Skocz do zawartości

Zasilacz do 660ti za około 400zł


etched headplate

Rekomendowane odpowiedzi

Witam muszę wybrać zasilacz do zestawu a jestem kompletnie zielony w tej kwestii. chciałbym się zmieścić w około 400zł (max 450)

[h=3][TABLE=width: 100%]

[TR]

[TD=width: 100%]spec:

proc - Intel core i7 3770 ( bez podkręcania)

karta - Gigabyte GeForce GTX 660 Ti OC 2GB

Ram - Kingston 16Gb (2x8) 1600MHz

Mobo - Asrock Z77 extreme6

 

Czytałem sporo dobrego o Ocz i Corsairach i takie sobie namierzyłem::

 

ocz zt 750W 80+ Bronze - 369zł ( ale ten chyba za mocny?)

bądź ocz z tej zamej serii tylko wersja 650W - za 345zł

lub

Corsair Enthusiast Series TX 650W - 345zł

lub

Corsair HX 80+ Gold 650 W - 455zł

 

ile tak naprawdę mocy mi potrzeba? 650 starczy? Lepiej wybrać 650W i droższy czy np 750W i tańszy? Ktoś poleci jakiś konkretny model?

 

pozdrawiam

 

[/TD]

[/TR]

[/TABLE][/h]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Corsair nie kupuj. Mi zacza piszczec... slabiutki. Wez modularnego OCZ :) mam 600 nie narzekam.

phenom 1090T i 660GTX Gigabyte i 8GB mam obecnie i nic zlego sie nie dzieje. W OCZ jak wezmiesz modularny mozesz powypinac zbedne kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wezme OCZ.

 

Czytałem że ten ModXStream ma trochę krótkie kable i mogą nie sięgać przy dużej obudowie( a moja będzie spora) więc zostanę przy serii ZT.

 

Jeszcze dwa pytanka, mianowicie do mojego zestawu powinienem wziąść 750W czy 650W starczy? Czy jeśli nie będę kręcił procka ale komp będzie używany prawie cały dzień lepiej bym dokupił jakieś tanie chłodzenie na cpu?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@etched headplate dodatkowe chłodzenie na procek jest zalecane z racji tego że boxowe jest mało wydajne i głośne. Po pewnym czasie może to stać się dokuczliwe. Osobiście jestem zwolennikiem zapasu "W" na zasilaczu, choć przy tej karcie 650W powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowanie dużo za mocnego zasilacza nie ma sensu bo sprawność przy małym obciążeniu jest mała, prąd idzie w ciepło. dla takiego zestawu jeśli, nie kręcisz i nie masz tam miliona dysków to spokojnie wystarczy 500W. ja mam podkręconego fx8320 (1.5V) + podkręconą gtx460 (1.0V) + 4 kostki ramu (1.5V) + 3 dyski + 6 wentylatorów i wszystko spokojnie leci z zasilacza 650W. a wczesniej miałem tam phenoma2 również na 1.5V i też dawało rade.

seasonic robiło zasilacze dla ocz i chyba dla corsair i najlepiej to właśnie takiego poszukaj ;)

modularne kable są przydatne jeśli często grzebiesz w budzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze te zasilacze o mniejszej mocy maxymalnej maja mniejsza sprawnosc od tych produkowanych teraz.

Jak zasilacz ma ponad 80% sprawnosci to w sumie wsio ryba, bo przy minimalnym obciazeniu ta sprawnosc nawet jakby spadla o 10% to i tak jest to bardzo malo

Srednio komp w idle ciagnie ok 100-115W, a pod obciazeniem tylko CPU i OC do 270W - chodzi oczywiscie o jednoprocesorowe platformy.

Niby by wystarczyl zasilacz 400W ale ich sprawnosc na lini CPU jest znacznie nizsza niz tych 700W i moze to prowadzic do niestabilnego zachowania sie sekcji zasilania.

Do tego takie zasilacze eksploatowane na granicy jego maxymalnej mocy szybciej zaczynaja piszczec i skwierczec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp

i polecam dowolny artykuł o doborze mocy zasilacza.

sprawność lini cpu w zasilaczu nie jest powiązana z jego mocą. dobra 400w bedzie miala wyzsza sprawnosc od kiepskiej 700w. ponad to zasilacz 400w obciążony 100w bedzie miał wyzsza sprawnosc niz tak samo obciążony zasilacz 700w tej samej jakosci.

dobór zasilacza polega na dwóch rzeczach:

1. dobrać odpowiednią moc.

2. nie kupować badziewia.

wtedy sekcje, cewki i inne cuda beda stabilne, nic nie będzie skwierczeć a w kieszeni zostanie jeszcze troche kasy.

kupowanie zasilacza z dużym zapasem mocy, na zasadzie że bede miał na 10lat tez jest bez sensu bo to sprzęt który sie z czasem zużywa. więc kupowanie blisko kilowatowych monstrów do jednopodstawkowego, niekręconego kompa z jedną słabą grafą to chyba tylko na potrzeby podreperowania sobie wizerunku w gimnazjum :D

domyślam się, że kitamo chodzi o to, że ciężko dostać porządny zasilacz 400w. to prawda jakoś wypasionych 700w jest dostatek a czegokolwiek poniżej 500w z certyfikatem 80+ trzeba szukać ze świecą. na szczęście z 500-550w spokojnie idzie coś upolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zmieniałem kartę z GF 260 na GF 660 ti. Zasilacz to wysłużony Pentagram 500 W - mam go prawie 6 lat i spokojnie daje radę (4 kości RAM, 4 dyski). Uważam, że lepiej kupić dobry zasilacz 550 -650 wat niż gorszy o większej mocy. Najważniejsza jest moc/wydajność prądowa linii 12 V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności