Skocz do zawartości

Siatka skeczupa


Gość Chrupek3D

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Chrupek3D

coś nie mogę się porozumieć z chłopakami na forum Skechupa...

 

chciałbym, żeby 1 metr w Blenderze odpowiadał 1 metrowi w Skechupie.

Robię box w Blenderze o wymiarach 1 metra, importuję do Skechupa, obok stawiam nowy box (1 metr) i obydwa są identyczne. Da się tak?

 

Chodzi o ze skalowanie siatki (grid) w Skechupie, a nie skalowanie boxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Gość Chrupek3D

no właśnie nie o to :/

 

Teraz jak wgrywam kwadrat z Blendera (w Blenderze ma 1m) to w Skechupie po zmierzeniu ma 5m.

Chciałbym tak ze skalować siatke, żeby te 5m zamieniło się w 1m, a kwadrat się nie zmniejszył.

 

Twoim sposobem, kwadrat zmniejszy się pięciokrotnie i chociaż w Skechupie będzie miał 1m to exportując go do Blendera, będę miał 5-cio krotnie mniejszy kwadrat. Chodzi o to, że importując kwadrat 1m z Blendera, chciałbym, żeby po jego zmierzeniu było 1m, a nie 5m... no coś z tą siatką, żeby zrobić, a nie z obiektem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś gdzieś musiało ci się skaszanić z jednostkami chociaż z 2 strony dziwne że obiekty zwiększają ci się 5 razy a nie 10 czy 100

Przetestowałem u siebie i import obiektów ze sketchupa w formacie .obj i .3ds do blendera 2.58 przebiega bezproblemowo. w drugą stronę tak samo. wszystkie wymiary się zgadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

wiem, że się ładnie importują i exportują, ale wymiary się nie zgadzają, bo w Blenderze mam 1 metr, a w Skechupie 5 metrów.

W Blenderze nie mogę ruszyć tego wymiaru, bo mam to powiązane z Unity itd. dlatego chciałem to zmienić w Sketchupie, ale widzę, że się raczej nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności