Skocz do zawartości

Pojazd 3d: CONCEPT CAR INVISIUM 2012- LEGARTO


Rekomendowane odpowiedzi

HEJ!!!!

 

Witam was wszystkich:). Chcę wam przedstawić mój najnowszy concept car nad którym pracowałem nie całe

trzy miesiące ale dodatkowo półtorej miesiąca go projektowałem i tworzyłem szkice i zapiski. Koncept miał być z założenia speedsterem ale w trakcie pracy uznałem ze sylwetka auta lepiej wygląda jako cabrio. Auto jest sportową dwuosobową limuzyna z miękkim rozkładanym dachem. Całe auto wraz z wnętrzem zostało zaprojektowane w 100% przeze mnie . Nie wzorowałem się na żadnym aktualnym samochodzie. Grill może trochę przypominać Audi no ale nie był to mój zamiar. Co do nazwy auta to muszę się przyznać lub pochwalić:) wymyśliła ją moja narzeczona...

Kolejny koncept jaki mam w planie jet to moje własne Bugatti ale może coś się zmieni, chociaż już zacząłem szkice:)

 

Tak wiec nie będę się rozpisywał bo wszystko macie na widoku. Życzę miłego oglądania i nieuniknionej krytyki;)

 

PR: 3D MAX 9

REN: MENTAL RAY

OBR: PHOTOSHOP

 

 

POZDRAWIAM I DO ZOBACZENIA WKRÓTCE!!

 

calyfinalwysokarozdziel.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

calyfinal2finalpht.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

wnetrzekoloryfinalpht.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

wnetrzezbliorzeniefinal.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

caly2zdjecia.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

super :) tyl troszke za malo masywny, ale to juz moj gust. Prezentacja bardzo ladna, moze bump troszke za mocny na oponach i w tym ostatnim nie dawalbym czerwonych "oczu" ale gleboko pomaranczowe jesli juz.. mozna to podciagnac pod kierunkowskazy wtedy :P good job :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywodzi na myśl trochę Maserati Gran Cabrio z przodu (maska, swiatła) i Nissana Silvię (tylnie reflektory), jednak nie da się już zrobić w stu procentach czegoś czego nie było. Podziwiam za talent designerski, warsztat i wykonanie.

 

 

Edit: Mam pytanie jeszcze jeżeli to nie tajemnica mógłbyś zdradzić co to za shader skóry na fotelach i ogólnie powiedzieć coś o ustwieniach (glossiness, reflectivity)?

Edytowane przez Pawlito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow :) 5 ujecie jak dla mnie auto wyglada najladniej i oswietlenie tez wyszlo tu super ale te podloze psuje efekt, a szkoda bo juz by bylo na tapecie :) Naprawde przod jak dla mnie genialny, za to tyl jakos za bardzo podchodzi mi pod bmw i mniej juz mi sie podoba, ale to tylko moje zdanie. Renderki wnetrza troche zle oswietlone( te w roznych wersjach kolorystycznych), za bardzo sa oswietlone przez co bardzo plaskie, nie ma zadnego cienia za kierownica itd. Ale ogolem super praca, gratuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztat świetny, koncept niezwykle zaawansowany, wszystko w smaku. Jedyne czego mozna żałować to to że proporcje wzajemne elementow nie grają. Zwlaszcza kół.

 

A co do nazwy LEGARTO... po portugalsku LAGARTO to jaszczurka wiec zmiana jednej literki tylko ale w sumie pasuje;)

 

I zupelnie serio jeszcze dodam że gdybyś działał np w chinach to na 10000% auto weszlo by do produkcji a rezerwacje by byly na 3 lata do przodu. Po czym nastąpił by boom na zachód. Gratuluje talentu i wytrwałośći!:D Brawo!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzięki panowie za pozytywne opinie i swoje zdanie na temat auta.ciesze się że moja skromna praca wam się podoba:)wiem że jest wiele błędów które bym teraz poprawił(tak jak zawsze heheehe) na dole odpowiedzi dla was:

 

Kosi-materiały których używam to Arch Design gl.plastic , mat.plastic , lether itp. Cała sztuka polega na tym jakie studio masz w planie zrobić.czy będzie one ciemne czy jasne. Wtedy dobierasz materiały do oświetlenia tak aby uzyskać oczekiwany efekt, Bawisz się ustawieniami np.glossiness,reflectivity itp. Po prostu wybierasz najlepsze ustawienia do studia oraz oświetlenia.

 

GrześDuro- dzieki za opinie:) tak przy ostatnim projekcie koledzy na forum mówili że mój poprzedni concept miał słabe proporcje i obiecałem że się poprawie i mam nadzieje że nie zawiodłem. Tym razem jeśli chodzi o proporcje to posłużyłem się moimi szkicami jako blueprint które tworzyłem ze zdjęcia aktualnego auta. wiec proporcje są poprawne to na pewno...koła są większe bo tak lubię,dodaje to uroku ale wiem że w rzeczywistości tak nie może być hehe:) pozdrawiam

 

Natas- hehehe dzięki:)

 

Pecet- dzięki kolego... aktualnie nie zajmuje się grafiką. Na razie tworze projekty do swojego portfolio które mam w planie zrobić. Jestem samoukiem a grafika to moje nowe hobby od czterech lat. Mam nadzieje że w niedługim czasie ktoś mnie zauważy i dostane szanse na prace.

 

Kakaku- hej tutaj wrzucam trzy rendery bez postprodukcji ale nie wielka jest różnica bo w Photoshopie zwiększyłem lekko nasycenie, kontrast i balans kolorów reszta to czysty render:) pozdrawiam dzieki

 

frender28.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

frender4.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

frender23.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za pozytywne opinie . Co do studia to nie użyłem żadnego HDRI. Zastosowałem jedno światło Free Area Light(rectangle) a reszta to światła Free Direct z rectangle. Kolejna sprawa to odpowiednie ich umiejscowienie, zmiana ich intensywnosci i kształtu.

 

Thecrev- KIedyś ktoś też mnie prosił o wystawienie szkiców ale nie zrobiłem tego ponieważ nikt by w nich się nie połapał bo jest to stos gryzmołów hehehehe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że bardzo dobrze to wygląda. Jeżeli już można cokolwiek krytykować to już na takim poziomie szczegółowości, że zakrawa o czepialstwo. Widać, że to lubisz - wygląda na prawdę super. Oczywiście kwestia gustu czy ładny czy nie, ale na pewno bardzo profesjonalnie się prezentuje. Z technicznych niedociągnięć, które raczej nie są kwestią gustu to nadkole z tyłu takie wklęśnięte między oponą a przetłoczeniem linii boku, trzebaby "wyprostować". Noi jak już otwieramy drzwi to ich bok powinien trzymać mniej więcej ten sam poziom detalu - a tak odstaje od reszty. Pozostaje tylko jeszcze trochę postprodukcji - odbite światła zawsze dają minimalny glow więc warto by zarzucić jakiś z thresholdem na poziomie 200 po intensity, noi leciutka winietka, DoF, film grain oraz render w tunelu w ruchu :) ... jak to zrobisz to możesz śmiało sprzedawać :) Piękny koncept! Koniecznie idź w tym kierunku rozwoju zawodowego!

 

acha - noi lusterko wsteczne by się przydało ... chyba ze ma jakieś wyświetlanie na szybie czy cuś :)

Edytowane przez beny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwy można zrobić na trzy sposoby. Wytłumaczę tobie ten sposób najlepszy którego ja już później używałem.

 

Jak masz dany obiekt nadajesz mu modyfikator Turbo Smooth i nadajesz mu taką wartość aby jego siatka przy tym modyfikatorze miała gęstość odpowiednią do wielkości pojedynczego szwu(przeważnie ja mam ustawiony na ilość 3 lub 4).

Następnie łączysz modyfikator w całość Collapse To. Po tej czynności musisz skonwertować obiekt z powrotem do Editable Poly,nastepnie wybierasz Line i zaznaczasz te linie które chcesz użyć do szwów. Jeśli już je wybrałeś to po prawej stronie w opcjach obiektu masz Create Shape From Selection i wtedy masz utworzone te linie a obiekt który użyłeś do ich stworzenia naturalnie usuwasz.

 

Następnie mając już swoje linie wchodzisz w opcje ustawień tego obiektu i tam możesz regulować grubość tych linii oraz ilość poligonów(staraj się mieć ich nie za dużo ponieważ zeżre tobie to mnóstwo Vertexów i Polygonów). Jeśli wybrałeś ich grubość konwertujesz obiekt do Editable Poly. Wybierasz linie pomiędzy poligonami klikasz ring tak aby zaznaczyć każda linie na całej długości następnie Chamfer otwarty i tworzysz przerwy między poligonami. Wciąż mając zaznaczone linie po Chamferze trzymając Shift używasz Scale(dzięki temu Extrudujesz krawędzie do środka tak aby linie się schodziły). Masz już swoje szwy:) daj jeszcze Turb.Smooth ustawiony na wartość 1.

 

Musisz jeszcze uważać jak Utworzysz linie i ustalisz grubość oraz przejdziesz do Edit.Poly to na zagięciach lini jest więcej poligonów wiec usuwasz zbędne poligony tak aby nie zgubić kształtu.

 

Mam nadzieje że trochę pomogłem aczkolwiek nie jest łatwo wytłumaczyć pisemnie pewnych rzeczy. Ale może gdzieś w necie jest tut o tworzeniu szwów he:) To jest mój sposób może ktoś zna lepszy i łatwiejszy to sam bym się go nauczył:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności