Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 1 z 16 12345611 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 158

Wątek: Teczka 2D - Diem

Member

Podziękowania

Domyślnie Teczka 2D - Diem

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Cześć wszystkim. Taki obrazek zrobiony 2 dni temu. Od razu zapytam się o taki szczegół. Jakich ustawień pędzla używacie? Moglibyście się podzielić screenem swoich ustawień pędzla? Chodzi mi o dynamikę kształtu, i inne dynamiki (shape dynamics, other dynamics) Nie jestem pewien czy wartości których używam nie przeszkadzają mi w malowaniu.

Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pytanie1 miniatura.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	46.0 KB
ID:	104657  
    Ostatnio edytowane przez Diem ; 05-01-18 o 01:10

Member

Podziękowania

Domyślnie

odpowiedź na twoje pytanie brzmi:

ALE O SO CHOZI??

żeby nie było

zestaw pędzli których aktualnie używam
    12 od shaddy saffadi
    cały set Jaime Jones'a
    i kilka custom brushe wyselekcjonowanych z różnych zestawów

ustawień nie zmieniam czsami tylko używam color dynamics
    miłego porównywania
    http://depositfiles.com/files/irqk2xdof
    "Martwienie się o uzyskanie efektu farby na płótnie gdy podstawy leżą to jak martwienie się, czy masz w samochodzie lusterka ustawione pod właściwym kątem gdy jedziesz autostradą pod prąd. Na wstecznym. I pisząc SMSy. Po pijaku." by EC

Teczka
    artstation

Member
    Awatar Nilfheim
    Podziękowania

Domyślnie

chcialem sobie te brushe sciagnac ale nie ogarniam jak za darmo pobrac, tylko opcja zaplacenia 11 zł? czy nie widze przycisku? (wybieram regularne pobieranie a nie gold a mimo to nie dziala)

EDYCJA, ogarnalem... to jest reklama i jest x w prawym gornym rogu

Member
    Awatar badassky
    Podziękowania

Domyślnie

Ogółem to okrąglak jest najlepszy i da się nim zrobić wszytko.
    Ustawienia są dosyć proste :
    (Mam polską wersję więc mogą być trudności)

Other Dynamics :
    control ( sterowanie) pen preasure (nacisk pióra)

Zdaję mi się, że tym pędzlem da się namalować wszytko.
    Dynamika kształtu w początkowych fazach tylko utrudnia życie, polecam używać jedynie do deatlu.

Co do samej pracy. Kolory jak i kompo są dosyć nudne i obrazek wygląda jakby za tą wodą kończył się świat (chyba, że to wodospad, jak tak to brakuje trochę piany :).

Mam nadzieję, że udało mi się pomóc.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Bombadil, dzięki za odpowiedź. Jedna rzecz mnie jeszcze zastanawia. W opcjach 'inne dynamiki' są dwie opcje. Wahanie krycia i wahanie przepływu. Rozumiem że nacisk pióra masz włączone w tej pierwszej zakładce (wahanie krycia)? A w tej drugiej, wahanie przepływu, masz też nacisk pióra, czy raczej wyłącza się tę opcję? Co do samego obrazka to faktycznie mało się dzieje za tym mostem, jest nudno. Założenie było takie, że za mostem woda ciągnie się daleko dochodząc do gór, ale teraz widzę, że słabo mi to wyszło :)

Co do koloru, co rozumiesz przez to że jest nudny kolor w pracy? Za mało odcieni, czy może coś innego?

Tymczasem wrzucam obrazek, jeszcze nie skonczony. Będę wrzucał postępy aż do wersji końcowej.

Ostatnio edytowane przez Diem ; 19-12-12 o 22:03

Member
    Awatar grass
    Podziękowania

Domyślnie

zaciagnij pędzle te od shadiego i pooglądaj jego tutoriale , wszystko masz co i jak jakim pędzlem.

Member

Podziękowania

Domyślnie

dzięki za info. Pierwszy raz widze te tutoriale, ekstra :D

Member
    Awatar jameli
    Podziękowania

Domyślnie

"Co do koloru, co rozumiesz przez to że jest nudny kolor w pracy? Za mało odcieni, czy może coś innego?"

Myślę, że Bombadilowi chodziło o to, że wszystko jest w sumie dwukolorowe. Mamy tu tylko jasny i ciemny czerwony, biały z szarym i beżowy z brązowym, a co z odbitym niebem? Ani śnieg, ani cienie, ani te czerwone wieżyczki nie będą w słoneczny zimowy dzień wyglądały w taki sposób. Teraz to wygląda jak w dzień szary i bezsłoneczny ale wtedy kolory są zbyt żywe.
    Przykład zdjęciowy (kolor i kompozycja):

Member

Podziękowania

Domyślnie

Dzięki, już rozumiem. Mam często problem z kolorem. Czasami nie umiem złapać kontrastu w obrazku przez stosowanie zbyt wyblakłych kolorów, często też mam problem z tym żeby wyjść poza schemat 1-2 palety barw.

Member
    Awatar Igi
    Podziękowania

Domyślnie

Zrozumienie na czym polega Global Illumination w procesie renderowania grafiki 3D ułatwia korzystanie z kolorów. :D (naprawdę, mówię serio) Dobrze jest sobie uświadomić, że słońce świeci na bardziej żółto, a niebo na bardziej niebiesko przez rozpraszanie Rayleigha, polecam lekturkę :http://www.sciencemadesimple.com/sky_blue.html
    może takie trochę za bardzo naukowe podejście ale w sumie o to chodzi a jak się rozumie to się łatwiej maluje :P

Odradzam Ci również korzystanie z miękkich lub gąbczastych pędzli podczas pierwszych faz rysowania bo wychodzi wszystko takie sztuczne i nienaturalne.

Strona 1 z 16 12345611 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów