Skocz do zawartości

Pieniądze mogą pokonać raka


kotisded

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Chrupek3D

Misiekk... to że jesteś u żłoba nie czyni z Ciebie artysty, więc nie musisz tak krzyczeć. Myślisz, że wyczerpałeś temat raka tym marnym popisem mortal kombat? Daj artyście ołówek, a zrobi to lepiej od was... i powtarzam, artyscie a nie wyrobnikowi.

W kazahstanie znalazłbym lepszego scenarzyste, więc już przestań się ośmieszać. Do póki w tym kraju, decydenci będą durniami, a pseudo artyści wychwalali swoje spoty... nigdy nie osiągniemy normalności.

Mam nadzieje ze nie dostałeś za to pieniedzy, bo było by mi przykro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 278
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chrupek3D mam wrazenie ze ktos Cie bardzo rucha na codzień skoro taki jestes niezrealizowany. Nie boj sie na na swojego iphona juz dawn zarobilem i przykro jest mi tylko ze na S klase zabraklo.

zeby nie bylo z tym spotem nie mam nic wspolnego i za artyste tez sie nie uwazam ale na wymioty mi sie zbiera czytajac wpisy ludzi pokroju Crupka4D ktorzy poza swoim zafajdanym pseldoartystycznem nosem nie wiele widza.

 

Kwitując >> Moja wrazliowsc nie pozwolila mi w zaden inny sposob wyrazic oburzenia. I ripostujac to ze nie jesteś u żłoba tez nie czyni Cie artysta, ale domyslam sie skad to pieczenie w dolnej czesci ciała.

Ahh jak ja kocham ta wolność w internecie. Można bezkarnie palcami wytykać. Byle prostak może inteligentowi za kołnierz nawrzucać.

Edytowane przez Misiekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc spot może się podobać, albo i nie, można lubić sposób wyrażenia przesłania, albo i nie, ale atakować twórców za to że to wykonali wyzywając od "wyrobników sprzedających się za mamonę" to jest delikatnie mówiąc bycie fają. Czyli jak przychodzi supervisor i dobiera zespół to chłopaki powinni powiedzieć "Nie, ja tego robił nie będę, bo nie jestem wyrobnikiem."??? WTF?? Rozumiem rzucać pierdoły na forum jak onet, ale takiego bullshitu to nawet dziadek3D nie chrzani tutaj na forum. Kurde, dlaczego Was tak ten spot ugryzł? Rozumiem, że może zżerać zazdrość, że PI dostaje zlecenia na fajne projekty, ale dlaczego atakować z taką agresją i to prosto w bezpośrednich wykonawców, takich samych grafików jak Wy ... My! ... Pamiętajcie, że jest to wbrew pozorom wąska branża i jest wielce prawdopodobne, że ten którego dzisiaj opluwasz jutro będzie z Tobą wykonywał projekt. Wspierajmy się ludzie, a nie opluwajmy zasłaniając szczerością. Bo tak naprawdę nie przemawia przez Was szczerość tylko zazdrość. Szczere to jest powiedzenie "Zajebisty projekt, ale uważam, że ja bym to zrobił lepiej.", a nie "Spierdzieliliście na całej linii, nic nie widać co się dzieje i w ogóle scenariusz do kitu, a w PI to sobie w ogóle kupujecie ifony za pieniądze chorych na raka robiąc takie reklamy!" - wymiotować się chce szczerze mówiąc. W takich momentach mam tylko nadzieję, że nie przyjdzie mi pracować z takimi "grafikami" cedzącymi żółć zawiści obrażając kolegów dzielących wspólną pasję.

 

Kurde, rozumiem że przeciągająca się zima daje się we znaki każdemu i tak jak misiekk pisał - internet przyjmie wszystko, ale teraz to chętnie spotkałbym się twarzą w twarz z "artystami" z tego forum co tak mają czelność wylewać na naprawdę ciężko pracujących ludzi całą frustrację budowaną przez lata wykonywania kiczowatych projektów i zapytałbym z pięścią gotową do zajęcia swojej pozycji na twarzy dyskutanta "Jak Ty gościu w ogóle możesz takie dyrdymały chrzanić?" (Ci co mnie znają bliżej wiedzą, że prawdziwy cytat byłby szybko przez moderatorów ocenzurowany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D
Ludzie, skad w Was tyle jadu? Bylo zlecenie, chlopaki zrobili co mieli zrobic, klient jest zadowolony. W czym problem?

 

Dla mnie jest problem, bo dostają zlecenia Ci którzy nie maja pojęcia o tym co robią.

 

Skoro rozmawiać o stronie technicznej to nie ma faktycznie problemu, są ujęcia, są kadry jest miód... ale czy o to tutaj chodziło?

 

Gdybyś stanął w szranki tym spotem z artystami np. francuskimi... poległ byś z kretesem. A Ci wyrobnicy starają sie tego nie dostrzegać i bronią... czego bronią?... bronią sfery technicznej nie merytorycznej, bo jej tu nie ma. Bronia swoich zapracowanych kolesi, ale czy ja i inni atakujemy ich wkład... nie. Atakujemy bezsens tego spotu i brak nawiązania do meritum.

Zwykła techniczna nap...ka nie jest w żaden sposób odniesieniem do tej choroby... to żałosny pokaz pięknych ujęć i animacji, nic więcej. Nie czepiam sie intra do wiedźmina, bo jest zrealizowany dobrze i jest na właściwym miejscu. Ten spot, nie jest na swoim miejscu, nie przekazuje sedna, nie ma głębi, scenariusza i sensu... jest głupi.

Niech sobie rzemieślnicy siadają do spotów, nie mam nic ku temu, ale niech to będzie poparte artystyczna wizja, niech popracuje nad tym artysta, a nie wyrobnik, który skończył właśnie reklamówkę z czakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frustracja wylewa się z ciebie jak z wulkanu. ;) Zmień branże i zostań artystą. Bez kolesiostwa, bez walki o klienta, bez faktur. Czysta nieskrępowana kreacja. Twoje krokodyle (całkiem ładne) mają po stokroć więcej przesłania. Trolololo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dla mnie jest problem, bo dostają zlecenia Ci którzy nie maja pojęcia o tym co robią."

 

czlowieku, to jest biznes i wolny rynek:)

musialbys sie chyba confac do czasow mlodosci dziadka... xD

Edytowane przez uncle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....no właśnie... jak sięgnąć okiem biznes i bizzzzzznes, artyści się w nim nie mieszczą, więcej powiem, zaburzają piękną wizję bilbordowej rąbanki....należy ich upodlić.... wyłapać i spalić.... za czary i manipulacje dusz.... :))))))))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś stanął w szranki tym spotem z artystami np. francuskimi... poległ byś z kretesem...

 

Tak jest, bo wszyscy Francuzi to urodzeni artyści, Włosi kucharze, Niemcy mechanicy, a Polacy ... w zasadzie nie nadają się do niczego no może poza hydrauliką - weź walnij się w czoło z tymi zaściankowymi stereotypami. Aż dziw bierze, że gość z warszawy może takie bzdury pisać. Dlaczego dziwne? - bo miasto uczy jednego - stereotypowanie na podstawie miejsca urodzenia to największa bzdura jaką człowiek wymyślił. Wstydzę się, że jesteś stąd ... chyba że po prostu tu mieszkasz to mam nadzieję, że nie trąbisz naokoło, że jesteś Warszawiakiem, bo potem mamy niepochlebne opinie w kraju przez takich inteligentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrupek3d intryguje mnie ta Twoja fascynacja "zagranicą". Polska tak Ci dopiekla, ze nie widzisz w niej pozytywow? Jeśli tak, to nie oceniaj na podstawie swoich zakompleksionych przekonan, a jeśli nie, to zapewne jesteś pozerem ze zranionym ego, chcącym być "cool" w jamerykansko-ojropejski sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....no właśnie... jak sięgnąć okiem biznes i bizzzzzznes, artyści się w nim nie mieszczą, więcej powiem, zaburzają piękną wizję bilbordowej rąbanki....należy ich upodlić.... wyłapać i spalić.... za czary i manipulacje dusz.... :))))))))))))))))

 

dziadek czytając wypowiedzi podobnych do Chrupka3d, zaczynam doceniać Twoja dzialalnosc i blagam POLSKICH artystow o pokazanie się!!!Bo niedługo to noworodki w Polsce będą dostawac imiona John i Eva!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Chrupek po porstu jest juz zmęczony z codzienna walka, mierzeniem sie z warszawiakami-polakami-cebulakami. Przytłacza go marnosc artystow-wyrobnikow i marność ich ( komercyjnej nie zapominajmy o tym )twórczości. Tęskni, marzy o lepszym jutro we francji, anglii czy Boliwii gdzie sztuka na usługach komercji jest nieskrepowana z wolnoscia wyboru tematu jak i formy a jarzmo ograniczeń (codziennosci przeciez nie pracujemy dla pieniedzy zeby spłacać rachunki czy olaboga jeść albo ubrać dzieci) zrzuca mu rodzicie zeby dzień zaczynał sie i kończył od spełniania i samorealizacji w kręgach ludzi ambitnych, wolnych i na wskrosc nieograniczonych.

 

Chrupek moj 1% podatu poszedl na dziecko z zespołem Downa.

Zakladam ze ty jako osoba światła i światowiec tez juz w jakimś godnym celu zdeklarowałeś swój podatek. Jakże miałka by była inna postawa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymże wpisem kończę mój udzial w tej frywolnej dyspucie o stopiu samorealizacji i spełnienia

grafika-wyrobnika.

Pozdrawiam tych niespełnionych ale jakże oświeconych/wykształconych oraz tych maluczkich których praca jakże pozbawiona sensu pozwala być zadowolonym z siebie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrupek: Jezeli uwazasz ze spot powinien byc wyprodukowany na wysokim poziomie, bez pieniedzy, czysto artystycznie, to prosze Cie bardzo - zabieraj sie do pracy. Co ty na to? Mysle, ze wiele fundacji chetnie przyjmie w prezencie tego typu produkcje. Trzy miesiace wystarcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....poproszę o umieszczenie w dostępnym miejscu wszystkich fundacji na które można odpisać 1%... zrezygnowanie z reklamy w tym względzie... dla wyrównania sił wszystkich podmiotów.... natomiast artystów, a w tym wypadku Damiana Nenowa... o następne "Paths of Hate"... a nie tracenie czasu na ćwierć środki....!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealizm idealizmem, ale dlaczego komus zabraniac elementarnych praw do zycia? Zycie (zwyczajne bez fanaberii) niestety kosztuje, a nie kazdy ma emeryture lub mieszka z rodzicami by robic co mu w duszy gra. Idealizm nie zaplaci za nikogo raty za mieszkanie.

 

"Synu, w tym miesiacu sam musisz nazbierac sobie szczawiu z nasypu na obiad, bo tato teraz bedzie robili sztuke"...

 

No prosze Was, nie popadajmy w szalenstwo. Grafika to praca jak kazda inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...........ale "Paths of Hate" to film nie jak każdy inny...???..!!!!..mamy rezygnować z czegoś ponad... bo mamy gospodarkę jakąś tam, a mieliśmy jakąś tam, a będziemy mieli jakąś tam.... rynsztok płynie cały czas niech pojawiają się jednak w nim od czasu do czasu kolorowe papierowe łódki marzeń... i to bardziej częściej niż nie, a do tego potrzeba artystów i pozostawienia im możliwości działania..... wbrew rzeczywistości jak by nie była rynsztokowa......:))))))))))

Edytowane przez dziadek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

Brednie za brednią w obronie swojej nienażartej kichy... i to jest dopiero prawdziwa poezja. Wolny rynek, oczywiscie... tak ma być, żebyście mogli ponapychac swoje kichy jeszcze bardziej.

Co mądrego może napisać komercyjny kołek, który bredzi do mnie od świtu do nocy przez swoje reklamy i robi spoty o umieraniu, które zawierają zwyczjne NIC... poza kasa za która kupi swojemu dziecku nowa zabawkę.

 

Jeśli nie możecie być artystami to na litość boska zostancie juz przy tych swoich reklamach i napierdalajcie nimi od świtu do nocy, żebym mógł lepiej spać... ale jeśli w gre wchodzi ludzkie cierpienie, niech biorą się za to profesjonaliści, którzy poza uczuciem pełnej kichy, czują jeszcze cos więcej.

 

W obronie swojej kichy będziecie pewnie jeszcze sporo pisać kołki, ale jakby na to nie patrzeć, będzie to obrona marnego artysty i jego marnego dzieła.

 

rozumiem, ze PAN tfu tłenty maczal palce w scenariuszu... ech ty żałosny wyrobniku... krowy doić.

Edytowane przez Chrupek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że jest bardzo zabawnie :D Bardzo bym chciał, żeby takie Chrupki mówiły na prawdę, co myślą na serio a nie trolowały. Jeśli jednak faktycznie piszą co myślą i w to jeszcze wierzą, zacieram ręce. Na mnie wprost pięknie to działa. Czuję się jakiś taki lepszy. Wątek proponuję zamknąć i otworzyć nowy - taki o wielkich artystach i podłych, obślizgłych wyrobnikach maluczkich. Potem kolejny wątek z podobnym rozumowaniem pt.: "Dlaczego Pis jest lepsze od PO lub odwrotnie". Dozwolony jest brak logiki i wylewanie żółci. Demagogia i populizm muszą się pojawić. Każdy musi pokazać na co go stać - wulgaryzmy są dozwolone i nawet pożądane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem za wulgaryzmami

 

Brednie za brednią w obronie swojej nienażartej kichy... i to jest dopiero prawdziwa poezja. Wolny rynek, oczywiscie... tak ma być, żebyście mogli ponapychac swoje kichy jeszcze bardziej.

Co mądrego może napisać komercyjny kołek, który bredzi do mnie od świtu do nocy przez swoje reklamy i robi spoty o umieraniu, które zawierają zwyczjne NIC... poza kasa za która kupi swojemu dziecku nowa zabawkę.

 

 

Jeśli nie możecie być artystami to na litość boska zostancie juz przy tych swoich reklamach i napierdalajcie nimi od świtu do nocy, żebym mógł lepiej spać... ale jeśli w gre wchodzi ludzkie cierpienie, niech biorą się za to profesjonaliści, którzy poza uczuciem pełnej kichy, czują jeszcze cos więcej.

 

 

W obronie swojej kichy będziecie pewnie jeszcze sporo pisać kołki, ale jakby na to nie patrzeć, będzie to obrona marnego artysty i jego marnego dzieła.

 

 

rozumiem, ze PAN tfu tłenty maczal palce w scenariuszu... ech ty żałosny wyrobniku... krowy doić.

 

Co mądrego może napisać komercyjny kołek, który bredzi do mnie od świtu do nocy przez swoje reklamy i robi spoty o umieraniu, które zawierają zwyczjne NIC... poza kasa za która kupi swojemu dziecku nowa zabawkę.

 

 

Jeśli nie możecie być artystami to na litość boska zostancie juz przy tych swoich reklamach i napierdalajcie nimi od świtu do nocy, żebym mógł lepiej spać... ale jeśli w gre wchodzi ludzkie cierpienie, niech biorą się za to profesjonaliści, którzy poza uczuciem pełnej kichy, czują jeszcze cos więcej.

 

 

W obronie swojej kichy będziecie pewnie jeszcze sporo pisać kołki, ale jakby na to nie patrzeć, będzie to obrona marnego artysty i jego marnego dzieła.

 

 

rozumiem, ze PAN tfu tłenty maczal palce w scenariuszu... ech ty żałosny wyrobniku... krowy doić.

 

Jeśli nie możecie być artystami to na litość boska zostancie juz przy tych swoich reklamach i napierdalajcie nimi od świtu do nocy, żebym mógł lepiej spać... ale jeśli w gre wchodzi ludzkie cierpienie, niech biorą się za to profesjonaliści, którzy poza uczuciem pełnej kichy, czują jeszcze cos więcej.

 

 

 

Jeśli nie możecie być artystami to na litość boska zostancie juz przy tych swoich reklamach i napierdalajcie nimi od świtu do nocy, żebym mógł lepiej spać...

 

 

 

 

 

Jeśli nie możecie być artystami to na litość boska zostancie juz przy tych swoich reklamach i napierdalajcie

 

 

 

zostancie juz przy tych swoich reklamach i napierdalajcie

 

 

 

 

reklamach i napierdalajcie

 

 

 

napierdalajcie

 

napierdalajcie

 

napierdalajcie

napierdalajcie

 

napierdalajcie

Edytowane przez sho0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu życie sprawiło,*że jednak więcej czasu spędzam offline, nie byłem w stanie śledzić tej dyskusji na bieżąco. Nie wiem czy powinienem tego żałować czy nie.

 

Fakt faktem celowo jednak nie chciałem robić żadnych czystek i byłem ciekaw jak dyskusja się tutaj rozwinie. Chrupka wypowiedzi już nie ogarniam. To powiem szczerze, nie wiem o co chodzi w ostatnim poście (pomijając jak ktoś już zauważył wyżej wulgaryzmy).

 

I tak jestem w szoku, że przez te 200 postów sporo wypowiedzi było naprawdę ciekawych i merytorycznych. Przynajmniej ciekawie się to czytało. A beny jakiś czas temu świetnie już podsumował wątek.

 

Ciekawy natomiast jest fakt, że raczej większość pozytywnie oceniło techniczną stronę spotu (nawet Chrupek napisał, że zastrzeżeń nie ma) i dyskusja zeszła znowu na "scenariusz". Może potrzeba stworzyć*specjalny dział w którym ktoś zamieści przepis na scenariusz, który spodoba się*wszystkim.

 

PS. Tak porządkowo jeszcze przypomnę, że sami macie narzędzie do moderacji wątku. Miało to być*zabezpieczenie przed tzw. trollingiem, ale z niego nie korzystacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę tutaj swoje 2 słowa, jak się leje w wątku krew i pojawiają się flaki to przyciąga mnie jak nie wiem.

 

Kampania inna niż wszystkie - to z pewnością. Czy zapadnie w pamięć hmm... no mnie nie zapadła ogłądałem spot po tym jak tutaj wylądował i teraz żeby się wypowiedzieć musiałem go sobie odtworzyć ponownie. Choć z drugiej strony pamięć o tym że jest animacja walki z rakiem pozostała, może dlatego że takich animacji nie ma wiele i na razie nie ginie w gąszczu innych.

Platige w moim odczuciu sporo zyskał robiąc to pro bono, bo ostatnimi czasy kojarzył mi się z moimi podatkami i you can dance. Pomijając oczywiście produkcje komercyjne.

Czy trafi w target okaże się pewni za parę lat, kiedy to target będzie dysponował swoim 1% i nie dopadnie go znieczulica.

 

Widać że termin był krótki, animacja postaci jest dopracowana, ale lokalizacja mogłaby być jeszcze podciągnięta - jakieś takie plastikowe to wszystko mi się wydaje (zwłaszcza cegły...). Co do kolorów o których pisał Dziadek. Mnie tam to nie razi, kolorki mimo że po jednej stronie to są łatwe do rozczytania.

 

Podkład muzyczny "so fuck you anyway"? Mocna rzecz. W pokoleniu łebków chodzących z telefonami z których puszczają byle gówno i mających wszystko generalnie w du*ie może być trafione. Ja jakoś tego nie czuję - może i dobrze nie jestem tergetem. Byle bym nie musiał tego wysłuchiwać w publicznej.

 

Trochę wkurzające są dźwięki rozbijanych ścian - jak walenie deską w kontener.

 

I tu pytanie dlaczego świniak ginie? Miało to odwzorowywać własne oszczedności czy NFZ?

 

Ogólnie spot in plus, zwłaszcza w tak krótkim czasie i charytatywnie. Jak się komuś nie podoba to niech wybierze sobie inną inicjatywą i zrobi lepsze. Pomoc w tym kraju jest potrzebna nie tylko w jednej sprawie. Martwi mie jednak tylko jedna rzecz, czy w dobie wypasionych transformersów, iron manów itp. jest szansa ne przebicie się czegoś co nie ukrywajmy nie jest tak "transformersowe" i w dodatku czarno-białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

Adku, ja dyskutuje na poziomie jaki mi zaprezentują, jak chcą mnie ruchać... to ja ich rucham i tyle tłumaczenia.

Cofniesz sobie, zauważysz, zrozumiesz.

 

Siadasz z rodzina przed TV... leci spot... jakie pozostawia wrażenia na rodzinie? Zapytaj ojca, matke, sasiada...Cos do nich dotarlo, cos zrozumieli, cos ich wzruszylo. Poczuli sie jak po obejrzeniu Amelii? Opisz mi to szczerze, wiem... nie mozesz, bo chlopaki patrza... a ja mogę :-)

 

Nie neguje pracy dla pieniedzy, nie neguje wyścigu szczurów i napychania kichy, bo sam ja mam i napycham. Ale w tak wrażliwej sprawie wymagam, żeby traktować ludzi chorych poważnie, nie komercyjnie.

W tych sprawach powinni wypowiadać sie artyści, a nie szczeniaki. Ci którzy maja zapłacić ten 1% nawet nie zauważą o co tam chodzi, nie mówiąc o wzruszeniu i współczuciu co zazwyczaj kieruje ludzkimi odruchami.

 

Gówniarz, ktory cyka fotki gołębi nie jest w stanie zaoferować niczego więcej, dlatego apelowałem do poszukania artystow z zewnatrz, ktorzy maja z pewnością więcej do powiedzenia i nie koniecznie animacją 3D.

I ja nie mowie o sobie, jak o "tym artyscie", ktory jest jedyny, który może to przedstawić... ja jestem wyrobnikiem, ale istnieją na świecie artyści, którymi należy nas karmić.

Dletego ta firma, nie powinna tego dostać, tak samo jak ten człowiek zwany "scenarzysta", bo niczego nie przekazał i niczego nie osiągnął... i to jest w moich ustach wyrobnik. Pan Ferdynand ze wsi Bzdycze z krepiny powycina lepsze rzeczy, ułoży na stole, pstryknie foty i osiągnie cel... rozumiesz o co mi chodzi, czy nie bardzo.

To ze koleś jest u tzw. żłoba nie czyni go artysta. Niech robi spoty reklamowe, ale wrażliwość powinien pozostawić wrażliwym.

Nie pozwole sobie, zeby moja wrażliwością żonglował jakis pan od reklamy kotleta w komercyjnym grajdole.

Tacy jak on robia kac wawa, bitwe o wieden i inne szmiry... a później sie oburzają jak im sie prawdę mówi. Nie masz nic z artysty to siedź na dupie i jedz kotleta... synku.

Jak dostaniesz spot o chorych dzieciach z hospicjum to będą sie nap... Jaś z Małgosią, na tyle Cie stac?

 

Dobrze, ze o tym wspomniałeś... ja nie neguje wkladu chlopakow i ich umiejętności animacyjnych. Neguje natomiast tego wyrobnika w głowie którego powstał ten chory sceariusz i tych ktorzy to zatwierdzili.

A ze to forum jest komercyjnym grajdołem... cuSZ... chyba moja strata. Mesjaszem nie jestem, ale wypowiedzieć sie moge, no nie.

 

Myślicie ze ludziom podoba sie wasz spot? Mowie o ludziach z zewnątrz, a nie tych tutaj, poklepywaczach, którzy ślinią sie, na sama myśl współpracy z PI. Popytajcie na ulicy ludzi około 40-tki... nie wiem, czy ktoś to ogarnie.

 

Traitor... uwazaj bo chlopakom tyłki pomarzną na tym mrozie, streszczaj sie...i zeby ci jezyk nie utknal.

Wieczorem moze i żubra zaliczysz... w puszczy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrupek: Skalibruj lepiej strzelbe, gdyz po raz kolejny trafiasz w plot. Moja opinia wobec produkcji PI nie wynika z adorowania tej marki, a z czystego, obiektywnego spojrzenia na prace jaka zostala wykonana. Myslisz, ze robie to by dostac kawalek mieska do okorowania? Daj spokoj...

 

Jezyk jakim wyrazasz sie na temat osob majacych odmienne zdanie od Twojego, mowi sam za siebie, i nie trzeba tutaj nic wiecej komentowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...najgorsze w tym wszystkim to to, że teraz rzeczy głupie i płaskie wręcz żyją z niezdrowych emocji... aby wykorzystały to media i wstawiły na pierwszą stronę i już produkt jest atrakcyjny.... bo pokazał cycki......:))))... albo kogoś bestialsko zamordował.... jeżeli artysta nie nasra w rogu wystawy.... i nie rozpruje dwóch widzów... nikt o wystawie nie napisze....!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

Traitor: skoro jetes taki obietywny czysto, to cofnij sie do momentu, gdzie majacy odmienne zdanie "ruchają" i nazywają "dupkiem".

Mam Ci zacytować, czy sam znajdziesz, mój Ty obiektywny przyjacielu.

Wiem co robie, nie musisz mnie nanczyc.

Kiedy nazwałeś mnie trepem, ja nazwę Ciebie cymbalem... i kto ma prawo sie obrazić, ja czy Ty?

Wróć do meritum, to nie jest moja prywatna wojenka...

Edytowane przez Chrupek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Świetny kawał roboty. Odważne podejście do tematu. Przeszło by bez echa w misjonarsko-płaczliwej konwencji. A tak kto wie. Pozostaje trzymać kciuki: przeciwnikom - za klęskę zbiórki, a zwolennikom - za powodzenie.

 

Bardziej wzruszające od spotu są rady i opinie dawane zawodowcom przez amatorów, uczniów, utrzymanków, hobbystów, majsterkowiczów, marzycieli, dzieci we mgle, domowych Kier. Produkcji, zimoli, gastarbeiterów, hippisów, gołodupców, itd co nie było zamierzeniem twórców chyba :)

 

Często w zamówieniach publicznych (i nie tylko publicznych!) jest warunek przedstawienia odpowiedniej wysokości faktury za podobne już zrealizowane poprzednio prace dla kogoś innego, stawiane startującemu. Ja jestem raczej przeciwnikiem tego, ale przynajmniej Oferent jest zabezpieczony nad natknięciem się na kogoś z drugiej w/w grupy "dyskutantów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

kolejny zawodowiec od seriali i żubrów chce nauczać cały świat wrażliwości... piękne to.To co wysmaży jego zawodowa ekipa, ma mnie wzruszyć az po kres mych dni. Cały świat to nie Ty i twoja ekipa od seriali z adamczykiem, po drugiej stronie są odbiorcy, którzy maja oczy i czasami ich zaboli to co widza... a kropli nie ma pod ręka.

To ze kosisz kase stawiając dwie kamery i marnego aktora pomiędzy, nie znaczy, ze ja mam to kupić i nazywać Ciebie artysta, bo artystów to ja widuje w internecie, a Ty jesteś chałturnikiem i nie bierz sie za rzeczy, ktore sa należne artystom.

Guzik mnie obchodzi jakie wystawiasz faktury i z iloma ludźmi sie wykłócasz, masz do przekazania wielkie nic, wiec daj szanse innym, spoza kręgu swoich pupili.

Za dużo zarabiasz chłopczyku, a wielkie g... robisz.

Juz nawet nie włączam TV, bo nie lubię jak mi reklamy przerywają serialami, masz mi cos do powiedzenia o swojej wrażliwości, chałturniku?

Edytowane przez Chrupek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było tu kiedyś modne porównanie do murarzy....:)))... tak tu są prawie sami murarze postawią prostą ścianę która się nie zawali.... to są zawodowcy... podziwu ona nie wzbudzi... ot stanąć i obszczać.... żeby postawić ścianę która wzbudzi zachwyt i przy próbie oszczania gęba ci się rozdziawi i ręce opadną co spowoduje że obszczasz sobie nogę.... tu już potrzeba czegoś więcej niż murarza zawodowca.... który przyjmie każde zamówienie... bo ściana to ściana.....:))))))))

artysta przyjmuje tylko takie zamówienie któremu podoła jego wrażliwość i nie będzie zmieniał swojego stylu ani postrzegania bo zamawiająca Buraka wie lepiej bo płaci.... i tak wymarli artyści....:))))

Edytowane przez dziadek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzimy tu już naprawdę do absurdów. Jak można oburzać się, że PI dostało to zlecenie? Przecież to jest pro bono. Dla fundacji. Już tu ktoś słusznie napisał - jest wiele innych fundacji, którym przydałyby się filmy promocyjne. Droga wolna, można się zgłosić i pokazać, że się lepiej zrobi. Ba, można przy okazji skorzystać z pomocy zagranicznych artystów jak nasi tacy źli ;-)

 

Ja rozumiem, że nie wszystkim się musi podobać to samo. Sam miałem parę uwag do tego spotu, ale posty w stylu tych pisanych przez Chrupka3D są już poniżej wszelkich standardów. Czemu to ma służyć?

 

Jakoś wciąż naiwnie sądzę, że forum graficzne to przede wszystkim miejsce, gdzie powinniśmy się wymieniać wiedzą, uczyć od siebie nawzajem. Natomiast nie wiem czym się to obecnie różni od takiego np. Onetu. Skąd taka frustracja? Skąd taka chęć dowalenia kolegom po fachu, żądza udowodnienia, że jest się lepszym od innych? Jak ktoś ma problemy emocjonalne, to proponuję udać się na jakąś terapię. Od obrażania ludzi na forach nie zrobi Wam się lepiej.

 

@Adek: Napisałeś, że mamy tu narzędzia do moderacji, ale z nich nie korzystamy. Wydaje mi się, że trochę korzystamy. Może nie wszyscy. Może nie są te narzędzia do końca skuteczne. A może to za mało. Zawsze miałem bardzo dobrą opinię o administracji i moderacji tego forum. Jednak powinniście chyba trochę dosadniej reagować w podobnych sytuacjach.

Ktoś napisał na forum (może nawet w tym wątku), że to wciąż lepsze miejsce niż np. CG Society, bo nie tylko się klepiemy po plecach, ale można też usłyszeć krytyczne opinie o własnej twórczości. Tak, to jest plus. Wtedy się uczymy, idziemy do przodu zamiast stać w miejscu. Tylko nie przesadzajmy w drugą stronę. Merytoryczna krytyka na poziomie - jak najbardziej! Nawet ostra. Ale czym innym są nienawistne wypowiedzi, których celem jest jedynie podbudowanie sobie własnego ego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No naprawdę ciężko się tu zrobilo. Te porównania "lysych" dzieci, niesmaczne aluzje i wulgaryzmy!!! Chyba przeciwnicy tego spotu zapomnieli o tej wrazliwosci, której tak mocno się domagają! A pomyslal, którykolwiek z Was, ze ta "łysa" osoba być może ma dość tego współczucia i litości? ze może potrzeba jej dystansu i zapomnienia o beznadziejności sytuacji w jakiej się znalazła? Tkwiac w chorobie i karmiąc się smutkiem to idealne rozwiązanie? Ten spot to inne spojrzenie na problem, to odskocznia dla chorego i potencjalnego pomagającego. Ciekawe, ilu ludzi ogladajac smutny film o raku zdecyduje się na pomoc a ilu pusci łezke z oka, pozaluje beznadziejności losu...i wroci do SWOJEJ rzeczywistości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko ubolewam nad tym, iż przy tym poziomie dyskusji wszelkie merytoryczne uwagi biorą w łeb bo wszystko zlewa się w jeden prostacki, nadęty, agresywny bełkot, tak z jednej jak i z drugiej strony. I owocem takiej wymiany zdań będzie pewnie obopólna niechęć i zaszufladkowanie trzydemaksowego światka jako jeszcze jednego jakże polskiego miejsca wylewania frustracji i zawiści. Żeby była jasność, odrzuca mnie zarówno "chrupkowa" argumentacja (a dokładniej jej forma), jak i riposty zrównujące wszelkie głosy krytyczne do poziomu kloaki. Generalnie zawsze raziło mnie, gdy autor, szczególnie ten zasłużony, prowadził jałową pyskówkę z tymi, którzy źle wypowiadali się o jego pracy. Jakoś ta etykieta pewnej instytucji w swiatku 3d blaknie i się odlepia... To tak z mojej perspektywy, milczenie w pewnych sytuacjach jest złotem.

Edytowane przez mookie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

czemu ma to służyć, napiętnowaniu obłudy, gdzie pazerni na kasę kolesie, robią sobie benchmark własnych możliwości, wmawiając idiotom, ze to ma przekaz. A co chwila wchodzi ugrzeczniony Pan i pisze, ah Ty niedobry, chory, Chrupku, przecież my dla tych ludzi to robimy za darmo, po kosztach i ogólnie jesteśmy tacy dobrzy i współczujący. Puknij sie w głowę kolego... nic nie ma za darmo.

Skończ ten kabaret.

 

mookie: w takim razie wróćmy do meritum, czym zostałeś urzeczony, oglądając ten spot? Możliwościami PI? A w którym momencie oglądania spotu, zobaczyłeś człowieka chorego na raka i chciałeś mu pomoc... Chcecie dyskusji to dyskutujcie...

 

 

A w którym momencie oglądania spotu, zobaczyłeś człowieka chorego na raka i chciałeś mu pomoc...

 

W którym momencie oglądania spotu, zobaczyłeś człowieka chorego na raka i chciałeś mu pomoc...

 

W którym momencie oglądania spotu, zobaczyłeś człowieka chorego na raka i chciałeś mu pomoc...

 

A w ktorym momencie zauważyłeś popis możliwości PI?

 

W tym jest czlowiek, czy pieniądz, odpowiesz?

Edytowane przez Chrupek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrupku, ja już swoje napisałem na temat tego spotu, wcale nie jestem nim zachwycony, ale jakoś ani mnie on nie oburzył, ani nie skłonił do krewkich, pompatycznych, czasami histerycznych wypowiedzi wokół tematu. Czytam te tuziny postów i czytam, normalnie piaskownica, nie moja bajka zupełnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

a nie masz czasami ochoty, żeby Polacy zrobili coś dobrze... bo ja mam.

Masz racje, szkoda czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby krytyka nie zawierała osobistych porównań do wyrobników, gamoni, gówniarzy etc. coś by było z tego komentarza. Coś do kulturalnej polemiki chrupiący kolego.

 

A tak: zapraszam do PI. Pokaż swoje umiejętności, zaproponuj scenariusz, pogadamy. Nie masz kasy, ma ją PI. Ma też kontakty, pewnie gorsze od Twoich ale jakoś da radę się dogadać. W kolejce czeka masa fundacji i organizacji.

Zerkniesz na możliwości, dowiesz się co to timing i jak wygląda praca przy czymś takim. Zerkniesz na coś więcej niż tylko domowe robótki i zabawa w artyzm. Może wtedy przy herbacie możemy na spokojnie wysłuchać opinii, nie uwarunkowanej swobodą klepania zza szklanego ekranu. Podejmij rękawicę, chyba że się boisz. Stawiam transport w obie strony. Zapraszam:

 

Platige Image

Racławicka 99

02-634 Warszawa

 

Ale znając Cię z czasów kiedy jeszcze byłem moderatorem... pewnie nie dasz rady. Mocny w gębie, słaby w uszach.

Anyway: miłego dnia Chrupku, oby więcej tak "dojrzałych i poważnych" rozmówców.

 

Salut

tw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

ja w Was nie gustuje, wiec nie muszę zerkać. A jeśli miałbym realizować pomysł to na pewno nie z Wami, żebym pól życia rozmawiał o pieniądzach, zamiast o meritum.

Również miłego dnia Tweenty... oby więcej takich mało pazernych na kasę i współczujących ludziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadku: no ba! zapraszam, zapraszam! akurat z Takim człowiekiem będzie o czym rozmawiać :)

 

ja w Was nie gustuje, wiec nie muszę zerkać. A jeśli miałbym realizować pomysł to na pewno nie z Wami, żebym pól życia rozmawiał o pieniądzach, zamiast o meritum.

Również miłego dnia Tweenty... oby więcej takich mało pazernych na kasę i współczujących ludziom.

 

tak właśnie myślałem. w takim razie nie mamy o czym rozmawiać

 

Salut

tw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności