Skocz do zawartości

scena 3d : mleko i czekolada. 1 miejsce w konkursie Luxology i the Foundry


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Większość użytkowników modo zapewne wie, że co roku w okresie świątecznym Luxology organizuje największy konkurs na grafiki 3d inspirowane Bożym Narodzeniem. Tym razem świeżo połączone firmy Luxology i The Foundry skorzystały z okazji i w tegorocznej edycji zadaniem uczestników było stworzenie grafik obrazujących nie tylko święta, ale też ideę połączenia i wspólnoty. Ja zaprojektowałem choinkę powstającą z gorącej czekolady i mleka ... i wygrałem pierwsze miejsce. :-) Moja praca została wykorzystana jak świąteczna kartka rozesłana do wszystkich użytkowników programów Luxology i The Foundry.

Trochę statystyki : modelowanie i rendering - modo 601, mleko i czekolada wykorzystują SSS, oświetlenie sceny - świecące poligony, czas renderingu obrazu w rozdzielczości 1749x2499 pix - 1,5 h na 8 wątkach, model oczywiście w wykorzystuje Subdivision surface , a renifer Pixar Subdivision Surface.

Więcej obrazów i detale możecie obejrzeć na moim profilu na Behance. www.behance.net/tomerk.

 

41da4128e2a850866911684f933a6a0a.jpg

Edytowane przez tomerk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gratuluje zwyciestwa: ]

Praca bardzo ladna i plastyczna. mam tylko jedna prosbe, o wrzucanie wiekszych formatow bezposrednio na forum.

 

 

Dziękuję. Oj tak, chciałem wrzucić większe jednak serwer ogranicza wielkość plików do 154k. To niestety bardzo mało .... a jak skompresuję za mocno to wychodzą artefakty. Najlepsza (bezstratna) jest kompresja PNG... ale są większe pliki. Może kiedyś będzie można wrzucać większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla kolegi z Białego; bardzo ładna praca, jedyne, co mi tutaj przeszkadza, to droga uciekająca w lewo za kadr, może kompozycyjnie byłoby lepiej, gdyby szła w kierunku widza (co zresztą pozwoliłoby wyeksponować renifera i sanie). Zwycięzców jednak się nie sądzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za ciepły komentarz. Pozdrowienia dla krajana!

Co do kompozycji mojej choinki. Wybrałem tak układ aby pokazać sanie i renifera z boku. Dzięki temu lepiej można dostrzec sylwetki bohaterów i kształt poroża jest w pełni czytelny. Dybym skierował dół drogi wprost na widza, było by napewno dynamicznej, ale renifer zasłaniałby trochę sanie i zaczęby grać dużą rolę skróty perspektywiczne. Przy animacji byłby to świetny zabieg, ale miałem tylko jedno ujęcie aby pokazać wszystko. Więc zdecydowałem się na taki kąt :-) i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czego Wam tam dosypują (albo dolewają) w tym Białymstoku ze tylu zdolnych grafików macie ?? jak nie Bagginsy to Every albo Dabarti - skandal ! ;)

p.s. gratuluję wygranej ! całkiem ładne drzewko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności