Skocz do zawartości

Kupno 3ds Max w USA


kingwins

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ktoś orientował się w temacie licencji na 3ds max kupionego w USA? Różnica w cenie jest dość znaczna, u nas cena zaczyna się od 3900 euro, w USA na Amazon można kupić za 3400$ Tylko czy ktoś się orientuje jak jest z legalnością takiego softu?

 

Jeśli jest tu jakiś znawca to od razu takie samo pytanko odnośnie V-ray bym miał :) w USA oczywiście sporo taniej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W licencji 3ds max niestety pisze, że nie wolno używać poza granicami kraju , w którym kupiono.

 

Co jest kompletnie bez sensu, nie wiadomo pod jaki paragraf podpada i można to równie dobrze olać podobnie jak sprawę odsprzedawalności. Problem polega na tym, o co się bijesz. Chodzi o legalny program, czy o support i update? Nikt nie zmusi Adsk to honorowanie takiej licencji, tak jak nikt nie znajdzie paragrafu na to, żeby Cię ukarać. Jeden z wielu absurdów licencji oprogramowania.

 

Jak słyszę, że Max kosztuje 4000euro, to mi się nóż w kieszeni otwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest wyjątkowy "wymysł" autodesku. Wiele programów ma takie "regionalne" zastrzeżenia (i nie tylko: DVD, telefony komórkowe...). Ja myślę, że może być problem z rejestracją. Łatwo przecież po IP stwierdzić z jakiego kraju usiłujesz zarejestrować program. Kupisz w USA i zostaniesz z 30 dniową wersją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D
Łatwo przecież po IP stwierdzić z jakiego kraju usiłujesz zarejestrować program.

 

jak ma się TOR to tak łatwo nie jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma się TOR to tak łatwo nie jest ;)

 

Tor może Ci ostro skomplikować późniejsze użytkowanie, gdyż za każdym razem łączysz się z innego IP wg. odbiorcy. Tak na prawdę wystarczy jakiś stały proxy serwer w stanach i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest wyjątkowy "wymysł" autodesku. Wiele programów ma takie "regionalne" zastrzeżenia (i nie tylko: DVD, telefony komórkowe...). Ja myślę, że może być problem z rejestracją. Łatwo przecież po IP stwierdzić z jakiego kraju usiłujesz zarejestrować program. Kupisz w USA i zostaniesz z 30 dniową wersją.

 

Nie twierdziłem, że to wymysł Adsk, to zabieg wszystkich firm, które kantują na cenach. Jeśli firma ma sprzedaż w jednej walucie na cały świat, jakoś nie zastrzega takich warunków (vide theFoundry, Sidefx).

 

Problem polega na tym, że takie zapisy w umowach są niezgodnie z przepisami handlowymi (przynajmniej w EU), więc nie dojdziesz do tego, czy kupując taki program, zgodzisz się na jej zapisy, czy tylko godzisz się na zapisy zgodnie z przepisami, bo na inne i tak nie mógłbyś się zgodzić...pętla bez wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze należałoby doprecyzować, że w większości przypadków nie kupujemy oprogramowania a jedynie licencję na jego użytkowanie - i tu chyba tkwi sedno sprawy, i dziwne zapisy ograniczajace możliwości używania i dysponowania w zasadzie czym?

A co do kupna na jednym kontynencie i późniejszym używaniu gdzie indziej to mam wrażenie, że autodesk dosyć skrupulatnie kontroluje gdzie działa jego oprogramowanie (Adobe zresztą też).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak kupujesz na firme to chyba warto to do kosztów wrzucić a taki ze stanów trzeba bedzie jeszcze oclić owatować zapłacic za to i moze się okazać ze jest z tym wiecej zachodu niż to warte. Napewno taki kupionu u nas łatwiej leasingować.

chyba nie tylko o licencję tu chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można odsprzedawać licencje w wyjątkowych przypadkach - transfer licencji , druk jest gdzieś na stronach Autodesku . Sam robiłem niedawno transfer licencji Revita , a parę lat temu 3ds viza . Jest to ograniczona procedura do pewnych wypadków ale czasami możliwa .

Faktycznie kiedyś regionalne ograniczania licencji miały jakiś może i sens - Autocad był ponad 2 razy tańczy w Polsce niż na zachodzie , ale dziś to już nie ma sensu . Wyższa cena w EU wynika pewnie z faktu większego obciążenia podatkami przepisami , cłami itd - oraz mniejszą sprzedażą - podobna sytuacja z samochodami z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności