Skocz do zawartości

Wiz: Salon firmowy Orange


Zed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przedstawiam jeden z ostatnich projektow jaki mialem przyjemnosc wykonac.

Przyjemnosc wyjatkowa bo temat bardzo mi "siedzial" ;) Do tego scena dawala mozliwosc pobawienia sie troche oswietleniem co dla mnie jest juz wystarczajaca zacheta do pracy ;)

 

Renderki przedstawiaja salon firmowy Orange ktory powstaje w Abidjan na Wybrzezu Kosci Sloniowej.

 

Praca nad tym salonem byla tez poligonem doswiadczalnym dla maxa 2014 i nowego mentala. Moze troche szalone robic szybki projekt komercyjny na swiezej edycji maxa ale zaryzykowalem (wczesniejsze testy wykazaly ze z grubsza jest ok ;) No i... okazalo sie ze soft dzialal bez zarzutu.

Drobne bledy ktore czesto mocno irytowaly przy poprzednich wydaniach tutaj jakos sie nie udzielily. Pewnie tym razem sa w innych obszarach :) Moze animatorzy albo spece od efektow maja wiekszy bol glowy z nowa wersja.

Tak czy siak wieksza szybkosc viewportu, MOZLIWOSC WYLACZENIA CADDIES!!!, nowa wersja MR ze zintegrowanym juz unified sampling mocno poprawila komfort pracy.

Jak dla mnie jedna z lepszych aktualizacji maxa w ostatnich latach. Oczywiscie to moje zdanie - kazdy cos inengo wymaga od softu i co innego mu do 3d potrzebne. Dla mnie duzy bonus za ficzery do mentala ktorego uwielbiam i ktorego teraz duzo czesciej bede uzywal przy projektach komercyjnych. Cieszy tez fakt ze adsk skupil sie wreszie na podstawach a nowe usprawnienia wydaja sie byc calkiem przemyslane i moga sie podobac.

 

 

Z gory dzieki za komentarze i krytyke

Pozdrawiam

Zed

 

orange_5.jpg

 

orange_1.jpg

 

orange_2.jpg

 

orange_3.jpg

 

orange_4.jpg

 

orange_6.jpg

 

orange_7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wydaje mi się, że gdyby Zed dostał starego Imagine z amiga 1200 plus cos ala paint, stworzyłby coś na miarę dzisiejszych softów. czego się nie złapiesz świetnie wychodzi - troche mi szkoda bo własnie zrobiłem update do max 2013 a tu już widze 2014 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa o to chodzi... tez nie lubie tego w przesiadkach... Spialem sie jednak i przysiadlem zeby poprzenosic wszystkie ustawienia i jakos tam przeszlo bez wiekszego bolu ;) Mialem motywacje... ;) Warto zaznaczyc ze wiele pluginow z 2013 dzialaja od reki i nie trzeba czekac na przekompilowane wersje (nie wiem jak z takimi kolosami jak Vray ale pojedyncze pluginy bez problemu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony wizki wyszły bardzo realistycznie, jak zdjęcia. Za to duże brawa. Z drugiej jednak strony te "realistyczne zdjęcia" wyglądają bardziej jakby były robione aparatem kompaktowym a nie dobrą lustrzanką. Celowo pewnie popsułeś nieco jakość aby nadać realizm (np. dodany szum, wyblakłe kolory, rozmycia, itp.), ale nie wiem czy przez to nie poszedłeś za bardzo w ten realizm. Gdyby jakieś studio faktycznie zrobiło takie zdjęcia to pewnie poddaliby to jeszcze postprodukcji żeby upiększyć te fotki.

Tak czy siak gratuluję tego realizmu:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odwiedziny i opinie ;)

 

PLS - masz troche racji. Tak to mniej wiecej wyglada. Jak Mulholland napisal - graficy zawsze dazyli bardziej w strone foto czyli probowali dodac troche niedoskonalosci do sterylnych obrazkow. Fotograficy znowu czeasto czyszcza na potege zdjecia ktore pozniej wygladaja jak render. Najgorzej to wychodzi jak ktos wygladza modelke i robi z niej lale barbi - czesto za pomoca filtra ktorego wogole nie kontroluje i uzywa w auto mode ;)

Graficy tez potrafia przegiac i dodaja np. taka aberacje ze ogladajac rendery masz ochote siegnac kolorowe okularki z polki bo myslisz ze to obraz stereo. Sam kiedys rozpedzilem sie nieco bardziej z niektorymi efektami "psucia" sterylnosci renderow. Trzeba zlapac troche wyczucia a to na pewno przychodzi z czasem.

Zajmuje sie tez fotografia wiec te swiaty jakos tam mi sie przeplataja. Generalnie steryla nie lubie rowniez na zdjeciach. Nienawidze juz w tej chwili zdjec bez szumu. Takie gladziutkie jak pupa niemowlaka foty na low iso po prostu mocno mi nie siedza ;) Lubie ladny grain (nie mylic ze standardowym noisem...) bo jak dla mnie wiele wnosi do obrazu. Kazdy oczywiscie woli co innego. Ja chetnie foce na wysokim iso jak trzeba i nie odszumiam zdjec wcale. Ktos inny bedzie odszumial foty nawet cykane na iso 200 ;) Takich tez znam. Tak wiec co kto tam lubi.

 

Co do tych renderkow - staralem sie nie przesadzic i mysle ze zaden efekt nie jest zbyt nachalny. To prawda ze bloomy ktore dorzucilem nie wyszly by w takim stopniu podczas fotografowania lustrem nawet z przecietnym szklem. Ale to taka stylistyka po prostu. Mnie sie podoba, komus nie. Klient czasem podjara sie takimi dodatkami a innym razem woli krystalicznie czyste obrazki bez dodatkowych ficzerow - byle kolorki byly wg projektu ;)

 

Pozdr

Zed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym tego fotą nie nazwał, ale wygląda ślicznie. Zazdroszczę ludziom którzy robią takie rzeczy w mentalu.

Ile i na jakim sprzęcie ci liczyło?

 

P.s. tak, max2014 jest od 2008 najlepszy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Zbychowaty - aaa ide ;)

 

@ deshu - tez bym tego fota nie nazwal ;) Zdjecia wychodza zdecydowanie inaczej ;) A tu cg jak na dloni. Trzeba by sie jeszcze nieco napocic zeby zrobic z tego real photo... ani czas ani budzet nie pozwala na takie zabiegi a i potrzeby tez nie ma zeby generowac klatki jakosci filmowej do kolejnego szybkiego projektu na tasmie. Chociaz nie powiem... jeszcze bym sie ta scena pobawil. Zostawie jednak energie na projekty wlasne - tam zawsze mozna podciagnac jakosc znacznie wyzej bo nie cisna ;)

 

Czas renderingu - liczylem w 3000x1500 w DR. Mocy mialem gdzies na 15-20 cinebench markow. Pare godzin na render. W scenie sa dokladnie 63 swiatla - 90% rzuca miekkie cienie wiec bylo co mielic. Mialem troche czasu na liczenie w wiec nie optymalizowalem przesadnie. Czas byl jak najbardziej do zaakceptowania. Nie samplowalem tylko na potege przez co to i tam jest troche szumu na glossach ale nikomu to nie przeszkadzalo.

 

tak 2014 to krok milowy jesli o updaty maxa idzie ;) Oby kazdy nastepny byl rownie sensowny. Jak sie jednak poslucha troche userow i podrzuci im pare rzeczy o ktore od dawna prosza... Da sie? Ano chyba musi sie dac bo konkurencja rosnie w sile... mysle ze nie ma tutaj przypadku ani tym bardziej jakies przesadnie dobrej woli Autodesku ;) Mus to mus. Cinema 4D i Modo niezle zaczynaja wojowac. Baa nawet blender gdzies tam w stawce sie liczy pewnie ;)

 

Dzieki za odwiedziny ;)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele kwiatów na 3 planie wyglądają bardzo sztucznie i bardzo się różnią od reszty sceny. Na pewno lepiej by wyglądał model laptopa wymodelowany, tak to zbyt sztucznie się to prezentuje, według mnie 4 scena najbardziej mi się podoba. A tak to ogólnie super sprawa, pozdrawiam ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Lis - tak ficzer wylaczajacy ficzera jest hitem ale w koncu sie zlitowali i odpuscili z tym caddies ;)

 

@ Kir4 - zgadzam sie... troche tudaj odpuscielm podobnie jak przy macbookach - to sa w pelni modele 3d tylko shadery troche kiepsko przygotowalem i wyszlo troche malo luxusowo ;) Sie poprawie next time ;) Dzieki.

 

@ ezils - Dzieki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności