GTX 470. Na scenach z tych wszystkich pseudotestów wyniki wychodzą mi niewiele lepsze niż na Radeonie 2600XT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wynika niestety z faktu ze jest to GTX - na quadro masz odpowiednio dobrane stery ktore daja znacznie wiecej niz sam sprzet. Na wszystkich GTXach masz mikro przyciecia, na quadro idzie plynnie.

Jesli chodzi o nitrous to ogolnie wszystkie GTXy daja podobna wydajnosc, czy to bedzie GTX460 czy GTX680 jest bardzo podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SansSerif podałbyś linki do scen, na których testowałeś swoje gtx ? Z chęcią porównałbym moje gtx580 1,5gb i wkońcu dał odpowiedź na pytanie z tytułu wątku. Pewnie komuś w przyszłości się przyda...Pozatym sam jestem ciekaw czy rzeczywiście jest tak jak mówi kitamo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SansSerif podałbyś linki do scen, na których testowałeś swoje gtx ? Z chęcią porównałbym moje gtx580 1,5gb i wkońcu dał odpowiedź na pytanie z tytułu wątku. Pewnie komuś w przyszłości się przyda...Pozatym sam jestem ciekaw czy rzeczywiście jest tak jak mówi kitamo

 

scena: http://narod.ru/disk/61821057001.880f5b1287af99e15ee86a4fb00e8571/Fps%20100%20MLN.zip.html

wyniki: http://2.bp.blogspot.com/--zLVDDuzY9M/UHlK4WTNrbI/AAAAAAAACYw/Xr_yHtu6gGw/s1600/10+13+tabl+Fps+100+MLN.jpg

 

scena: http://narod.ru/disk/44311261001.7e0ad5085dd2a4f91e3040e8c7dd8c18/FPS%20%2010%20000%20000%20Nitrous.zip.html

wyniki: http://4.bp.blogspot.com/-80-uAjA7jlw/UHlLCf5SBQI/AAAAAAAACY4/EimKQLpN8Yk/s1600/10+13+tabl+Fps+10+MLN.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności