Skocz do zawartości

Renderowanie animacji V-ray


Alukin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mam taki oto problem, jak w temacie. Gdy renderuję animację w V-ray po puszczeniu klatek, zapisanych w jpg. cienie dziwnie migają, mrugają jak galaretka jakaś. Dodam, że w scenie mam 1 ruchomy obiekt, kamera jest statyczna (vrayphisic...) jedno światło target spot z volme light. Primary bounces - Irridance map, secondary Light cache. Może wie ktoś od czego to zależy lub poda screenshota ze swoimi ustawieniami do renderowania animacji z ruchomymi obiektami.

Z góry dziękuję za wszelką okazałą pomoc.

 

P.S

Przeszukałem już google i parę rozwiązań znalazłem lecz nic nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć. Na pewno musisz przeliczyć animation prepassa dla irr mapy. Przydaje się też "use camera path". Tak to za każdym razem sample masz generowane losowo więc nie ma to wręcz prawa trzymać się kupy. Po przeliczeniu wszystkiego wybierasz animation (from file) i lecisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Tak robiłem z jakiegoś tutoriala z sieci. Niestety efekt końcowi taki sam :(

 

Było tam napisane, że muszę przeliczać prepasa -2 klatki, a nastepnie renderować od 0. Nie bardzo to rozumiem dlaczego tak jest.

Edytowane przez Alukin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawiasz renderowanie IR na 1-2 klatki do tyłu i do przodu więcej niż wynosi sekwencja- tzn sekwencja 1-100 to IR -1,0 do 101,102. i liczyć możesz na multiframe incremental co n-ta klatkę. np co 5 co 10. w zalezności jak mocno rusza się wszystko i jak ustawiłeś IR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Poczytaj tutaj o Anim prepass.

drakul> w przypadku obiektu ruszajacego sie w scenie liczenie co 5ta lub 10ta klatke, przy if na poziomie 1 to kiepski pomysl. Sprawdza sie to przy ruchu kamery wglab nieruchomej sceny, kiedy imap sie zageszcza, ale przy ruchomym obiekcie moga wyjsc babole, zwlaszcza kiedy geometria jest dosc skomplikowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co, wystarczy pierwsze 2 klatki: -1,0, przerenderować na prepassie, później "mode na" "from file" i renederujemy od 1 wzwyż, to wystarczy przy zapuszczaniu animy? bo chłopaki wczesniej jeszcze inne opcje wymieniali..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki problem, nie chciało mi się zgłębiać tajników v-raya więc ustawiłem preset irr mapy na medium-animation i nie ma żadnego migania, tylko wiadomo klatka liczy się 2-3 razy dłużej niż na very-low.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. W końcu udało mi się zmusić V-raya do posłuszeństwa chodź prędkość renderowania okropnie zmalała, ale to już pewnie taki urok.... Dodam,że połączyłem prawie wszystkie wasze sugestie. Dziękuję raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności