Skocz do zawartości

Pieniądze mogą pokonać raka


kotisded

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 278
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Swietne wykonanie, jest przekaz, muzyka buduje kapitalny klimat. Jest chwila zwatpienia i zwyciestwo - wszystko co zwiazane z choroba i pokonaniem przeciwnosci losu.

 

A krytyka niedoszlych grafikow nie ma znaczenia. Zawsze powtarzam, ze grafik bez portfolio nie powinien sie wypowiadac na temat jakichkolwiek prac - bo to ani postronna opinia widza, ani grafika - wiec bez spiecia Panowie, te opinie sa nic nie warte :).

 

Pozdrawiam,

Artur

Edytowane przez max_1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Damian... kolor biały to kolor śmierci, ale w Japonii... a tu jest tu i teraz....:)))... kolory przeciwników są nieczytelne i to jest fakt... nie da się tego obronić... ale już poszło....!!... jak zwykle Ci co coś robią zbierają zarzuty, a Ci co nic nie robią nic nie zbierają.... Ci co się zmaterializowali mogą wyciągnąć lub nie wnioski z krytyki, a Ci co nic nie zrobili... nic nie wyciągną... bo nikt nic nie powie o niczym....:)))... ktoś z realizacją powinien jej bronić, bo jest ku temu jasny powód...ktoś kto nie zrealizował... często nie jest w stanie zrozumieć obrony bo nie wie o czym się rozmawia.... jeszcze nie był po tamtej stronie.....:)))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje czy po latach dziadek3D dopiął swego i ludzie zaczynaja się domagać obejrzenia portfolio od osób wyrażających swoją opinie na temat prac? Mam nadzieje że to taki dowcip.

 

ps. Ja co roku oddaję 1% na losowo wybrane dziecko z internetu chorujące na tę paskudna chorobę.

Edytowane przez CzAk1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych jak powstaje proces animacji postaci przy takich projektach, Łukasz Burnet (burnetanimation.blogspot.com) - jeden z Senior Animatorów pracujących nad tym spotem podzielił się z nami kulisami pracy nad wbijaniem świnki w ziemię.

 

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi głupio, ale dopiero po Waszych postach zauważyłem, że te różowe to świnka skarbonka, w ogóle nie przypominało mi to żadnego zwierzęcia, ot taki mechaniczny samobójczy pogromca raków (rozumiem, że eksploduje jakoś po śmierci, czy coś).

 

PS Trochę mnie mierzi takie gadanie, na zasadzie - trudno się nie dziwić negatywnym komentarzom, skoro to Polska i w dodatku jej max3dpelowy grajdołek, w ogóle nie uciekałbym się do takich kontrargumentów. Na moją ocenę nie wpływa kto zrobił ten spot, ani nawet jaki poziom techniczny reprezentuje (bo nie jest adresowany tak dosłownie do środowiska grafików, którzy oczywiście mogą być darczyńcami, no ale wiadomo, o co chodzi) - cała koncepcja wydaje mi się mocno chybiona, nie tyle nawet brak powagi i przygnębiającego widoku cierpiących pacjentów w brudnych szpitalnych korytarzach, co ten cały fabularny banał. Trudno zachwycać się każdym odstępstwem od utartych schematów tego typu kampanii, gdy są one zwyczajnie w świecie kiczowate...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... co do avatarów.... to jest to pewnie bardzo nowoczesne, dynamiczne i kreatywne zasłanianie się czymś... ale zawsze mam wrażenie że rozmawiam z kimś a on stoi przede mną i ma na głowie papierową torbę z rysunkiem... no można i tak... ale humanizmu w tym nie ma.... tylko łgarstwo i strach przed samym sobą.....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze podobnie jak Łukasz, swoją częścią pracy podzielił się

Sebastian:

 

Kawał dobrej roboty chłopaki i dziękuję że dzielicie się swoją wiedzą!

Edytowane przez beny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ta dyskusje i mysle sobie ze wiekszosc z Was jest jak banda politykow z jakiejs populistycznej partii rzucajacej haselka na prawo i lewo ze wszystko jest nie tak jak powinno i generalnie wszystko nalezy zmienic bo jest do d..Serio, nie ma wielkiej roznicy. Kazdy zna sie tutaj na wszystkim, kazdy ma swoja w pelni zasluzona demokratyczna opinie oparta na latach doswiadczenia w branzy reklamy i zapewne marketingu rowniez...

Wielu z Was juz zawyrokowalo ze ten spot jest bez sensu, jest chybiony, w ogole jaki target i o co chodzi, przeciez to sie nie przyjmie, nikt nie zapamieta, no i swinka jest do tego rozowa do cholery! Prawda jest taka ze warto poczekac i zobaczyc co sie z tym filmem stanie i jak faktycznie zwykli ludzie na niego zareaguja. Dam Wam prosty przyklad ze czasami nawet swietna grupa artystow moze byc mocno w bledzie jezeli chodzi o target, marketing itp. Gdy pracowalismy przy Madagaskarze 3 spece od marketingu wymyslili kampanie oparta na kolorowym afro ktore na glowie mieli wszyscy bohaterzy. Kazdy sie lapal za glowe ze to sie nie przyjmie, ze to glupi pomysl i obciach. Film poszedl do kin, jak sie okazalo kampania zakonczyla sie sukcesem, film sie dobrze przyjal. Motyw glupiego afro "zrobil" nam film, ludzie poszli do kina. I nagle kazdy stwierdzil, kurcze, to byl bardzo dobry pomysl...takich przykladow moznaby mnozyc, wniosek z tego taki ze dajcie szanse udowodnic kreatywnym i marketingowi ze wiedza co robia, zanim ich ukamieniujecie.

Moja reakcja na film gdy obejrzalem go pierwszy raz byla taka: "kurde, to jest inne jak na kampanie na temat raka, wow, to jest naprawde niezle zanimowane i fajnie wymyslone. Moze te zlotoweczki mozna bylo zrobic jakos inaczej, ale generalnie to sie naprawde broni moim zdaniem.

Animacja jest na swietnym poziomie, niektorych ujec pod wzgledem animacji nawet ILM by sie nie powstydzil. Brawo!

Biorac pod uwage ze chlopaki na to mieli dwa miesiace...sorry, ale jezeli uwazacie ze to jest generalnie slabizna, lipa i sztampa to moze jednak troche przesadzacie? Kazdy ma prawo do opinii, niezaleznie czy jest negatywna czy pozytywna, ale jedno czego sie nauczylem to to, ze bardzo latwo jest cos skrytykowac, pojechac po tym nie zostawiajac ani jednego pozytywnego komentarza, bo przeciez to jest forum, demokracja i co tam jeszcze...czasami mam wrazenie ze niektorzy z Was podbudowywuja sobie wlasne ego komentujac na tym forum...macie do tego prawo, ale zastanowcie sie czy naprawde tak musi za kazdym razem byc, ze jak cos krytykujecie to w taki sposob ze artysci ktorzy pewnie spedzili nie jeden wieczor w pracy zamiast w domu, beda sie czuc jak gowno czytajac wasze wypowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę, żeby być skomentowanym przez WWWoja.:)

 

Oh nieee... humanizm jest etyką racjonalistyczną i zawsze będę tego bronił. Powiem więcej niehumanistyczne są wszystkie reklamy z biednymi, bezbronnymi, słabymi, sinymi, łysymi dziećmi próbujące wzbudzić litość u odbiorców, przez co promujące opinię o braku nadziei, kompletnym bezsensie i depresji podczas tej choroby... czy tych chorób. Ten spot budzi nadzieję do walki, nie tylko odbiorców, ale samych chorych- TO JEST HUMANIZM!. Nie umoralnianie, ohydne wzbudzanie litości, budowanie bezsensu, a pokazanie nadziei, uporu i chęci walki, a też budowanie społecznej opinii, że się kurde jednak jednak da! Pamiętaj, że społeczeństwo to nie tylko płatnicy 1%, ale też sami chorzy i to głównie dla nich powinny być kierowane te spoty. Ten jest pierwszy i biję brawo za próbę zmiany myślenia.

 

Sam nie zabłysnę i nie podam swojego przykładu, mówiąc trochę cynicznie, ale znam kilka osób wśród znajomych i rodziny, które się nie poddało i żyją, albo walczą dalej, choć teoretycznie wg. lekarzy powinni 5/10 lat temu umrzeć. Oni nie siedzą na tyłku i się nie zamartwiają. Pracowałem dla fundacji i pracuję czasem dalej. Pracowałem Pro Bono nie raz i nie zamierzam przestawać. Przykładów nie podam, bo to nie praca dla przykładów i bonusów w karmie. Tak jestem idealistą choć lata temu powinienem z tego wyrosnąć.

Dziwię się tobie Dziadku, że jako propagator idei i "humanizmu" tak zakorzeniłeś w sobie niechęć do nowych mediów i "nowej symboliki", że nie potrafisz zobaczyć w tym nich nic pozytywnego. Zresztą to w takim razie raczej już humanizm w cudzysłowie, nie uważasz? Pytanie raczej retoryczne.

 

Jestem pod ogromnym wrażeniem, że PI udało się zbudować zespół, który w 2 miesiące potrafi dojść do takiej jakości. No... Niesamowite i chylę czoła jako odbiorca i jako grafik. Już to pisałem, ale- animacje są ultraprzegenialne, stylizacja jest świetna, particle i symulacje pięknie dodają smaczku i klimatu, a montaż i synchro z muzyką to czysta rewelacja. Timing mrrr... Za scenariusz i pomysł daję osobistego oskara. Niech sobie fakają, ja bym gorszych słów używał w szpitalu pewnie. Nie podobają mi się tylko przebitki ze złotówkami, ale co tam, deadline to deadline. A dwa miesiące mówią same za siebie. Są uproszczenia, ale całość, dwa miesiące i pro bono to więcej niż uproszczenia.

 

Dodatkwo szczerze mówiąc wydawało mi się, że po wejściu na rynek zrobi się z was następna napuszona korporacyjka,a tu benc :) Dzięki.

Sorry za za długie zdania- tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostałem wywołany z moją starczą mylnością humanizmu.... więc jeszcze raz się pytam gdzie w tym spocie jest chociaż kawałek człowieka...tu jest naparzanka z gry w której też nie ma człowieka.... nie została zbudowana obrazem relacja z chorym człowiekiem tylko ze świnką i złotówką.... może to wystarczyć na te czasy odwracające się od humanizmu... ale kilku moich znajomych humanistów.... było oburzonych małostkowością przekazu.... i nie pytali się kto to robił i jak długo... tyle jako wywołany do tablicy....:))).

 

....słowo do Maćka Gliwy... gdyby Gauguin czekał na to czy obrazy Van Gogha się sprzedadzą i przyjmą na świecie to by do niego nie przyjechał nie rozmawiał z nim kłócił.... bił i w końcu obciął mu ucho.... artyści muszą się kotłować ze sobą i wśród swoich idei... i nie ma być grzecznie i bez ostrych argumentów.... to pobudza i inspiruje mocnych psychicznie artystów.... pewnie między rzemieślnikami i niżej może być inaczej....:))). Taki forum jest doskonałym do tego miejscem... bo niszowym opinie stąd rozchodzą się tylko wśród uczestników to niewielkie grono ale mocno związane sektorem w którym działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kotisded:Joł! Przestańcie pojeżdżać po chorych dzieciach w obronie tego małego dzieła sztuki, bo to niesmaczne się robi. Każdy taki łysy dzieciak ma więcej siły niż ja i Ty, bo musi. Ja nigdy w tych dzieciakach nie widziałem słabości i tych wszystki rzałosnych cech, o których tu piszecie.

Awatar masz oczywiście lepszy i jestes lepszym człowiekiem, ja nie biorę udziału w tej konkurencji, wypisuję się.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studio Platige zrealizowało projekt PRO kuźwa BONO, i raczej sobie nikt ajfona nie kupuje teraz.

Nie żebym się czepiał i nie chodzi mi o ajfony, ale czy któryś z grafików biorących udział w tym projekcie wykonywał pracę za darmo i dobrowolnie na rzecz tej fundacji, czy tylko samo Studio abstrakcyjnie wykonywało tę pracę pro bonobo? Nie chcę wszczynać afery, ale nie ma co się popisywać tym pro bono, bo nikt z Was chyba na wolontariat do hospicjum nie śmigał tylko wykonywał przed kompem swoją codzienną pracę? Czy może było firmowe wyjście do instytutu onkologii?

 

Poza tym spot pod względem skilla wypas i top-class. Biały rak byłby niezły, wszak rak to nie krwisty stek tylko wyjęty spod kontroli system regeneracji, dokładnie ten sam który służy naprawianiu organizmu. Są nawet teorie, że rak jest wyjątkowo zagmatwanym mechanizmem samouzdrawiania, tylko nie u wszystkich skutkuje wyleczeniem. Tzn. u większości nie. A co zdecydowało, że jednak nie biały? Za słabo by było widać monety? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

Jeśli w głowie ma sie proszek i czaka... to trzeba zlecić spot ludziom myślącym.

Usiąść z własnym mózgiem pod pacha i przemyśleć sprawę, a nie realizować spot z kolesiami zza biurka.

Próbowaliście chociaż szukać artysty za granica, czy od razu wybór padł na Pana Realizatora spotów z adamczykiem?

 

Ilekroć widze spot, ktory ma jakis sens, przesłanie i forme... nie zrobił go polak.

 

Ile stron zawiera scenariusz tego dzieła?

Edytowane przez Chrupek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomińmy wszelkie wypowiedzi typu "kupiliście sobie za to ajfony". Film jest zrobiony pro bono, więc na pewno szacunek dla ekipy za poświęcenie swojego czasu.

 

W kwestii merytorycznej... Zaznaczę może na początku, że nie chcę tu hejtować. Szczerze kibicuję PI, robicie przeważnie bardzo fajne rzeczy. Podziwiam też dorobek konkretnych osób, które uczestniczyły w tej produkcji. Animacje Damiana Nenowa są genialne. Jestem fanem już od Wielkiej Ucieczki. Koncepty Kuby Jabłońskiego czy Rafała Wojtunika są klasą samą w sobie. Na pewno więc nie jestem krytyczny wobec tej konkretnej animacji dlatego, że zrobiło je PI.

 

Natomiast co mnie niepokoi od pewnego czasu, to zgoła odmienne podejście osób pracujących w PI - uważacie czasami, że Wasze produkcje są dobre, bo są zrobione przez Platige Image. Chełpicie się tym, że macie INNE podejście i samo już to jest wyznacznikiem jakości. Moim zdaniem bardzo dobrze to podsumował Mookie słowami "Trudno zachwycać się każdym odstępstwem od utartych schematów tego typu kampanii, gdy są one zwyczajnie w świecie kiczowate...".

Moim zdaniem jesteście obecnie w trudnej sytuacji. Fakt, że jesteście największym w Polsce studiem animacji, że robicie większość z najciekawszych animacji, reklam i cinematików w tym kraju ma też minusy. Konkurujecie głównie z samymi sobą, macie świadomość własnej wartości. Bardzo łatwo wpaść wtedy we własne sidła samouwielbienia. Nie mówię, że jest to regułą, nie chcę generalizować. Pamiętam, że np. Bagginsowi zdarzało się kilka razy przyznać do potknięć przy niektórych słabszych projektach.

Spróbujcie nabrać do komentarzy dystansu. Nie traktujcie każdej krytyki personalnie i nie wrzucajcie wszystkiego do worka "hejters gona hejt".

 

Dodam jeszcze, że sam jestem graczem i taka growa stylistyka tej kampanii do mnie nie trafia. Trochę sami spłaszczacie gry (medium, które sami lubicie). Gry też są różne, to nie tylko Call of Duty i Mortal Kombat. Natomiast tym klipem spłaszczyliście też temat kampanii. Ja się zgadzam oczywiście z tym, że temat jest trudny. Że warto próbować nowego podejścia zamiast utartych już schematów, które się już nie sprawdzają. Tylko INNE nie zawsze znaczy LEPSZE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny filmik, widac ze zawodowcy robili, swietnie animowane postaci. Szkoda ze wszystko takie sterylne jest (wiem, ze to szpital) ale brak mi partikli po rozbijaniu scian itp. Czytalem, ze budzet i czas byl ograniczony, ale i tak mi tego brakuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstał fajny spocik i tyle, można było zrobić lepiej lub gorzej, ale i tak wolę go 100 razy bardziej,od 99 procent reklam w polskiej TV. Ale u licha demagogia na temat moralnych aspektów takiego projektu jest wręcz zabawna, naprawdę niektórzy z was wierzą w utylitarny charakter takich fundacji, albo to że wysyłając SMS pomaga się dzieciom w afryce. Poza tym dlaczego akurat ta fundacja a nie inne, może edukacja prozdrowotna bardziej jest potrzebna.

Pro Bono? Przecież czas kosztuje, miejsca pracy, prąd, ciekaw jestem czy TV udostępnia za darmo swój czas antenowy.

Zyjemy w czasach skrajnej obłudy, a marketing lubi przybrać maskę dobroczynności.

Wracając do meridum tego forum, to istotnie świnki nie widać, ale mi to w ogóle nie przeszkadza. Brzydkie zakończenie mi

przeszkadza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał i nie chodzi mi o ajfony, ale czy któryś z grafików biorących udział w tym projekcie wykonywał pracę za darmo i dobrowolnie na rzecz tej fundacji, czy tylko samo Studio abstrakcyjnie wykonywało tę pracę pro bonobo? Nie chcę wszczynać afery, ale nie ma co się popisywać tym pro bono, bo nikt z Was chyba na wolontariat do hospicjum nie śmigał tylko wykonywał przed kompem swoją codzienną pracę? Czy może było firmowe wyjście do instytutu onkologii?

 

popisywanie? moment, moment...

o tym "pro bono" wspomnieliśmy tylko jako ciekawostkę, żeby odciąć się od debilnego komentarza, że niby zrobiliśmy ten film "za publiczne pieniądze". to jest raz.

dwa: nikt nie robił nic za darmo, Platige płacił jak za normalny dzień pracy. tyle, że ani fundacja ani agencja nie przekazały firmie żadnych funduszy

trzy: nasze podejście do tego filmu było zupełnie inne niż do jakiegoś jogurtu czy krowiej pasty do opon

cztery: firmowe wyjście do instytutu onkologii?? to jest jakieś zoo? mamy sobie oglądać zamęczone dzieciaki leżące na onko? a może popatrzeć jak ktoś rzyga po chemii? sorry dude, ale chyba nadajemy na innych kanałach.

 

 

krótko: szlag mnie trafia czytając wielkie roztrząsanie jednego cholernego zdania. myślisz, że ja się tym chwalę na co dzień? tak! oczywiście nawet se koszulkę kupiłem 'PRO BONO FUCKING MASTER FORM PI DA BEST STUDIO IN POLSZA". meh!

 

 

 

Fajny filmik, widac ze zawodowcy robili, swietnie animowane postaci. Szkoda ze wszystko takie sterylne jest (wiem, ze to szpital) ale brak mi partikli po rozbijaniu scian itp. Czytalem, ze budzet i czas byl ograniczony, ale i tak mi tego brakuje ;)

 

a tutaj to trochę zasłonię się stylistyką obrazu - czyli zwalam na rezysera hehe :)

 

Jeśli w głowie ma sie proszek i czaka... to trzeba zlecić spot ludziom myślącym.

Usiąść z własnym mózgiem pod pacha i przemyśleć sprawę, a nie realizować spot z kolesiami zza biurka.

Próbowaliście chociaż szukać artysty za granica, czy od razu wybór padł na Pana Realizatora spotów z adamczykiem?

 

Ilekroć widze spot, ktory ma jakis sens, przesłanie i forme... nie zrobił go polak.

 

Ile stron zawiera scenariusz tego dzieła?

ilekroć czytam Twoje posty, mam ochotę mocno potrząsać Twoją głową w kierunku ściany, żeby ten "proszek i czaka" wyleciał :]

 

jaki scenariusz? wszystko na żywioł i bez opamiętania. Nawet przemycaliśmy amfetaminę naszym animatorom, żeby animowali w amoku...

 

 

 

Natomiast co mnie niepokoi od pewnego czasu, to zgoła odmienne podejście osób pracujących w PI - uważacie czasami, że Wasze produkcje są dobre, bo są zrobione przez Platige Image. Chełpicie się tym, że macie INNE podejście i samo już to jest wyznacznikiem jakości. Moim zdaniem bardzo dobrze to podsumował Mookie słowami "Trudno zachwycać się każdym odstępstwem od utartych schematów tego typu kampanii, gdy są one zwyczajnie w świecie kiczowate...".

Moim zdaniem jesteście obecnie w trudnej sytuacji. Fakt, że jesteście największym w Polsce studiem animacji, że robicie większość z najciekawszych animacji, reklam i cinematików w tym kraju ma też minusy. Konkurujecie głównie z samymi sobą, macie świadomość własnej wartości. Bardzo łatwo wpaść wtedy we własne sidła samouwielbienia. Nie mówię, że jest to regułą, nie chcę generalizować. Pamiętam, że np. Bagginsowi zdarzało się kilka razy przyznać do potknięć przy niektórych słabszych projektach.

Spróbujcie nabrać do komentarzy dystansu. Nie traktujcie każdej krytyki personalnie i nie wrzucajcie wszystkiego do worka "hejters gona hejt".

 

No offence, ale od wielu lat zakładałem, że nie ma dwóch stron barykady: "my" i "ci z PI", bo gross userów z max3d pracuje w PI...

 

Tu jest problem bo idąc tym tokiem myślenia "My w PI" uważamy zupełnie na odwrót. Gdybyśmy naprawdę starali się udowodnić jacy to super hiper duper jesteśmy, nie opędzilibyście się od newsów w stylu: "nowa kampania bedrony", "Serce i rozum strzelają kurczakiem z dupy królika", "Masło w Tesco za 9,99 - HIT!!!" :)

 

Come on. Rzadko kiedy jakieś inne studio w PL wrzuci coś na max3d.pl. Przynajmniej nic takiego ostatnio nie widziałem. A szkoda, bo to stoi w martwym punkcie.

Ale z kolei jak już wrzucamy coś my to obserwuję zupełnie inny styl:

 

"O. ZNOWU FILMIK Z PI... A J..NE KOMENTARZ. J..ŁEM"

 

Tak to trochę wygląda. Nawet w Cyberpunku czy Wiedźminie widziałem marudzenie: nie podoba mi się to i tamto, sramto owamto. I chwała za to, bo to uczy dystansu i pokazuje, że nie zawsze jest tak super jak sądzimy.

Ale z drugiej strony w przypadku tego filmu zaczyna być naprawdę niefajnie. Bo pomimo naszych dobrych chęci, okazuje się, że zamiast puścić na fejsa i napisać:

 

"Może do mnie nie trafia, ale hej, ktoś zrobił zupełnie inną kampanię. Pchnijmy dalej w świat, może to coś pomoże!", zaczyna się żalenie:

 

"Słabe, to, idź z tym gdzie indziej, rak za czerwony, świnka za różowa, scenariusz do bani, logo krzywe i w ogóle to jesteście debilami, że robicie takie filmy"

 

Raaaajt. Community max3d nigdy nie było łatwym widzem, ale ostatnie hejterstwo na PI przerasta nawet byłego moderatora.

Pomijam Dziadka 3d czy innych uduchowionych artystów. Ale jak dostaję komentarz "słabe te partikle" od kogoś kto w innym wątku pyta o zmarszczki na sofie, czy o flickering GI w vrayu... no come on... z czym do ludzi.

 

Pytanie za 100 punktów: gdyby filmik powstał poza PI, albo wykonane przez inne studio, jaki byłby wtedy odzew community max3d? Bo niestety połowa komentarzy imho odnosi się raczej personalnie do studia, przez pryzmat innych filmów niż do samej kampanii czy filmu.

 

Staram się naprawdę nic nie robić z tego marudzenia. Ale nie wychodzi. Praca ekipy z 3 mcy poszła trochę w zlew, czytając to co się tutaj wyprawia. Bo jednak 90% ludzików ma swoje konta na max3d. I wszyscy się dobrze znamy. A kiedy wrzucasz coś ciekawego, oczekujesz przynajmniej poklepania po plecach i pogratulowania "dobra robota, może się przyjmie, powodzenia". Geez... komentarze pod wizkami są bardziej pozytywne niż to co się tutaj rozpętało. POD WIZKAMI :)

 

Salut, miłego dnia

tw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzruszyłem się ;)

A na serio to ja nie hejtuję PI, moi znajomi tam pracują, text o wrażliwości artystów kierowałem też do siebie, większość ludzi którzy pracowali przy tym projekcie inspiruje i pewnie jeszcze nie raz sprawi, że moje ambicje jak zwykle schowam do szufladki z napisem "chcę w ogóle pracować w tej branży" ;)

 

W zadośćuczynienie przygotowałem taki projekt na fejsa czy bloga, żeby wesprzeć cel i przyłączyć się do Was...

Zmieniłem trochę hasło, bo wydawało mi się bardziej chwytliwe.. bez urazy ;)

 

http://imageshack.us/f/593/20032013woj.jpg/

 

20032013woj.jpg

 

 

 

Jak ktoś ma jakieś uwagi to dawać!

Edytowane przez WWWoj
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Przyznam na poczatku ze wątek mnie ominol, jakos go nie zauwazylem. Popatrzylem sobie na ostatnia strone i tak sie zastanawiam... skąd tyle hejta lecącego tutaj?

- Platige zrobilo film promujacy pedofilie jako nowy zdrowy tryb zycia?

- Platige oglosilo ze ich cala praca tak naprawde byla wykonywana w obozach przymusowej pracy w Chinach ?

- Okazalo sie ze wszystkie fundusze PI pochodza z przekretow rządowych?

 

Nie, PI wzielo i zrobilo filmik za darmo o walce z rakiem... karygodne poprostu, niech ktos powola komisje dochodzeniową...

 

Nie sadzicie ze gdzies sie skala niektorym wypowiadajacym tutaj pokopała? To normalne zeby ktos kto ruszy tylek i zrobi cos dla innych musial sie bronic i tlumaczyc ze swoich czynow? Really?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweety: Przede wszystkim chyba trochę przesadzasz. Myślałem, że ktoś z takim stażem już się trochę uodpornił na krytykę. Tak jak pisałem wcześniej, komentarze typu "robicie to dla hajsu" należy chyba pominąć. Zawsze w każdej grupie znajdzie się ktoś z zaburzeniami emocjonalnymi, kto chce się podbudować jadąc po innych.

 

Natomiast nie wiem czemu oczekujesz klepania po plecach, jeśli ten film mi się po prostu niezbyt podoba. Pisałem na początku dyskusji, że szacunek za inicjatywę. Mam też nadzieję, że kampania jednak zrobi swoje, ale nie zmienia to faktu, że pomysł na taką kampanię nie wydaje mi się trafiony.

 

Odniosę się też do tego co pisałeś pod cytatem mojej wiadomości - nie wiem skąd takie przeświadczenie, ale ja akurat nie jestem cięty na PI. Jak pokazujecie coś fajnego to się zachwycam. Jak coś słabszego to krytykuję. Nie mam też osobiście jakiegoś przesytu produkcjami od Was. Szczerze mówiąc to nie wiem np. czemu nie chwaliliście się tutaj tym filmem:

http://www.platige.com/pl/page/337-Heyah_Kids

Może dlatego że 2D, może dlatego że prostsze w wykonaniu. Mi się jednak ta reklama bardzo podoba i chętnie dowiedział bym się więcej o kulisach powstawania również takich rzeczy.

 

Z tymi dwoma stronami barykady - fajnie, że tak nie uważacie. Ja też nie dzielę ludzi na pracujących i nie pracujących w Platige Image. Zauważyłem jedynie, że włącza Wam się taki tryb obronny przy newsach o Waszych produkcjach. Jak się pojawia krytyka, to od razu padają argumenty "Rzadko kiedy jakieś inne studio w PL wrzuci coś na max3d.pl". Rozgranicz proszę krytykę zawistną od merytorycznej.

 

"Geez... komentarze pod wizkami są bardziej pozytywne niż to co się tutaj rozpętało. POD WIZKAMI :)" Z tym tekstem trochę pojechałeś. Niby nie dzielisz ludzi na grupy, a dowalasz takim tekstem. Co jest złego w wizkach? Nie może mi się bardziej podobać wizualizacja kuchni od filmu animowanego? Trochę to niepoważne. Wyluzuj, bo chyba Ci nerwy puszczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweety...jak to się mówi o kiju, że ma dwa końce nawet jak się trzyma za oba.... to jest w tym duuuuuuuużo prawdy.... więc czekam na taki komentarz od Ciebie

I wszyscy się dobrze znamy. A kiedy wrzucasz coś ciekawego, oczekujesz przynajmniej poklepania po plecach i pogratulowania "dobra robota, może się przyjmie, powodzenia".

jak wrzucę film który robiłem sam przez 14 mieś.....:)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzruszyłem się ;)

A na serio to ja nie hejtuję PI, moi znajomi tam pracują, text o wrażliwości artystów kierowałem też do siebie, większość ludzi którzy pracowali przy tym projekcie inspiruje i pewnie jeszcze nie raz sprawi, że moje ambicje jak zwykle schowam do szufladki z napisem "chcę w ogóle pracować w tej branży" ;)

 

W zadośćuczynienie przygotowałem taki projekt na fejsa czy bloga, żeby wesprzeć cel i przyłączyć się do Was...

Zmieniłem trochę hasło, bo wydawało mi się bardziej chwytliwe.. bez urazy ;)

 

http://imageshack.us/f/593/20032013woj.jpg/

 

20032013woj.jpg

 

 

 

Jak ktoś ma jakieś uwagi to dawać!

 

Logo większe, bardziej po śordku i poproszę bez tego tła. Okropne jest.

Czy można temu panu na pieniążku usunąć te zmarszczki? Strasznie smutno wygląda...

 

;)

 

 

 

 

 

@tweety: Przede wszystkim chyba trochę przesadzasz. Myślałem, że ktoś z takim stażem już się trochę uodpornił na krytykę. Tak jak pisałem wcześniej, komentarze typu "robicie to dla hajsu" należy chyba pominąć. Zawsze w każdej grupie znajdzie się ktoś z zaburzeniami emocjonalnymi, kto chce się podbudować jadąc po innych.

 

Natomiast nie wiem czemu oczekujesz klepania po plecach, jeśli ten film mi się po prostu niezbyt podoba. Pisałem na początku dyskusji, że szacunek za inicjatywę. Mam też nadzieję, że kampania jednak zrobi swoje, ale nie zmienia to faktu, że pomysł na taką kampanię nie wydaje mi się trafiony.

 

Odniosę się też do tego co pisałeś pod cytatem mojej wiadomości - nie wiem skąd takie przeświadczenie, ale ja akurat nie jestem cięty na PI. Jak pokazujecie coś fajnego to się zachwycam. Jak coś słabszego to krytykuję. Nie mam też osobiście jakiegoś przesytu produkcjami od Was. Szczerze mówiąc to nie wiem np. czemu nie chwaliliście się tutaj tym filmem:

http://www.platige.com/pl/page/337-Heyah_Kids

Może dlatego że 2D, może dlatego że prostsze w wykonaniu. Mi się jednak ta reklama bardzo podoba i chętnie dowiedział bym się więcej o kulisach powstawania również takich rzeczy.

 

Z tymi dwoma stronami barykady - fajnie, że tak nie uważacie. Ja też nie dzielę ludzi na pracujących i nie pracujących w Platige Image. Zauważyłem jedynie, że włącza Wam się taki tryb obronny przy newsach o Waszych produkcjach. Jak się pojawia krytyka, to od razu padają argumenty "Rzadko kiedy jakieś inne studio w PL wrzuci coś na max3d.pl". Rozgranicz proszę krytykę zawistną od merytorycznej.

 

"Geez... komentarze pod wizkami są bardziej pozytywne niż to co się tutaj rozpętało. POD WIZKAMI :)" Z tym tekstem trochę pojechałeś. Niby nie dzielisz ludzi na grupy, a dowalasz takim tekstem. Co jest złego w wizkach? Nie może mi się bardziej podobać wizualizacja kuchni od filmu animowanego? Trochę to niepoważne. Wyluzuj, bo chyba Ci nerwy puszczają.

 

Wiesz, gdybyś przy każdej ostatnio robionej produkcji czytał posty marudzące też by trochę strzeliło w żyłach :)

 

Nie oczekuję klepania po plecach za nic, oczekuję tak jak kiedyś dawno temu na tym forum pewnego luzu w podejściu i może odrobiny dopingu zwłaszcza, że myślałem, że cel kampanii jest szczytnym celem a sam film ma za zadanie trochę poruszyć temat.

Ale jak wrzucałem jakąś biedną kuchnię jako wizkę (łohoho kiedy to było) miałem więcej pozytywów niż przy tej animacji :) Serio. No o czymś to świadczy...

 

Teoria że źle przyjmuje krytykę też nie trafiona. Masa krytyki spadała. Jestem wręcz ostoją spokoju jesli chodzi o krytykę. Ale naprawdę staram się zrozumieć ludzi którzy negatywnymi komentarzami wymagają ode mnie lepszej pracy. I nie wychodzi mi to, bo mógłbym po prostu powiedzieć "zróbcie lepsze, ha!" Ale tego nie mówię. Tylko wkurzam się na absolutnie niekonstruktywną krytykę. Twoje posty to zupełnie inna bajka. Tutaj jesteś osobą która rzetelnie przedstawiła swój punkt widzenia i jest o czym pogadać.

 

A wizek nie trawię, bo całe lata przesiedziałem przy wizkach i zaszokować mnie może tylko jakieś naprawdę suuper ultra coś ;)

Ale czasami patrzę i zbieram referki do urządzenia domu hehe.

 

 

 

@tweety...jak to się mówi o kiju, że ma dwa końce nawet jak się trzyma za oba.... to jest w tym duuuuuuuużo prawdy.... więc czekam na taki komentarz od Ciebie

 

jak wrzucę film który robiłem sam przez 14 mieś.....:)))))

 

Poklepałem już kilka Twoich filmów dziadku. Może nie trafia to do mnie jako całość, ale sam zapał i formę dopinguję. Co chyba kilka razy już miałem okazję podkreślić. A to, że zupełnie inaczej pojmujemy świat to inna para kaloszy. Moje wg. ciebie są brudne i utytłane w komercyjnym błocie, a Twoje wg. mnie czyste od artystycznego ducha ;)

 

 

 

*********

Generalnie spoko loko. Luz z komentarzami. Wyjaśmniłem tylko kilka wkurzających mnie rzeczy. Gdybym miał się odnieść do absolutnie każdego posta z osobna zajęło by mi to z 2 strony :)

 

A tak tylko hejtowałem, hejtujących :)

 

Salut

tw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, max3D-owy grajdołek jest świetny! Na jakimś CGsociety byłoby 6 stron poklepywania - czyli 90% komentarzy powtarzałyby się jak pod każdą pracą tam, a tu? Zabawa! Hulanki, swawole!

Fajna dysputa, coś się dzieje chociaż.

 

Kontynuujcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@max_1989: Myślę, że na Avatara by jeszcze większe cięgi spadły - znaczy teraz, nie wtedy. Spokojnie, jeszcze nie wierzysz w świtę Maxową. Jednak faktycznie dobrze prawisz, sporo komentarzy paść nie powinno, ale jeśli ktoś pisze, że świnka jest dla niego nieczytelna to czemu jest atakowany? Każdy może wyrazić swoje zdanie i osobiście wolałbym chyba wstawić na Max3D niż na CGsociety, chociaż wiedziałbym co poprawić, a tak w niewiedzy robiłbym dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logo większe, bardziej po śordku i poproszę bez tego tła. Okropne jest.

Czy można temu panu na pieniążku usunąć te zmarszczki? Strasznie smutno wygląda...

 

;)

no zgadzam się tło faktycznie straszny kicz nie wiem co gościu sobie myślał taką sieke malując ;D

Edit:

Ja tam hejtuje Awatary ;), a serio to sam na pewno nie wrzucę nic na 3dmaxa, aż taki chojrak nie jestem :D :D :D

Edytowane przez WWWoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzalem, fajny motyw z "fuck you anyway" w tle kiedy na ekranie widnieje napis zachecajacy do wspierania kampanii plnami :) Technicznie gdyby to bylo zrobione w Blenderze to bylby pojazd jakich malo, za nierealistyczny dym, slaby render itp.

 

Najbardziej ze wszystkiego podobal mi sie rak o zgrozo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... osobiście wolałbym chyba wstawić na Max3D niż na CGsociety, chociaż wiedziałbym co poprawić...

 

Czy naprawdę sądzisz, że twórcy walki świnki z rakiem potrzebują żeby forumowicze tutejsi pokazali im palcem co jest jeszcze do dopracowania? Może jednak doskonale sobie z tego zdają sprawę, a czas nie pozwolił na poprawienie oczywistych błędów i lepiej jednak usłyszeć pochwałę, może nie za efekt końcowy, ale stosunek budżet/czas/rezultat końcowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oburza mnie oburzenie, oburzonych krytyką twórców. To normalne, że wśród wybitnych ekspertów dyskusja zawsze będzie burzliwa - nie tylko horyzontalna, zahaczająca o merytorykę ale także wertykalna dotykająca tego co niektórych życiowo upokarza bądź też chcielibyśmy mieć kontakt choćby korespondencyjny np. pieniędzy - jasnym jest więc, ze argumentacja sięgnie różnych płaszczyzn. Weźmy za przykład choćby polityków.

 

ps. zapisze sobie te zdania do domowych dyktand :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beny: A to widz ma zgadywać o czym autor zapomniał, o czym nie wiedział, a czego nie zdążył?

Komuś się nie podoba dym - jako autor mówisz: no na dym mieliśmy 1 dzień, gdybyśmy mieli 4 to by było lepiej.

Koniec tematu.

Jednak imho jeśli nie jesteś chełpliwy i masz trochę pokory to warto przeanalizować niektóre "ale" które tutaj padły i na pewno nie mówię o tych, że PI bawi się za publiczną kiesę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beny: A to widz ma zgadywać o czym autor zapomniał, o czym nie wiedział, a czego nie zdążył?

 

Nie, ale jako doświadczeni graficy 3D powinniśmy wykazywać większą tolerancję na to, że dzień ma tylko 24h i nie spłaszczać forum specjalizującego się w 3D do przeciętnego widza, który by to obejrzał i komentował wśród przyjaciół nie wiedząc w ogóle o czym mówi, a czytając niektóre komentarze mam wrażenie jakbym czytał komentarze na onecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od twórców wszelakich powinno się wymagać pokory. Rzecz jasna. W tym równaniu jest jeszcze widownia. Jej pokora również nie zaszkodzi. Nie chodzi chyba o klepanie po pleckach ani o zakaz krytyki. Chodzi bardziej o rzeczowość, umiar, brak teorii spiskowych i świadomość realiów. Max3d to chyba nie jest onet ? Zbiła się waza Etruska, na pewno to wina Tuska. Tak, uważam, że spot jest zbyt lewicowy a partikle za bardzo prawicowe. Świnia pasie sie na szczawiu a rak na stówę jest wykonany ze smoleńskiej brzozy przez GRU I KGB. To już jest momentami ten lewel. Jest tu dużo sensownych uwag, takich jak z rozpoznawalnością świnki itp. Jest też ogrom zwykłego hejta, który sięga dna. Mnie nie denerwuje to w aspekcie jechania tego projektu, tylko w jakimś ogólnym podejściu nie tylko do pracy PI. Nowa myszka miki też się nie podoba, nic się nie podoba poza zmarszczkami na kanapie. Wiem, ze nie zmienie internetów i wiem, że wchodząc w dyskusję na takie tematy na forum publicznym robię straszną głupotę i sam poniekąd kompletnie niepotrzebnie wylewam jakieś żale. Staram się jednak dbać o język i o sposób komunikacji - może to o to chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta dyskusja zrobiła się straszliwa dlatego chciałem ją ominąć szerokimi bardzo łukiem ale jedna rzecz nie daje mi spokoju, a w zasadzie dwie. Ta mniej ważna to fakt że 90% wylanej tu krytyki to bardzo chybiony strzał. Z tego co rozumiem po przekopaniu się przez tyle stron dyskusji najbardziej kontrowersyjna jest sama idea tego spotu, wybór określonej stylizacji, wszystkie merytoryczne założenia, ciężar gatunkowy i "stargetowanie", a to jak tu czytam jest zasługą DDB i ich znających się na rzeczy kreatywnych, strategów i marketingowców, więc trzeba zrobić ctrl-c + ctrl-v i forward do właściwego adresata. W idealnym świecie na forum grafiki komputerowej czepialstwo powinno dotyczyć w tym przypadku wykonania, co moim zdaniem jest, na polskim podwórku przynajmniej, na świetnym poziomie. Po za projektem krzyżówki dzika i tura, o której przeczytałem później że grała świnkę skarbonkę :)

Bardziej jednak mnie nurtuje fakt dlaczego Rycerz Zenady zapędza sam siebie w narożnik z tą estetyką dla graczy. To bardzo niesprawiedliwe zawężenie całkiem bogatego świata gier do obrazka z efektownych nawalanek. W zasadzie z określenia "growa estetyka" zrobiło się słowo wytrych zamykające wszystkie dyskusje, oznaczające że każde dłuższe mordobicie dwóch robotów, potworów, czardziejów itp. można dokleić do dowolnego hasła i wytłumaczyć ze to dla graczy i oni to zrozumieją. Mi to trochę przypomina sytuację kiedy jeszcze do niedawna niejeden polski reżyser "uwspółczesniał" (czyt. desperacko ratował) swoje dzieło jakimiś przedziwnymi zabiegi montażowo-opratorskimi i kwitował wszystko stwierdzeniem ze to jest "w stylu mtv" czyli dla młodych :)

Moglibyśmy zrobic tu sondę ilu graczy z osób wypowiadających się wątku jednak nie załapało dowcipu.

Edytowane przez walmord
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale jako doświadczeni graficy 3D powinniśmy wykazywać większą tolerancję na to, że dzień ma tylko 24h

 

A tam gadasz przenosimy produkcję co godzinę o jedną strefę czasową i mamy 36 czy 48h ^^

 

Żeby nie było powiem swoje zdanie, generalnie to nie podobały mi się tylko płytki, bo nikt nie docenia tego, że płytki i inne cegły nie niszczą się tam prosto ani nawet beton i mi smutno, że jestem w tym przekonaniu samotny(ale z drugiej strony jak pomyśle, że mogli robić to na RayFire czy innym pluginie to maxa to jestem zadowolony, że ten soft nie daje żadnych takich możliwości i kiedyś pewnie zginie :P ) ;) A co do całego komentowania to przecież spot, który ma iść do telewizji z tego co wywnioskowałem i lecieć gdzieś przerwie miedzy reklamami coli i nowojorskich śniadań z Mc, więc takie małe świnko-obce dzieło destrukcji może być przyjemne.

 

PS. to chyba pierwsza większa dyskusja, gdzie od 2. stron nie ma śladu dziadka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibysmy zrobic tutaj sondę, która była by kompletnie nie wiarygodna. Możemy zapytać się też naszych mam. Tylko po co. Estetyka gier jest ogólnikiem. Umiem rozróżnić i wyliczyć większość niszy growych i settingów. Robiłem na ten temat jakiś wykład albo dwa :P i chyba nawet magistra. To jest prosty, czysty i dynamiczny przekaz (czy udany to inna bajka) - nawiązuje do estetyki nie tylko w kwestii plastyki. Zawiera w sobie estetykę ruchu, dynamiki i przede wszystkim ideę walki wszechobecną w grach. W grach jako w medium rozumianym bardzo ogólnie - w taki sposób jak widzi je przeciętny użytkownik a nie znawca sztuki, czy growy recenzent. Nie jest to słowo wytrych i nie ma niczego usprawiedliwiać. Nie bardzo wiem gdzie chcesz dojść z tą uwagą. Czy to jest sprawiedliwe ? Nie rozumiem pytania - Film nie jest wypowiedzią o grach komputerowych, on tylko czerpie z ich świata wybrane elementy. Ma działać jako skojarzenie, podświadomie. To nie jest komunikat, który możesz sobie zapisać na kartce i przeczytać koledze. Nie wiem, czy dobrze wyjaśniłem o co mi chodzi. To chyba temat bardziej na kawę niż na szybkie komenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności