Skocz do zawartości

3ds MAX 2013 Brak tekstur w viewporcie.


Gość Lord9000

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lord9000

Witam.

Od jakiegoś czasu zajmuję się modelowaniem w programie 3ds max 2013. Lecz natrafiłem na dość irytujacy i utrudniający pracę problem. Otóż pewnego razu, gdy właczyłem maxa, jakoś magicznie i z d**y zniknęły mi wszystkie tekstury w viewporcie. Owszem, gdy renderuję obraz tekstury pojawiają się, ale utrudnia to pracę i dokładne oteksturowanie modeli.

 

Próbowałem już wielu rzeczy w Material editorze, reset ustawień do fabrycznych, re-install programu i nic!

 

Oczywiście nie chcę zaczynać modelu od nowa, to nie wchodzi w grę.

Dodam jeszcze że gdy tworzę nowy projekt poprzez "Reset" wszystko wraca do normy, ale to już wtedy pusty model.

 

Liczę na pomoc i pozdrawiam Lord9000.

 

P.S.- Dodam też że używam CryExportera do CryEngine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lord9000

Witam.

Od jakiegoś czasu zajmuję się modelowaniem w programie 3ds max 2013. Lecz natrafiłem na dość irytujacy i utrudniający pracę problem. Otóż pewnego razu, gdy właczyłem maxa, jakoś magicznie i z d**y zniknęły mi wszystkie tekstury w viewporcie. Owszem, gdy renderuję obraz tekstury pojawiają się, ale utrudnia to pracę i dokładne oteksturowanie modeli.

 

Próbowałem już wielu rzeczy w Material editorze, reset ustawień do fabrycznych, re-install programu i nic!

 

Oczywiście nie chcę zaczynać modelu od nowa, to nie wchodzi w grę.

Dodam jeszcze że gdy tworzę nowy projekt poprzez "Reset" wszystko wraca do normy, ale to już wtedy pusty model.

 

Liczę na pomoc i pozdrawiam Lord9000.

 

P.S.- Dodam też że używam CryExportera do CryEngine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PCC Polska
Otóż pewnego razu, gdy właczyłem maxa, jakoś magicznie i z d**y zniknęły mi wszystkie tekstury w viewporcie.

 

Wszystko zależy od karty graficznej, jakiej używasz. Jeśli korzystasz z Direct 3D sterowników będziesz miał problemy z wieloma teksturami na rozdzielczości 2048x2048.

 

Jeśli chcesz korzystać z dużych tekstur, spróbuj ustawić sterowniki na OpenGL i sprawdzić, czy to rozwiąże problem (kosztem refreash ekranu).

 

Spróbuj skopiować teksturę na pulpit i od przedmiotu już zawartego na Uvmapping i tą teksturę po prostu przeciągnąć i upuścić bezpośrednio na obiekt – to może pomóc.

 

Można jeszcze przenieść lub usunąć plik 3dsmax.ini i po ponownym uruchomieniu 3ds Max odbuduje ten plik ini.

 

Pozdrawiam serdecznie!

Krzysztof Stęplowski

 

-------

www.pccpolska.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lord9000

Witam jeszcze raz, i przepraszam za bardzo późne odpisanie.

 

@shadowsexpe @Traitor

 

Gdybym nie spróbował tego co mówiliście to nie pisałbym tego postu, to po prostu mi nic nie daje!

To samo dotyczy użytkownika @MariushO

 

To że to mój pierwszy post nie znaczy że muszę być skończonym debilem i nie znać podstawowych funkcji tego programu!!!

 

@PCC Polska @Miłosz3ds

 

Wcześniej tych sposobów nie próbowałem i z góry dziękuję za udzieloną pomoc :D

Niestety żadna z tych metod nie pomogła, zmieniałem sterowniki na OpenGL, usuwałem plik 3Dsmax.ini i nic!

 

Ale poradziłem sobie bez tekstur ponieważ docelowo w maxie i tak ich nie potrezbuję.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam!

Lord9000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord9000 współczuję, że Cię wyśmiali, ja też próbowałam wielu opcji,
@c4rl0s podziękowania, dopiero to co napisałeś uwolniło mnie od irytującego problemu. Dziękuję, że tak zakończyłeś ten temat.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności