Skocz do zawartości

TSP 163 - Thorgal


Rekomendowane odpowiedzi

tsp163.jpg

 

Jak dla mnie najlepsza seria komiksowa w historii wszytskiego. Kto nie zna ten gapa ;] Zapraszam do malowania

 

 

* Czas malowania: 1,5 h.

* Technika dowolna, cyfrowa bądź tradycyjna.

* Prace umieszczamy w tym wątku.

* Dłuższy bok umieszczonej pracy nie może przekroczyć 900 px. Pełna rozdzielczość w postaci linku.

* Jedna osoba może umieścić dowolną ilość prac ale tylko jedną z nich poddać głosowaniu. Pracę pod głosowanie należy wskazać maks. dzień przed zakończeniem, jeżeli tak się nie stanie zostanie wybrana pierwsza praca jaka została umieszczona.

* czas sondy 3 dni.

 

 

ZAKOŃCZENIE SESJI: 21.02.2013 23:59

SONDA: 22.02 ( czas trwania 3 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

przypomniały mi się starożytne czasy kiedy będąc dzieckiem czytało się komiksy Tm-semic, wtedy nie miało się komputera, gier itp. człowiek jarał się komiksami o Punisherze, spider-manie, mega-marvelami itp.;]

niestety komiksy mogą wypaczyć młody umysł który później sobie ubzdura że chce być artystą ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajny temat, Thorgal zawsze będę miał ciepły wspomnienia z tym komiksem, seria była wyśmienita do częśći "Strażniczka Kluczy", później już forma scenarzysty Van Hamme zaczęła spadać, a jeszcze później seria Thorgal skomercjalizowała sięcałkowicie. Teraz już jest chyba jest kilkanaście podserii "Nolan", "Kriss de Valnor", "Alinoee", Aaricia - pewnie zrobią itd.

Chciałbym wziąść udział TSP ale jest jeden problem nie potrafię rysować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja, ale czadowy temat. Odcinek "Łucznicy"... ech, łezka w oku się zakręciła. Jeszcze gdzieś mam parę numerów. Szkoda tylko, że deadline do 21 i pewnie nie dam rady przez nawał pracy :-( Chyba że się uda wcześniej zlecenia pokończyć...

 

Powodzenia wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajże we wrześniu część tej wystawy byłą do obejrzenia w Krakowie w muzeum Manggha, tak się zdarzyło, że przypadkiem dowiedziałem się o jadąc dzień po jej otwarciu do Krk, wiec oczywiście pierwsze kroki po dojechaniu skierowałem na miejsce, a tam jakimś totalnym fartem spotkałem Rosińskiego doglądającego swojej wystawy której nie miał czasu przyjrzeć się na werniksie=]

Ze tego spotkania w katalogu wystawowym został mi szkic mistrza =D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aelekin fajnie narysowana ta dziewucha, tylko czemu taki mała rozdziałka?

Tym razem i ja się zebrałem do TSP.

"Ukochaną (a później również żoną) Thorgala jest księżniczka Wikingów Aaricia, z którą dorastał. Dwójka ich dzieci to: Jolan, chłopiec o zdolnościach telekinetycznych, które odziedziczył po przodkach i dziewczynka Louve, posiadająca dar porozumiewania się ze zwierzętami." (frag. wikipedia) Opis Louve mi przypadł do gustu.

Pierwsza wersja:

LouveTSP-overlay_zpsc9c45c1b.jpg

Druga, z overlay i nasyceniem, co o tym sądzicie?

LouveTSPoverlay_zpscafa3261.jpg

(1,5h limit wyczerpany)

Niestety co do kontekstu jestem zupełnie zielony, opierałem się jedynie na informacjach znalezionych w internecie, wikipedia + fragmet komiksu.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Thorgal

http://paradoks.net.pl/read/17390

Może komuś to pomoże, kto też nie jest w temacie. ;)

Edytowane przez Swiezy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Swiezy. Co do rozdziałki, to oryginał jest dosyć duży (a2, 300dpi), ale robiłem co mogłem, żeby plik zszedł do wielkości akceptowanej przez forum. Nie bardzo wiem jak to zrobić lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ranholtzer nawet już lepiej, ale weź jednak trochę z gestu popracuj, po szkicuj więcej postaci.

Tu masz filmik, nawet z tych 0,5 h sampla można dużo się nauczyć: http://www.cgma2dacademy.com/analytical-figure-drawing-2.html + jego książka do znalezienia w necie: Michael Hampton- Figure Drawing - Design and Invention.

(Ofc nawet jeśli używasz jakiejkolwiek książki, studiuj w oparciu o zdjęcia lub modela)

Masz takie strony jak: http://www.posemaniacs.com .

Albo tutaj znajdziesz pozy: http://chomikuj.pl/gokanssj5/pozy+do+rysunku+aktu+%28zdj*c4*99cia+modelek%29 .

(o ile chcesz poprawić umiejętności rysowania postaci, choć z tego co widzę trzeba by jeszcze porysować czy pomalować martwą, żebyś poczuł bryłę tego co rysujesz, zapoznał się z szerszą gamą kolorów i opanował walor).

Przestrzeń na plus.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem. Szczupły i wysoki, z zawsze wypielęgnowanymi włosami, dobranych kusych tunikach i modnym trzydniowym zarostem Thorgal jakoś nie pasuje mi na typowego bohatera komiksu.

 

thorgal.jpg

Edytowane przez badfood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności