Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu byłam tutaj "zewnętrzną" bywalczynią, obserwując jedynie.Marzena się nazywam, Nereida z pseudonimu bo długaśne rude włosię posiadam:) Nadeszła ta chwila gdy się przełamałam i wrzucam parę swoich speedów i konceptów, ale nie chciałabym się ograniczać tylko do digital paintingu, wiec pojawią się też malarstwa. Będę wdzięczna za krytykę, rady, nakierowania. Biczujcie więc!;)

 

 

Banshee

Bansheenaforum_zps50b299cf.jpg

Teacock

teacocknaforum_zpsa6782a4e.jpg

Aryśtokrata

ary15B0tokratanaforum_zpsaf457137.jpg

Olej, mały format(ok 30x40)

potoknaforum_zps3cafc16e.jpg

Potok z wyobraźni, akryl(pierwsza praca tą techniką)

potokfnsnaforum_zps25860cec.jpg

Philaris-bóstwo z autorskiego systemu RPG, szalona piromantka

Philarisnaforum_zps21512c68.jpg

Własny koncept na sekcję kapłanek które dostępują najwyższego stopnia duchowieństwa dopiero po okaleczeniu się(rytualne blizny od ust po czym wyłupienie oczu)kap1420ankanaforum_zps6e2d56e1.jpg

olej, plener w Lanckoronie

irysynaforum_zpse2a1f502.jpg[ATTACH=CONFIG]91168[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]91169[/ATTACH]

Edytowane przez Nereida
upload prac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

to co mi się już tutaj podoba to różnorodność. są jakby różne style kresek. i nawet mimo że wodnica i banshee są jakby podobne to jednak 2 zupełnie inne prace. i bardzo fajna kreska u zwierząt. to do czego ja jako amator moglabym sie przyczepic (podkreslam ze sie nie znam specjalnie ;p) to philaris, wg mnie jest tam coś nie tak z kolorystyką, ale nie potrafie konkretnie wskazać co jest źle w tych kolorach. ale to już pewnie stara praca i nie robisz już takich bledow (jesli jest tam jakikolwiek blad kolorystyczny) ;p bo tapeta już jest mega.

pozdro i czekam na kolejne prace bo mi sie tu podoba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viollethien: właśnie do tej kreski najbardziej przyczepiają się moi nauczyciele;) mówią że nic się przez nią nie nauczę. A w moim odczuciu daje dobry efekt.Co do koloru Philaris - mi coś nie pasuje ciągle w nogach, światło na nich i cienie, ale nie chcę wracać póki co do tej pracy bo obrąbiłam ją na prawo i lewo i zwyczajnie mam jej dosyć;)

Lucek: Fakt, w malarstwie czuję się jak ryba w wodzie, a digitaluje zaledwie od lipca:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłam że poprzedni druid jest zbyt mało agresywny i taki mało meski z twarzy, więc ciut zmieniłam koncepcję.

Druid z tułowiem centaura, pióra bażancie, jelenie rogi, w dłoni berdysz(przyszłościowo) i kompozycja pionowa. Po bokach planuje zrobić jeszcze dwie postacie tak aby po złozeniu był tryptyk. Na pasie ma runę teiwaz w niektórych miejscach.

z1420ydruid_zps86b6da4b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twarz dużo lepsza, ale coś ten pas nie siedzi w perspektywie... poza tym lewa ręka jest za krótka. Może posiedź nad anatomią całości i wkomponuj go w tło, a potem przejdź do detalu? Sama do tej pory dłubałam postać do dekoltu a potem zastanawiałam się co dalej i było ciut za późno na większe zmiany, więc popracuj nad nim całościowo a na dobre mu to wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, zaniedbane jest oświetlenie, zresztą masz to w prawie wszystkich pracach.

Jak oświetlasz obiekt to ty idziesz w kierunku bieli/czerni, usuwając sobie w ten sposób saturację.

Na twarzy np. to jest problematyczne z tego powodu że zmarszczki mimiczne, zagłębienia itp zwykle są cieplejsze - z tego powodu że żeby dotrzeć do zagłebienia w skórze światło odbija się od skóry po drodze przejmując ciepły kolor.

dodatkowo w grę wchodzą naczynia krwionośne itp (spójrz na grubsze linie papilarne na ręku).

 

Ze światłem u ciebie jest jeszcze taki problem że ono nie koloruje obiektów - używasz prawie wyłącznie koloru lokalnego.

Nie używasz koloru ambientu, pokolorowanego światła odbitego.

Twoje biele nie mają koloru - to widoczne jest w pejzażach.

Dodatkowo skaczesz od razu na jasny kolor/biel nie zostawiając sobie miejsca na jakieś refleksy punktowe czy bliki.

 

Over, zrobiony ciutkę za mocno, po to żeby pokazać o co mi chodzi.

 

O2dsYOt.jpg

 

Dodałem na twarzy i włosach światło z tego ognika - co to za jasne źródło światła którego nie widać na innych obiektach?

Na twarzy i włosach dodałem światło w kolorze ambientu - ten kolor i ta pomarancz całkiem ładnie się zgrywają, aż się prosiło o jakieś większe ich zmiksowanie.

 

Jak masz jakies niezbyt nasycone obiekty - one naprawdę łatwo przejmują kolor światła/ambientu.

 

Dodatkowo - jeśli chcesz mieć "magiczny" efekt - to różnobarwne oświetlenie jest kluczowe do tego.

Dzięki temu masz po pierwsze mniej płaską, bardziej podrzeźbioną twarz, po drugie masz interesujące przejście kolorystyczne na twarzy.

Wokół ognika zwiększyłem kontrast - i pierdzielnąłem czystą biel w sam środek.

Skoro to jest silne źródło światła - czemu dłonie były takie szare (między palcami jak wyzej wspomniałem powinno byc cieplej). Ponadto przybliż sobie dłoń do żarówki - i zobacz jak światło przechodzi przez skórę. Więc ociepliłem dłonie.

Oczy były bezbarwne - pewnie malowalaś jakąś wytapetowaną modelkę - staraj się tego unikać, jakoś martwo takie rysuny wyglądają.

Dodałem trochę czerwieni na powiekach i w kącikach oczu.

 

Acha i jeszcze ta broda i jej ostra krawędź - to jest powierzchnia która "odwraca się" od kamery - i od strony szyi nic jej nie oświetla.

Czyli sama granica brody od dołu jednak powinna być ciemniejsza - i nie taka ostra.

 

Ogólnie fajny rysunek, ale kiepskie wykorzystanie kolorów.

Sprawdzaj jaki masz zakres waloru - w twojej pracy masz sporo miejsca do czerni.

Możesz zrobić czarną warstwę i dać ją na color blending mode - Feng Zhu tak robi. Włączasz warstwę i patrzysz jak tam walorowo pracka wygląda.

Edytowane przez gutekfiutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekfiutek: Dziękuję za overa, zmiażdżyłeś mnie;P

 

Dziękuję że zwróciłeś mi uwagę na światło. Zaniedbałam to bardzo, bo szkryfiłam szkryfiłam i to było już takie "oh, ah!" że zostawiłam jak jest. Z palcami-racja, głupia jestem, o takich prozaicznych rzeczach człowiek zapomina - - ' . Postaram się to poprawić w najbliższym czasie i wrzucić poprawkę stosujac się do komentarza.

Jeszcze raz dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopa czasu minęła, w międzyczasie serwis Della wyczyścił mi dysk i ogólnie nie ogarniam, ale parę pracek w przód kopnęłam i siedzieć nad nimi będę w najbliższym czasie grubo i intensywnie:)

Tutaj praca dla Wydawnictwa Dobre Historie jako fanart ich Tequili

TequilaMarzenaPiwowar_zpsfb110edf.jpg

 

 

 

Concept postaci dla gry Scamper, Ernest

Ernestt1420oszare_zps8b61a8c8.jpg

 

Oraz moja Miraan - postać z autorskiego systemu RPG mojego fiance WIP

miraan_zps9908100f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, Tequila :) Pamiętam, jeden z pierwszych bardziej dopracowanych fanartów. To, czego mi w niej brakuje - jak i w większości Twoich prac - to czasem kilka "ostrzejszych" pociągnięć brushem. Wszystkie ilustracje są według mnie za bardzo rozmyte, wszystkie światła i cienie padają miękko. Przydałaby się tutaj większa różnorodność w pociągnięciach pędzla. Oprócz tego mogłabyś trochę bardziej różnicować tekstury - widzę, że próbujesz się już z tym bawić, ale to jeszcze za mało.

 

Na razie najbardziej podoba mi się Miraan :) ciekawy concept, bardzo ładne dłonie. Trochę coś tylko z twarzą nie gra - część jest jakby widziana od dołu, a część od przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracuję nad ostrością, fakt to duży defekt. Choć przyznaję się bez bicia że zwyczajnie boje się zbyt dużo "maziać" rożnymi pędzlami. Taka asekurantka ze mnie;)

Miraan ma szerszy kadr, ale jak pisała póki co to WIP i jeszcze dłubanina przede mną. Popracuje nad twarzą, zmienię trochę oświetlenie bo im dłużej na nią patrzę bo też mi coś z tym nie leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studia studia i..po studiach:) Choć nie było łatwo i padło trochę szalonych i niekoniecznie łatwych decyzji, to wyszłam na tym najlepiej jak tylko mogłam. W efekcie postawiłam wszystko na freelance, od września pracuję na pełnych obrotach i.. kocham to:D Jakiś wewnętrzny masochizm wyniesiony z Glwiickiej Polibudy chyba się we mnie obudził:) Wrzucam parę efektów owego masochizmu:

25z71cj.jpg

1y644h.jpg

28mfct2.jpg

8xvwar.jpg

1zlero2.jpg

4vk4ro.jpg

No to wracam do pracy!:)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać ogromny potencjał w wyczuciu koloru i światła. Pani na tle drzewa świetnie pokazuję że potrafisz fajnie wrzucić do digitalu rozedrganie koloru i to drzewo naprawdę mieni się dziesiątkami subtelnie różnych barw. Pani z koniem i ptakiem pokazuję, że umiesz dać sobie na luz i malować lekko i swobodnie i tą pracę zaliczyłbym do najlepszych z tego zestawu.

Z rzeczy które moim zdaniem odstają to wciaż jeszcze małe braki w zrozumieniu budowania formy światłem i design. Na Twoim miejscu poświęciłbym trochę czasu na szkicowanie sobie różnych rzeczy jak zbroje, stroje, broń, czy inne rekwizyty z referencji , a potem wymyślanie i rysowanie własnych wersji etc. Bo póki co wiele tego typu rzeczy u Ciebie jest generyczna.

 

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Telthona!!!:* Ty zapoczątkowałaś mojego kopa w digital paintingu i byłaś moją pierwszą muzą,więc Twoje zdanie zawsze pcha mnie do przodu:)

Wrzucam trochę szkicy digitalowych i starszych pracek

futg68.jpg

33om6wg.jpg

118izy8.jpg

wojownik(pierwsza męska postać ever)

2l8uiav.jpg

gnom szwagier

257ewlz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności