Skocz do zawartości

Obiekty 3D: Kolekcja siedzisk


Rekomendowane odpowiedzi

cześć:)

 

dawno nie było mnie w galerii 3D. miałem przyjemność wykonać kolekcję modeli siedzisk dla VizPeople, którą prezentuję poniżej. kolekcja obejmuje 80 modeli: krzeseł, sof, foteli i ławek/leżanek z teksturami i materiałami. modele powstały w maxie - polymodele bez użycia displace map.

 

całość można przejrzeć w katalogu pod adresem: http://www.viz-people.com/images/3D_SEATING_FURNITURE_Catalog.pdf

oraz zakupić w sklepie VizPeople: http://www.viz-people.com/online-store/pgxso-product-details/prx-113/ctx-20

 

poniżej prezentuję promocyjną wizkę i kilka zbliżeń z pełnych rozdzielczości. rendery studyjne prosto z maxa - jedynie korekcja krzywą w VRayFrameBuffer. jeśli macie jakieś pytania odnośnie strony technicznej, chętnie odpowiem.

 

X0gE0CC.jpg

 

7iXY3Hh.jpg

 

cJdYoGV.jpg

 

j6LCXxZ.jpg

 

2TzabQ5.jpg

 

l3B54TW.jpg

 

o36AAbt.jpg

 

C8AG8Ip.jpg

 

i8Khq9L.jpg

 

uQP7DRR.jpg

 

6zfPYCg.jpg

 

3vThl6y.jpg

 

IE228zM.jpg

 

shXIXHi.jpg

 

rwyqQLU.jpg

 

1ly1z4z.jpg

 

pozdrawiam

Edytowane przez polka dot
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Moje zdanie znasz z pierwszej ręki :) Fanfary dla Tego Pana!! :)

Wątek na forum, nie prezentuje ile z tym było zachodu! Ale dałeś radę i to w eleganckim stylu :)

Raz jeszcze gratki Panie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał solidnej roboty, tak wizualizacja promocyjna, studio jak i cały materiał na CD.

 

Kolejna świetna płyta od VizPeople, gratulacje!

 

Małe pytanie do Lisa, obecnie sprzedajecie modele tylko jako "zestawy CD" czy planujecie wprowadzić sprzedaż pojedynczych modeli?

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, dzięki za komentarze:)

 

Lis - zawsze chciałem ogarnąć Unwrapa. ;) najważniejsze, że jest finisz. naprawdę miło zobaczyć to poskładane na stronie!

 

adam_m - różnie. niektóre (nieliczne) powstawały w jeden dzień, inne z doskoku np. dwa tygodnie. z dokumentacji technicznej brałem tylko wymiary, modelowałem na podkładach ze zdjęć aby zachować charakter mebelków. ogólnie za dużo babram się z detalami podczas modelowania i to właśnie odwzorowanie drobnych szczegółów zabrało najwięcej czasu. rendery w 3000 px na moim liczydle smażyły się 3-9h, a na sprzęcie VizPeople 10 minut ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam w takim razie jak mówisz, że można w tym wątku. Odnośnie studia: Czy studio to standardowa "zagięta" ściana + po świetle z każdej strony lewo/prawo + ew. góra albo przód i kamera? Czy jakieś jeszcze fajne sztuczki, które podnoszą realizm? Czy w takim studiu pustym warto np. stosować jakieś mapy otoczenia bo to mnie zastanawia też czasem.

 

I druga sprawa odnośnie tego wiklinowego fotela. Te sploty i wszystko było ręcznie ustawiane i "plecione" czy jakiś sposób na przyspieszenie magiczny jest? Bo spline + loft mi przychodzi do głowy na takie cuda.

Edytowane przez jacekszy0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję. Kawał dobrej roboty. Początkowo pomyślałem, modele jak modele. Jest ich sporo, ale zbliżenia dają ogląd na jakość. Bez dwóch zdań. Te modele sprzedawane są z takimi materiałami jak na zbliżeniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne modele! Inspiracja na dzisiejszy dzień i olbrzymi kop motywacji. Wreszcie zabiore się do roboty aby choć troche zbliżyć się do Twojego poziomu. *****

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

cześć,

 

jacekszy0 - studio to w zasadzie box z zaokrąglonymi krawędziami, pozbawiony płaszczyzny za kamerą, by uzyskać kontrastowe refleksy. światła globalne to tak jak mówisz, po bokach i duże delikatne z góry. do tego niewielkie światła doświetlające model - te już ustawiane indywidualnie. osobiście nigdy nie stosowałem HDRI w studiu. moim zdaniem na realizm spory wpływ ma ekspozycja rendera czy tam Color Maping. staram się unikać przepaleń (do bieli) i zachować podobne kontrasty w najjaśniejszych i najciemniejszych fragmentach rendera. Light Cache świetnie się do tego nadaje, odbija dużo światła.

wiklinowy fotel zacząłem od plane z loopami tam gdzie miały iść paski. edytowałem siatkę by nadać przeplatany kształt (osobno dla pionowych i poziomych), a potem już Create Shape From Selection. reszta ręcznie

 

peter_muler - Farnsworth był kompromisem. stoły są oryginalne :d przy okazji, znalazłem tylko informacje dot. siedzisk i stołów, wiesz coś może o oświetleniu?

 

Adek - dokładnie. materiały pod VRaya 1.5 + tekstury z normalkami

 

xmass - to rzemiosło, jak każde inne. wytrwałości!

 

_Orion_ - o chromach pisałem wyżej. odbijają studio z tym że staram się symulować w maxie faktyczne zachowanie blend fotograficznych (na ile pozwala na to moja wiedza w tym temacie). mój sprzęt to Athlon Dual Core 4200+ 2,21 GHz, 5 GB RAM, Windows XP x64

 

dziękuję za komentarze,

pozdrawiam

Edytowane przez polka dot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności