Skocz do zawartości

Modelowanie drogi i modyfikator sweep.


SabaruK

Rekomendowane odpowiedzi

Za pomocą narzędzia o nazwie "line" wyznaczyłem jej kształt i użyłem modyfikatora o nazwie "Sweep" do wygenerowania drogi. Po tej operacji droga ładnie się wygenerowała. W nie których miejscach chciałem ją obniżyć, a w nie których podwyższyć i tu się zaczynają schody. Droga owszem zmienia np. wysokość ale zmienia również kąt nachylenia. Może ktoś wie jak to poprawić? Na koniec dodam że pracuj w programie o nazwie 3ds max 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Niestety bedzie Ci sie tak to robilo, bo tak wynika z geometrii. Moze sprobuj obejsc to w taki sposob, ze obnizenia i podwyższenia zrobisz w 2 kroku, po zamianie na poly, najlepiej za pomoca FFD. wtedy masz gwarancje ze przechyl nie wystapi

 

regards

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powracając do temu modelowania drogi. Kiedy rysuje za pomocą narzędzia "Line" wzór drogi i potem ją zaokrąglam żeby z tego powstał ładny zakręt to nie zawsze to zaokrąglenie jest jednakowe po obu stronach. O co mi chodzi, to przedstawia rysunek po niżej

 

sdasdaqg.jpg

 

Jak widać z jednej strony jest ładnie zaokrąglone, a na przeciwko nie za bardzo. Ktoś wie może dlaczego tak się dzieje i jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączyłem że sobą dwa modele za pomocą narzędzia o nazwie "Attach". Teraz chciałem połączyć że sobą linie które się stykają że sobą. Wiem że można owe linie połączyć ze sobą za pomocą werteksów za pomocą opcji zwanej "weld". Owy sposób działa tylko wtedy kiedy są po obydwu stronach modelu werteksy. Niestety jak już po jednej stronie jest, a po drugiej nie to ten sposób nie działa. Dopiero trzeba dorabiać werteksy na drugiej stronie modelu. Jednak takie dorabiana werteksów na dłuższą metę jest czasochłonne. Więc czy jest może jakiś szybki sposób żeby owe linie ze sobą połączyć za jednym zamachem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności