Skocz do zawartości

jaki tablet do mudboxa/zbrush?


P.I.W.O.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupiś tablet do mudboxa i zbrusha do 1500zł. Nie bardzo się na tym znam, i dla tego założyłem ten wątek.

Zastanawiam się nad tym:

http://allegro.pl/tablet-wacom-intuos-5-m-touch-i2754735802.html

oraz

http://allegro.pl/tablet-wacom-intuos-5-m-i2761505862.html

ewntualnie

http://allegro.pl/nowosc-tablet-graficzny-hanvon-art-master3-0906-i2757207736.html

Doradźcie mi.

Mam win 7 prof x64 pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

 

Super sprawa. Kosmiczny procesor z funkcją underclocking i całe 4 giga ramu pozwalające na płynną pracę w zecie na może nawet 3 milionach poly. Zintegrowana karta grafiki która udźwignie nawet pół miliona poly w innych aplikacjach do 3d. No i najlepsze czyli Mega bateria starczająca na 2 i pół godziny pracy w 3d. Wszystkie te magiczne rzeczy już za 3700pln!*

 

* Wersja z dyskiem na którym po instalacji systemu operacyjnego i programów urzytkownik ma jakieś 15 giga na swoje pliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudzisz Monio, jak kogoś stać to bardzo fajna zabawka, wychodzi taniej niż cintiq. Pracowac możesz na zasilaczu:P, a w podróży na szybkie szkice starczy 2,5 h. 3 mln poly na jednym subtoolu starczy spokojnie:D

 

Co by było swietne to jakby dało się to podłączyć do stacjonarki i używać jako dodatkowy monitor/tablet ale się nie da niestety. Może ktoś kiedyś pomyśli i zrobi coś takiego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi jak spisuje się Intuos 5 w ZBrushu z tym całym wyświetlanym menu przycisków na ekranie. Jeśli przytrzyma się jeden z przycisków tabletu to wyświetla się menu na ekranie. Jeśli zechcę przypisać pod przyciski np. Ctrl, Shift, Alt, itp. których używa się bardzo często (dłużej przytrzymanych), to wtedy cały czas wsadzało by się menu na ekran - trochę irytujące. Jest możliwość wyłączenia menu w opcjach? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą piątką, i pewnie trzeba będzie kupić. Na pewno brałbym wersję Touch, w razie problemów zawsze można to wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 1500zl i tylko mudbox i zbrush - intuos 5 s lub m, w sumie chyba bym wzial m

"nie bardzo się na tym znam" - to polecam bamboo pen bez touch

wacom czy havon - zdecydowanie wacom

pozdro

 

@powyżej tej kwoty samsunga smart pc pro z i5, nie ma nic lepszego, ten co traitor pokazuje to stary model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fishinthewater

@PLS wystarczy odznaczyć w ustawieniach 'Pokaż Express View'. To wyświetlanie przydaje się tylko na początku jak starasz się zapamiętać co pod którym przyciskiem ustawiłeś. Touch w zetce się raczej nie przydaje, używam tylko w szopie ale to też sporadycznie.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Slowiak, mógłbyś jeszcze napisać dlaczego nie używasz toucha w ZB? Nie jest wygodnie przesuwać sobie model jedną ręką a drugą bazgrolić piórkiem i obracać? Jak w ogóle spisuje się ten dotyk w I5? Bo różne słyszałem opinie (jedni mówią że super, a inni że nawet przeszkadza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności