Skocz do zawartości

RnD symulacje wody :: UPDATE 01


Adam_Guzowski

Rekomendowane odpowiedzi

[ATTACH=CONFIG]88615[/ATTACH]

Tak na koniec roku, zebrałem kilka testów z programu Naiad.

Przez ten rok nie tylko zalewałem,ale także rozwalałem,spalałem,chodowałem sierść,walczyłem ze szmatami. Lecz ze względu na NDA oraz prace nad projektami które ciągle trwają mogę zaprezentować jedynie RnD z Naiada, oraz starego projektu przy którym wykonałem wszystkie FXy

 

 

 

 

:: UPDATE 01

 

Wodospad potraktowany Frost'em (oraz kilka pierwszych testów z Naiada z tegoż projektu)

http://vimeo.com/57354481

 

 

 

 

Zachęcam do oglądania i komentowania.

 

Serdeczności

Adam

Edytowane przez Adam_Guzowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Świetne R&D! Zwłaszcza wodospady i viscosity test. Masz świetne oko do detalu. Chciałbym jednak obejrzeć główny strumień większych akwenów zmeshowany i renderowany w czymś innym niż Krakatoe (mental, Vray ... coś nie particlowego), a Kraka dodać tylko do piany, tudzież strumieni podwodnych. To by była miazga!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

beny> o siatkę,shader,i render się nie martwię.Z pewnością pojawi się jeszcze nie jedna symulacją w pełnej krasie.To co mnie interesuje w tych testach to zbudowanie swego "pipelineu",który jest różny dla różnych scen (np,inaczej jest przy "ocean extension" a inaczej gdy "zalewasz miasto")

plasti> 3dsmax/Krakatoa/Vray

ApaczoS> początkowo na 8, później przeniosłem to zabawkę z 32 rdzeniami.Lecz bywało tak,że 2 razy zabrałem połowę rdzeni,aby skończyć inny projekt z FumeFX

Xiz0r,SYmek> dzięki

legomir> zależy która woda? Najwięcej czasu pochłonęły wodospady, 100h +/-. Termin który założyłem sobie na wodospady to 10 dni na wszystko (wszystkie pasy,czyszczenie,separację kanałów i testy).Ale dodam,że chodziło mi o możliwie dokładne odwzorowanie zachowania wody.Można byłoby to skończyć o wiele szybciej "fakeujac" to i owo :-)

dziadek3D> ...... :))

Edytowane przez Adam_Guzowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

początkowo na 8, później przeniosłem to zabawkę z 32 rdzeniami.Lecz bywało tak,że 2 razy zabrałem połowę rdzeni,aby skończyć inny projekt z FumeFX

 

To w sumie tragedii nie ma biorąc pod uwagę jakość i ilość. Dzięki, jesteś śledzony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze dziękuję za komentarze ....

 

Reanimator/deshu>... Tak,w Naiadzie możesz ustalić tarcie dla każdego obiektu oddzielnie. Tyle różnych tarć ile obiektów, a nawet ustalić tarcie na bazie mapy BW, lub też animować skryptem...

Lucek> czasów nie pamiętam,bo to było już daaawno. Kilka miesięcy temu,a w moim kalendarzu to bardzo dawno.Było i tyle zostało.Aktualny projekt to wodospady.A o czasach i sprzęcie wydaje mi się że pisałem już na poprzedniej stronie.

 

Update...

waterfall_mesh_f550_s.jpg

 

1080p - http://www.guzowskiadam.com/img/waterfall_mesh_f550.jpg

 

wodospad jak widać ciągle na bazie budowania pipelineu

raz jeszcze dzięki

 

a|G

Edytowane przez Adam_Guzowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze testy były na 8-rdzeniowej stacji z 16GB RAMu, pozniej jak tylko sie zwolnila docelowa to na nia sie przenioslem, 32-rdzeni,64GB i duzo TB. Z tego co pamietam prawie 35GB RAMu było ciągle wolne.Naiad daje duzo mozliwosci optymalizacji. Jak pisalem wczesniej,zdazalo sie ze musialem zabrac polowe rdzeni do innego projektu.

Warto poczekac na cala animacje.Ten wodospad to tylko jeden wodospad i kilka krzaczkow :)

 

Serdcznosci

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności