Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47

Wątek: Sprzęt do zdjęć i filmowania

Member
    Awatar viater
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Dziadziu.... nie pomagasz .....
    Dzięki Sunedge. Twoje linki pomogły mi zrozumieć parę rzeczy, a przy okazji usystematyzowały chaos wszystkich informacji, często pojawiających się na naszym forum w postaci skrótów myślowych czy foto-slangu.

Wymyśliłe takie 2 (jak starczy kasy)
    Sigma 17-50 mm f/2.8 EX DC OS HSM - do zdjęć i filmów (obiektyw reporterski)
    Tamron SP AF 60 mm f/2 Di II LD (IF) Macro 1:1 - do portretów i makro (takie tam tele)

co sądzicie?

Member
    Awatar Sunedge
    Podziękowania

Domyślnie

No ja sądze, ze teraz chyba trzeba zmienic forum na fotograficzne - wieksza szansa, ze bedzie jakis uzytkownik takich obiektywow - dostaniesz opinie z pierwszej ręki

Jest jeszcze kwestia zmiany body na FF. W przypadku Canona oznacza to, ze nie wykorzystasz obiektywow dedykowanych do APS-C. To tak a propos tego, ze coraz wiecej lustrzanek Nikona/ Canona ma pełnoklatkowe matryce, FF schodzi pod strzechy a APS-C ląduje w kompaktach

Member
    Awatar viater
    Podziękowania

Domyślnie

Witajcie po przerwie,
    Zanurzyłem się nieco w temat i postanowiłem poczekać na canona 750D bo będzie miał wszystko co bym chciał. Mianowicie będę czekał na ostatni bajer, który mają dołożyć, a mianowicie 60 fps Full HD. Myślę jednak że przy pomocy mojego starego body (350D) mogę trenować - uprawiająć fotografię, co pewnie pomoże mi później klecić lepsze filmy.
    Postanowiłem jednak stopniowo inwestować w szkło, czekając na body.
    Zafascynował mnie świat makro.
    Myślę o zakupie obiektywów:

Canon EF 50/1.8 II + zestaw pierścieni phottix (13 mm, 21 mm, 31 mm) - do filmowania, do portretów i do makro.
    +
    Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM /Canon/ - filmy, zdjęcia
    lub
    Sigma 17-70 F2.8-4 C MACRO OS HSM /Canon/ - filmy, zdjęcia
    +
    Być może kiedyś jakieś tele.

Oto kilka pytań:
    1. Którą Sigmę wybrać? 17-50 czy 17-70. Kusi mnie większy zakres ogniskowych, ale słyszałem, że do kręcenia powinno być stałe światło, bo przy zmiennym może w praktyce wyjść problem. Nawet przy ustawieniach zmiennego ISO na automat. No i cena jest lepsza tego drugiego... Ta druga dodatkowo ma makro bez zmiany obiektywu... Idealna by była 17-70 mm F2.8, ale takiej nie robią :-).

2. Zestaw pierwszy zawiera pierścienie. Może ktoś napisze: jaki stopień odwzorowania (makro) można uzyskać z zastosowaniem tych obiektywów, które wymieniłem? Może jakoś się to oblicza?

3. Czy przy zakupie Sigmy może wystąpić problem z FF lub BF? Chcę kupić teraz pod stare body. Gdy kupię nowe za rok czy półtora (jak wejdzie 750D) to będę miał problem?
    Chcę kupić w renomowanym sklepie, bo słyszałem, że Sigma ma lipny serwis i tylko "charyzmatyczne sklepy" potrafią wyegzekwować niektóre reklamacje, czy dostrojenia.

4. A może nie dublować ogniskowych i kupić: Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM /Canon/ + zestaw pierścieni?

... Osiołkowi w żłobu dano... Pomóżcie

Member
    Awatar viater
    Podziękowania

Domyślnie

Doprawdy nikt nie ma doświadczenia w podobnych konfiguracjach, zastosowaniem pierścieni?

Member
    Awatar emptyman
    Podziękowania

Domyślnie

Robiłem kilka miesięcy temu jedno ujęcie na jakichś pierścieniach canona, tutaj jeden z cieńszych przykręcony bodaj do stałki 24mm L. Dla nas problemem był dość spory ubytek na świetle przy pierścieniach (na planie było raczej mało światła).

Member
    Złota Galeria Srebrna Galeria
    Awatar Traitor
    Podziękowania

Domyślnie

Ja osobiscie posiadam Soczewki Raynox 250 na obiektywie Canon 100mm f.28L Macro . Przyblizenie jest calkiem ladne (bez konwertera miesci mi sie w pelnym kadrze obiekt wielkosci 2cm, a ze konwerterem obiekt wielkosci 1cm). Wpisz moze w youtube/google images Raynox 250 i bedziesz mial duzo przykladowych filmikow dla danych obiektywow. Sa jeszcze bardziej zblizajace Raynoxy, ale trzeba pamietac o tym, iz zwieksza automatycznie poziom trudnosci stukniecia fotki.
    Ostatnio edytowane przez Traitor ; 02-05-13 o 15:57
    "Nie bądź statystą we własnym filmie"

Banned

Podziękowania

Domyślnie

Canon 550D, Pentacon 50mm, pierścionki....)
    http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=81504

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345

Uprawnienia umieszczania postów