Skocz do zawartości

Teczka 3D: michalz00


michalz00

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, postanowiłem w końcu wrzucić na forum kilka swoich prac 3D. Kiedyś mignąłem na forum

i od tamtej pory cisza :P Ale cały czas sobie coś tam tworzę w wolnych chwilach :)

 

Między innymi takie różności. Wszystkie prace robione pod wpływem nagłego impulsu ;) Robione szybko i niestety równie szybko porzucane :P Prace wykonane w Cinema 4D + Poser. Post w After Effects i Photoshop.

 

1. Deep in the Mountains

hTsP9Y4.jpg

 

2. Don't Disturb the Swamp... / To jest jeden z moich ulubionych obrazków ;) Chociaż potwór z bagien w ogóle mi nie wyszedł tak jak chciałem :P Oczywiście natchnienie przyszło po przeglądnięciu prac Frazetty ;)

jZxVBl5.jpg

 

3. Gatekeeper

VveE6hP.jpg

 

4. Edge of the Dream

DJnPf7X.jpg

 

5. In the Midst of the Nightmare / Nie pamiętam dokładnie ale pewnie strasznie się wtedy jarałem czołówką do "Dziewczyny z Tatuażem" ;)

snjo4Ao.jpg

 

6. Noir / Inspiracja przyszła po maratonie różych filmów Noir. Miało być bardziej nowocześnie ale wyszło średnio udanie.

AB6ka9j.jpg

 

7. Tales of the Future / Z tego jestem całkiem zadowolony, natchnninie było na tyle silne, że napisałem sobie mini-scenariusz na kolejny krótki film. Na razie pomysł czeka w folderze na lepsze czasy [czytaj: pewnie nigdy nie powstanie ;) )

d9lu4DG.jpg

 

8. Hunter's Moonlight / I ostatnia pracka. Drzewka robione w Speedtree.

Vsou9E4.jpg

 

To na razie tyle :) Oczywiście wszelkie komentarze, wskazówki bardzo mile widziane. Krytyka też :)

Dzięki.

Edytowane przez michalz00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Trzy słowa wstępu ;) Jak zwykle myślałem, że będzie z tego jakiś dłuższy "krótki film" ale na razie musi poczekać. Skończyło się na testach tej jednej scenki. Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło. Workflow "Poser do C4D" jest mi już na tyle bliski, że na pewno w końcu stworzę w ten sposób jakiś filmik ;)

 

Modele Poserowe. Scena ustawiana, oświetlana i renderowana w C4D.

 

 

FAJifOE.jpg

 

bxnTZ2r.jpg

 

R41tm8O.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to zamierzałeś, ale trzy pierwsze obrazki w klimacie fantasy są w odbiorze takie jakby były stworzone przez artystów demoscenowych w końcu lat 90., i bynajmniej nie jest to obelga. Hunter's Moonlight za to wygląda juz współcześnie, wszystkie prace opowiadają jakąś historię i brawa za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tales of the Future najlepszy ze wszystkich, przydałoby się więcej detalu na postaci i by było jeszcze lepiej.

 

Też uważam, że to najlepsza pracka ;) A to może dlatego, że kryje się za nią cała historia. Miejmy nadzieję, że kiedyś ujrzy światło dnia ;)

 

Ostatnie wygląda jak wyjęte z gry :)

 

Tego niestety chyba nie przeskoczę. Kolejny krótki film mam zamiar stworzyć właśnie w ten sposób czyli używając minimalnych ustawień w C4D, żadnego Global Illumiantion i Ambient Occlusion. I standardowy render. Z testów wyszło mi, że klatka 720p renderuje się wtedy tylko kilkanaście sekund. Wtedy szybko bym sobie renderował kilka ujęć jednej sceny i miał większy wybór przy montażu ;)

 

Tutaj porównanie

Obrazek z GI i AO

elMZCt3l.jpg

Obrazek bez GI i AO

1RggtQkl.jpg

Jest różnica ale nie aż tak drastyczna, opowiadana historia pozostaje taka sama ;) Jeszcze jest nadzieja, że jak kamera się będzie ruszała i w postpro się doda różne bajery to całość nabierze bardziej filmowego charakteru.

 

Nie wiem czy to zamierzałeś, ale trzy pierwsze obrazki w klimacie fantasy są w odbiorze takie jakby były stworzone przez artystów demoscenowych w końcu lat 90., i bynajmniej nie jest to obelga. Hunter's Moonlight za to wygląda juz współcześnie, wszystkie prace opowiadają jakąś historię i brawa za to.

 

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damsel in Distress

 

clPWDeZ.jpg

 

Jak zwykle C4D + Poser. Ogień z Videocopilot. Compositing w AE (próbowałem w NUKE'u ale mi nie wyszło :P ). Podmalowane w PS i Krita.

 

Proszę się nie martwić, dziewczyna na pewno przeżyje. Nie jest blondynką i prawidłowo zbiega na dół.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości obrazków postacie i scena kompletnie nie są oświetlone logicznym źródłem światła. Na przykład w ostatniej masz w scenie ogień (dużo ognia) który skupia się po jednej stronie, a oświetlasz postać równomiernie od wszystkich stron.

Tak samo kilka panienek w starszych postach ma jakieś świecące zjawiska w okolicu rąk, które nie oświetlają ani panienki ani reszty sceny.

 

W tym z ogniem odpryski krwi są ciemniejsze niż wszystko inne, nawet te na czarnym ubraniu dżentelmena z siekierą. Odpryski są rozmieszczone równomiernie po całej kobiecie i nie widać skąd się biorą, a mogłyby być naokoło jakiejś rany, albo w inny sposób rozmieszczone tak żeby opowiadały jakąś tam historię.

 

Panienka wygląda jakby była w tarapatach, a włosy jakby wyszła prosto od fryzjera, albo jakby po ochlapaniu się krwią jeszcze zdążyła sobie je wyprostować tym takim podłóżnym żelazkiem (nie wiem jak to się fachowo nazywa). Powinny być choć trochę rozczochrane.

 

Ogólnie podoba mi się że się starasz obrazkami opowiedzieć jakąś historię. Szkoda że niektóre elementy sceny opowiadają co innego.

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności