Skocz do zawartości

"Joe Blues" animacja tradycyjna 2d


WWWoj

Rekomendowane odpowiedzi

Yo wrzucam na razie gifa przedstawiającego fragment z animacji, nad którą pracuję aktualnie. W założeniu będzie to animacja poklatkowa do muzyki, zobaczę co z tego wyjdzie w praniu. Scenariusz wydaje mi się ciekawy, ale sam go ułożyłem więc jaki ma mi się wydawać ;D, ale na razie nie będę nic zdradzać.

Mam zamiar jeszcze bardziej uderzyć w styl zapisu nutowego, być może nawet będzie się to działo na pieciolinii, albo będzie pięć planów przypominających pięciolinię, jeszcze nie wiem.

Jak się Wam to podoba, da się na taka stylistykę w ogóle patrzyć, czy zbyt ubogo to wygląda w odbiorze?

karawan5web.gif

 

wersja z pięciolinią:

 

karawan5web2.gif

 

 

tu jeszcze trailerek, który kiedyś zmajstrowałem, żeby nie zarzucić tematu, ale praktycznie wszystko do poprawki.

Edytowane przez WWWoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki!

Chciałbym to zrobić w kilka miesięcy góra pół roku, bo w takim minimalistycznym stylu to dość szybko idzie, ale będzie jedna trudna scena, do której czasu pracy nie jestem w stanie do końca przewidzieć, no i też będę musiał dopasować się do muzyka, który teraz udźwiękawia inną moją animację, ale tu istotne będzie, żebym miał muzykę wcześniej przynajmniej przy składaniu, ale przy animowaniu też by się przydało :], na razie przygotowuje i planuję sobie scenki i poszczególne ujęcia i mam nadzieję, że w pół roku się uda zamknąć.

Dorzuciłem jeszcze wersje gifa z pięciolinią, ale nie jestem pewny czy w ten sposób ja wykorzystam, chciałbym, żeby się ten motyw pojawił, ale jeszcze nie jestem pewien w jakiej formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Descileus69: Dzięki, ale już współpracuje z wyśmienitym muzykiem :), jeżeli on nie mógłby z jakiś względów tego zrobić to wtedy pewnie chętnie bym skorzystał, ale już ma nagrany temat i będzie nad tym pracował, tylko ma sporo pracy teraz między innymi przeze mnie :), więc będę musiał trochę poczekać, ale i tak mam co robić, a cierpliwość popłaca :)

floo: thnx!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aj.. możliwe, nie przejrzałem refek przyznaję się, zobaczę może uda mi się jakoś łatwo sprtnie poprawić, chociaż poklatkowo już raczej nie chce mi się bawić.

Dodam zarys chomąto na nieruchomej części, a ruchomą już zostawie, bedzie mixto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotcore: Dzięki! Animuję poklatkowo w photoshopie, a sładam w after effects, bardzo mi to wygodne jest, chociaż przyznam że panel animacji w photoshopie ma kilka wkurzających wad, ale nauczyłem sie je omijać i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Dłubię każdą klatkę! Można robić jakieś morfingi itp, ale to traci pewien charakter, który chcę uzyskać, z doświadczenia wiem, że wszelkie próby skracania sobie drogi, dają gorsze efekty, ale czasem nie da się uniknąć. Ogólnie to dłubanie przy takiej stylistyce to bułka z masłem, taki gif to jakiś weckend pracy i robie go dla relaksu :). Poprzedni projekt robiłem na kartkach z kolorowaniem w szopie wyszło 6 minut i to dopiero było mozolne dłubanie :D teraz juz nic mi nie straszne ;)

Edytowane przez WWWoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne! Jest klimat! Czekam na ciąg dalszy efektów!

To jest, zdaje się, uprząż szorowa a nie chomątowa. Napierśnik za bardzo wisi, a powinien się opierać na klacie, bo tu jest główna siła ciągnąca. Mi się rzucił w oczy loop głowy konia i krzaka pod głową. Poza tym koń ma za bardzo podkasany brzuch jak chart, za krótką klatkę piersiową i żuje ruszając górną szczęką. Sory, czepiam się, po prostu mam z końmi do czynienia na co dzień ;)

 

Ciekawa jest jak pracujesz z dźwiękiem. Lepiej, żeby muzyka była pisana do animacji, czy animować do muzyki? Muzyka jest dobrym metronomem i zwłaszcza przy mówieniu powinno się animować pod dźwięk. Ale z kolei animacja narzuca rozwój akcji i punkt kulminacyjny. Muzyk musi stale pracować z animatorem, czy jak to się robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numnah: thnx!

Hehe spoko już nie raz się przekonałem, że konie to oczko w głowie dla niektórych i delikatny temat, w rodzinie mam też jedną maniaczkę koni, która pewnie też wytknie wszystko bez pardonu :). Tą uprząż to już tak dałem, żeby zatuszować, ale to nie problem mogę ją jeszcze zmienić, przyjrzę się bardziej refkom ;). Co do brzucha to chciałem, żeby ten koń wyglądał przede wszystkim na wychudzonego, bo taki będzie ogólny kierunek (chude pająki bida z nędzą) i bardziej mi zależy na wydźwięku niż poprawności z realiami i tak też będzie w całości, jeżeli przypomina w ogóle konia to już jest sukces ;)

Poprawność zrzucam na drugi plan, bardziej mi zależy na efekcie ogólnym, ale zobaczymy co z tego wyjdzie, bo sposób opowiadania historii będzie dość nietypowy, ale myślę, że warto spróbować się tym pobawić.

 

Z muzyką to chciałbym jak najwięcej pod nią zsynchronizować, więc może metronom, rytm wystarczy mi na razie, a muzyk dokończy dzieła jak już animacja będzie gotowa, ale nie wiem jak to się powinno robić.

 

Ps. A tu na refce widać, że rusza górną szczęką ;D

 

maciekG: Dziękówka!

No też tak myślę, już mi się upatrzyło i chyba przy tym pozostanę.

Edytowane przez WWWoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Boska refka! Spoko, koń wygląda bardzo profesjonalnie, ja lepszego bym nie zrobiła, nie ma co się czepiać ;)

Z muzyką myślę, że dobrze robisz, jeśli będziesz miał rytm w głowie i do tego animował. Zdaje się że twoja animacja będzie miała bardzo melodyjny charakter. Zbigniew Rybczyński rysował ciekawe "partytury" dla swoich filmów, np. dla Tanga, gdzie każdy bohater był potraktowany jak osobny instrument orkiestry. Dzięki temu tak dobrze panował nad akcją i miał ją wpasowaną w muzykę:

http://www.huncwot.com/en/zbig-traktat

Ja już raz wtopiłam, gdy nie uwzględniłam przy animowaniu rytmiczności muzyki i wtedy mocniejsze akcenty obrazu nie pokrywały się z taktem muzyki - sporo na tym straciłam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności