Skocz do zawartości

postać 3d: Ebun - moja wersja pokemona


tomerk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Oto moja wersja postaci sympatycznego pokemona. Przybył na ziemię w poszukiwaniu zabawy i słodkich ciastek :-).

A tak poważnie to postać, którą zaprojektowałem aby testować tworzenie riggów w modo 601.

Dla porządku:

soft - modo 601, oczy animowane za pomocą deformerów transform, cała postać przypięta do szkieletu za pomocą " heat binding".

Poniżej efek ustawiania postaci.Więcej renderów i widok siatki i szkieletu na stronie http://www.behance.net/gallery/Ebun-3d-character/5781125

f8300ff5452bbf4b69f879da614ec72f.jpg

051676c13a1c9d0dd44d03c871c951dd.jpg

Edytowane przez tomerk
zmiana textu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bardzo fajna postać, będzie jakaś animacja?

 

Dla animatora wydaje mi się że sterowanie skrętu głowy i czułków suwakami wydaje mi się trochę nieintuitywne, ja bym sterowała to obiektami w scenie tak jak oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za słowa uznania :-). Cieszę się, że wysiłek włożony w przygotowanie tej postaci nie poszedł na marne.

@Ania:

Tak, zamierzam zrobić animację z udziałem Ebuna, ale wcześniej powstaną jeszcze 3 postacie. Potem pewnie zrobię wnętrza statków, którymi będą się poruszać. Co do kontrolowania ruchów głowy suwakami to nie przeszkadza mi to bardzo, mam odrazu wbudowane ograniczenia związane z jego anatomią. Np. nie przekręcę przypadkiem głowy dalej niż powinienem, aby nie ziekształcić siatki. Pozatym mogę sobie zabrać ten lokator z kontrolkami w dowolne miejsce i animować ruch głowy podczas gdy Ebun będzie się poruszać po ścieżce. Przy podglądzie ruchu "live" w modo, to bardzo wygodne rozwiązanie. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności