Skocz do zawartości

Challenge Corner - Propozycje zmian.


miriam

Rekomendowane odpowiedzi

ChC parę razy zaliczał spadki formy, ale teraz to już trzeba by przeprowadzić porządną reanimację, transfuzję bądź eutanazję. Dlatego proponujemy dyskusje na ten temat.

Wydaje nam się, że idea dłuższego konkursu nie jest martwa, ale być może trzeba jej nadać nową treść.

I tu Wasza rola, chcielibyśmy, abyście pisali w tym wątku co ewentualnie można by zmienić, poprawić, ulepszyć, ect.

 

 

do czasu ustalenia nowej formuły wątek chc pozostanie zawieszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hmmm,

 

1. ChC zdechł po pierwsze z powodu rotacji na forum, wielu wymiataczy stało sie malo aktywnych, a "nowi" sa poniekąd odstraszani przez poziom który z reguły jest utrzymywany -> nowy skrobie kroczek po kroczku miesiąc, wpada wymiatach i pięcio godzinną pracą deklasuje rywali :D

należało by zachęcić jakoś początkujących do udziału, przekonac ze nie o wygraną tu chodzi, aczkolwiek znaczek nad nickiem wciąż jest pewnym prestiżem

 

w tym celu I. skróciłbym czas trwania czelendża - do tygodnia góra dwóch, miesiąc to zdecydowanie za dużo, powoduje tylko odkładanie udziału na ostatnią chwile, lub zaczynianie i nie kończenie

II. przeniósłbym chc do sekcji teczek, przynajmniej aktywną bitwe, chodzi o podniesienie oglądalności, myślę że zdecydowanie wiecej ludzi zauważy że coś sie dzieje

III. można tekże ChC potraktować jako narzędzie do podniesiejnie skilla użytkowników forum, zakładają tygodniowe tematy w galerii 2D w stylu " studium z fulmu X" albo "interpretacja zdjęcia -portretu" itd. oczywiście była by sonda i zwycięzca ale bez odznaczenie ( bez przesady)

taka formuła dała by możliwość dłuższego przebywania z jedną pracą oraz pomoc ze strony użytkowników podczas pracy

 

ChC można potraktować jako rozwinięcie TSP

 

chyba tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chc archiwum ma 7052 odsłony - ilość odsłon ankiet około 1000, max 4600, odsłony poszczególnych uczestników czyli wątków do tematu to max 8000, min ok 200, przy czym właśnie najwięcej mają wyżej wspomniani wymiatacze.

Trzeba też rozpatrzyć ilość odsłon i ilość głosów oddanych w bitwie:

Gruby i chudy - 101 glosów, 3055 odsłon

Odkrywcy nowych światów - 25 glosów, 3181 odsłon

Tropiciel - 86 głosów, 3231 odsłon

Nie orientuje się za bardzo jak nalicza odsłony, czy od każdego wejścia do tematu przez jakiegokolwiek użytkownika lub gościa raz na kilka godzin/dzień, itd czy mogę sobie sam np nabić odsłony wchodząc i wychodząc co jakiś czas. Przy czym warto zwrócić uwagę na możliwość głosowania tylko przez zarejestrowanych użytkowników, a liczba odsłon o ile dobrze rozumiem świadczy, że zainteresowanie jest znacznie większe od biorących udział w samym głosowaniu i tutaj poszukałbym jakiegoś rozwiązania. Może prócz głosowania randomowego to zrobić je również między moderatorami/adminami którzy fachowo mogliby uzasadnić wybór. Lajkowanie na fejsie byłoby już przesadą choć pewnie ilość głosujących wtedy bylaby większa, ot taka luźna propozycja.

 

Kolejna sprawa to rozgłos/reklama:

- na stronie głównej jest to mało czytelne, proponowałbym piktogramy dla poszczególnej z bitew ze zmieniającym się jedynie numerkiem edycji, poprawi to czytelność i może więcej ludzi zwróci na to uwagę.

- brak informacji o bitwach na facebooku, z tego co przeglądałem jest tam ogrom rekomendacji, ale brakuje właśnie zareklamowania bitew, nawet w formie plakatu szablonowego ze zmianą tematów i edycji z odpowiednim piktogramem do danej bitwy TSP, TSM, ChC, itd.

 

TSM ma największą frekwencję zważywszy na ilość odsłon i głosów ok. 5000, max 15400

TSP na pewno więcej od ChC w granicach ok. 4000 odsłon, max 12500 dla danej sondy bądź tematu na bitwe

 

To z grubsza wstępna analiza, może należałoby zrobić dokładną i na jej podstawie oszacować z czym może być problem w przypadku ChC prócz wspomnianych już. Rozumiem, że na forum jest większość ludzi od 3d stąd m.in. ta różnica w bitwach, ale między TSM i TSP wcale taka duża nie jest.

 

Może jakieś wyróżnienia przy finałowym głosowaniu żeby nawet Ci słabsi mogli zostać zauważeni, ze względu na pomysł ale słabe wykonanie, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu ChC zyskałby gdyby były bardziej sprecyzowane tematy. Często opis jest tak ogólnikowy, że człowiekowi nie chce się niczego rysować. Przykład z ostatniego tematu- ścigacz, uniwersum dowolne , wygląd właściwie też dowolny byleby nie latał...no i ma mieć numerek startowy. Mnie bardziej zachęciłyby konkretne założenia, przykładowo:

1. Pojazd porusza się na 4 kołach po pustynnej planecie,

2. Ma napęd hybrydowy- baterie słoneczne połączone ze zwykłym silnikiem spalinowym.

3. Co do wyglądu- w miarę smukła, aerodynamiczna sylwetka, kierowca chroniony przed słońcem.

 

Nie chce nikomu odmawiać kreatywności, ale takie założenia dają o wiele klarowniejszą wizję dla biorących udział, a prace da się w miarę sensownie ocenić i porównać pod względem zgodności z tematem, designem, wykonaniem itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze jeśli twierdzicie ze jest tylu doświadczonych ludzi już na forum zmienić formułę, by zaangażować ich w prace startujących?

Swoją drogą nie wiem czy wsyscy wchodzicie zawsze przez główną, bo ja od lat nie widziałem fronpage'a chyba ze szukam starego newsa na głównej, a maxa zawsze odsłaniam już z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem czas jest za długi bo ja nawet o speedach zapominam przez czas jaki sie czeka na ankiete ( ale to może być z racji wieku ;) )

 

Może przerzucić to wszystko bardziej na facebooka tam ostatnio sporo się dzieje w tematach CG więcej reklamy, może możliwość lubienia bądź nie itd , zrobić trochę zamieszania :). I podpisuję się pod tym co napisali chłopaki wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze jeśli twierdzicie ze jest tylu doświadczonych ludzi już na forum zmienić formułę, by zaangażować ich w prace startujących?

Swoją drogą nie wiem czy wsyscy wchodzicie zawsze przez główną, bo ja od lat nie widziałem fronpage'a chyba ze szukam starego newsa na głównej, a maxa zawsze odsłaniam już z forum.

 

 

Myślę że super pomysłem byłoby zagwarantowanie rzetelnego feedbacku od jakiegoś małego grona naprawdę zasłużonych forumowych wyjadaczy, gdyby tak np. przed każdą edycją dogadać się z jedną taką osobą, (za każdym razem inną) żeby skomentowała po kolei WSZYSTKIE ukończone prace (ale raczej już po zakończeniu sondy, żeby to nie wpływało na głosowanie). Wtedy nawet ze słabszą pracą warto by było wystartować, bo nagroda jest zapewniona :) Oczywiście trzeba by było znaleźć chętnych na taką godzinę czy dwie prac społecznych raz na parę miesięcy, ewentualnie nastawiać wudkuw, ale gdyby to ustalić z odpowiednim wyprzedzeniem, to może ktoś by się dał namówić :) Bez wytykania palcami oczywiście, bo wiadomo że nie każdy musi mieć od razu ochotę żeby w tym uczesttp://www.goodfakestudios.com/http://www.goodfakestudios.com/http://www.goodfakestudios.com/http://www.goodfakestudios.com/http://www.goodfakestudios.com/niczyć.

 

Czasu chyba raczej nie warto skracać, bo imho i tak z obsłużeniem każdej edycji jest sporo roboty (osobiście podziwiam i bardzo doceniam poświęcenie miriama :) ) a wydaje mi się że wcale nie przyciągnęło by to większej liczby uczestników...

 

I ja też nigdy nie wchodzę z głównej ;)

 

II. przeniósłbym chc do sekcji teczek, przynajmniej aktywną bitwe, chodzi o podniesienie oglądalności, myślę że zdecydowanie wiecej ludzi zauważy że coś sie dzieje

To uważam za bardzo dobre rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze cieszy nas fakt, iż nie wysyłacie nas jeszcze na emeryturę :).

 

Analizując co nieco z Waszych wypowiedzi.

1. Czas trwania ChC został określony na 21 dni, +5 dni sonda + 2-3 dni na przygotowania.

krótszy term ma TSP , a wg nas ChC ma mieć charakter pośredni między TSP (spd paint) - a rasową 2-3 miesięczną Bitwą. Myślę również, że czas akurat nie ma tu znaczenia.

2. Dalsze prace nad własnym projektem zawsze można robić w teczce po to one są ;)

 

 

Rzeczy, które da się zrobić:

1. Przeniesienie info o ChC oraz sondy do Galerii 2D (rozgrywka zostaje w miejscu gdzie była)

2. Zmiana info na SG (ew. promo poprzez fb aczkolwiek w tym przypadku muszę porozmawiać z Adkiem)

Propozycja nowej czołówki:

CHC2013_Start.jpg

3. Precyzyjny brief, myślę że nie ma w tym problemu, pytanie jednak kto by miał to przygotowywać ? Tematy wybierała osoba, która była zwycięzcą poprzedniej edycji i zasadniczo to od niej zależał również opis ;). Znając relaksacyjne podejście do takich robótek, to raczej na szersze rozwinięcie ze strony osób wygranych raczej bym się nie nastawiał. Można by ew. w systemie podziękowania motywować osobę do sporządzenia briefu.

Istnieje również inna ewentualność, można by za pomocą sondy równolegle do trwającego ChC wybierać kolejny temat, w tym czasie łatwiej by było o rozwinięcie brief'a oraz dodatkowe materiały poglądowe ;).

 

4.Support do ChC, cóż brzmi to raczej jak abstrakcja ;), ale mogę popytać kolegów, może co jakiś czas ktoś byłby chętny do motywowania. Myślę że częstsze upki prac oraz komentarze oglądających będą bardziej motywujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł z tymi potyczkami, ale uważam że powinieneś rozszerzyć możliwość, pojedynku na kilku grafików (3,4 lub więcej jeżeli ludzie się zgłoszą) (zwiększyć ilość punktów np.). W przypadku nie wyrobienia się w czasie dawać punkty ujemne (to może jeszcze bardziej zmobilizuje ludzi do pracy). Faktycznie Challenge Corner ostatnio umierał, aż szkoda było patrzeć... mam nadzieje że twoje defibrylatory pomogą. Bardzo dobrze że przykleiłeś ten wątek w Galerii 2d, to na pewno zwiększy oglądalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na PM albo w inny sposob z dowolna osoba z forum.

Jesli nie ma was na liscie to po pierwszym duelu od razu tam wyladujecie.

Tak jak pisze w regulaminie zmiana tabeli odbywac sie bedzie na koncu miesiaca.

 

Jesli chodzi o ilosc ludzi w potyczce to 2 osoby latwiej sie dogadaja. dlatego te duele.

A obsluga calosci nie wymaga tyle czasu. Same plusy :)

Im wiecej pojedynkow wygrasz tym wiecej punktow zdobedziesz i szybciej wywindujesz sie w tabeli

 

tuning rozgrywek bedziemy wprowadzac jak bedzi ekoniecznosc ale jescze nie ma nawet 1-go duela skonczonego. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedział Ortheza, mniej znaczy lepiej, szybciej ;).

A poza tym mniej trolowania proszę - nagrodą niechaj będzie szacun i głęboki wydech, gdy się uda pracę skończyć ;).

przy okazji wracając to początków postanowiliśmy we dwióch stoczyć pierwszą rozgrywkę ;), na razie przymiarka poszła, zobaczymy co wyjdzie dalej, liczę że kolega odda walkowerem :).

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że prostota będzie tu najlepsza, jako świeżak na forum, czyli mam jeszcze nieco dystansu, opowiadałbym się za formułą podobną do TSP

1.Wątek jest w galerii 2d, wszyscy użytkownicy forum mogą wrzucać tam swoje etapy pracy lub komentarze na zadany temat.

2.System punktowania składa się z małych punktów( np. taki(tak) od innych )czyli warto wystartować jak najwcześniej, pokazać etap swojej pracy i zbierać małe punkty, duże punkty do zdobycia w czasie sondy, a mega punkty za miejsca na podium.\

3.Po np. 12 rundach w ciągu roku sumuje się wszystkie zebrane punkty i ogłasza zdobywcę pucharu. (mogą też być punkty fair play za dobre rady dla oponentów )

4. Nagrody to mogą być np. zebrane artefakty za każdy wygrany turniej lub cały sezon, widoczne potem przy awatarze co byłoby niezwykle nobilitujące, pewnie także i dla wymiataczy. Albo nowy pasek punktowy.(robota dla olaf-a)

 

Niebezpieczeństwem tego może być to, ze wątki ChC nadmiernie się rozrosną czyli właściwie pozytyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplikujesz niepotrzebnie, proste zasady, latwosc prowadzenia, wiecej czasu na mazanie. To sie sprawdza.

Formula rozwinietego TSP sie juz wypalila, CHC dogorywalo juz od paru sesji. Wiec pora na zmiany. Czy wyjda na dobre to sie okaze.

 

Polecam poszukac przeciwnika wybrac sobie tamat i zaczac mazac :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miriam Proponuje zrobić tablicę ogłoszeń. Osoby, które są chętne na duel walą temat, czas, i wtedy się ktoś zgłosi. Dzięki temu łatwiej będzie można znaleźć przeciwnika, nie każdy na tym forum jest super aktywny tak będzie łatwiej mi się wydaje niż poprzez PM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wpadł mi do głowy taki pomysł, że fajnie by było ogólne pojedynki (nie duele) zamknąć w ligach. Byłoby np. z 10 lig. Każdy zaczynałby od 10-ej i piął się w górę lub w dół w zależności od pozycji, które by zdobywał. Dodałbym również ograniczenie, żeby każdy zainteresowany mógł brać udział tylko w potyczkach ze swojej i dwóch najbliższych lig. Czyli jak jesteśmy w 10-ej to możemy się mierzyć z ludźmi z 10, 9, 8. Jak jesteśmy w 8 to z ludźmi z 9,8,7. Punkty byłyby przyznawane za miejsce, oraz za 'odległość' ligi konkursu od naszej własnej.

 

Wiem, że wiąże się to z wprowadzeniem zmian w samej bazie danych bo trzeba by dodać, do każdego forumowicza pole z informacją, w której jest lidze. Niemniej jednak takie rozwiązanie wydaje mi się ciekawe ponieważ zawiera w sobie jakby wbudowany system nagród i kar w związku z czym motywuje by piąć się coraz wyżej, porównywać z innymi, gonić mistrzów i stawać się po prostu coraz lepszym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszytko pieknie tylko ilu masz uczestnikow teraz? :) raptem 3 czy 4 potyczki zostaly zakonczone.

Wydaje mi sie ze jest to przerost formy nad treścią, jesli będą dziesiątki uczestników mozna sie wtedy w cos takiego bawic.

Obecna forma jest najprostrza z mozliwych. Nie wymaga duzych nakladów pracy prz obsludze co przy chronicznym braku czasu wsrod ludzi jest zaleta.

Polecam poszukac konkurenta i wystartowac sobie watek duelowy, wiekszy ruch w interesie moze przelozy sie na lepsza frekwencje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, że przydałby się znacznie większy ruch aby ligi miały sens. Wydaje mi się jednak, że to działa w obie strony: nie ma ruchu bo i forma widoczne jest mało zachęcająca. Aczkolwiek fakt, że nikt nie da gwarancji, że jakaś inna koncepcja (ligi lub cokolwiek innego) przyciągnie hordy podekscytowanych grafików, więc może lepiej faktycznie małymi kroczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje powrócić do starej formuły challenge gdzie był obierany temat (był miesiąc czasu) i każdy mógł się dołączyć to zabawy, była ciekawsza rywalizacja i więcej osób dołączało się do walki o zwycięstwo, był ruch, obecne Challenge Corner stało się ruinami starego zamku o którym praktycznie nikt już nie pamięta. Może warto trochę rozruszać temat!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ze formula nie ma tu nic do rzeczy.

brakuje chetnych wogole :-)

stara formula sie tez "nie sprawdzila" dlatego zostal wymyslony sposob na samoobslugowe pjedynki. Swoja sciezka tak własnie sie narodzila idea CHC gdy razem z mirimem zaczelismy wlasne duele. (wtedy to sie nazywalo inczej :))

 

w obecnej formie

Marchewka sa punkty i drabinka i rywalizacja, ale Przydalby sie ktos kto czesciej zaglada na forum i moglby to prowadzic bardziej na bierzaco. Uwazam ze idea dueli jest dobra, jest prosta,No i latwiej sie dogada 2 ludzi niz wiecej.

 

Nic nie stoi na przeszkodzie zeby okresowo organizowac CHC-special dla wszystkich uczestników. np 1 lub 2x w roku. Z Nagrada w postaci bonusowych punkciorów.

Ale tu tez wraca to co napisalem wyzej. ktos musialby tego bardziej wnikliwie dogladac, i kopac tyłki spoznialskim.

Mnie osobiscie przygwozdzil tzw "real life" i nie mam tyle czasu co kiedys.

 

podsumowujac zadna formuła sie nie sprawdzi poki nie bedzie chetnych do uczestniczenia. A o nagrodach materialnych raczej nie ma mowy w takich malych starciach. W sumie nie chodzi o to, tylko o doskonalenie umiejetnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności