Skocz do zawartości

Ati firepro m6000 czy quadro k2000m/k3000m


luki1986.wwl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

potrzebuje pomocy małej.

 

Zmieniam laptopa, aktualnie mam na nim kartę graficzną geforce 555m z 3 giga ram.

 

Jeżeli chodzi o nową maszynę mam kilka konfiguracji ale nie potrafię wybrać karty graficznej, mianowicie mam do wyboru karty ati firepro m6000 (ewentualnie m4000) lub quadro k2000m (ewentualnie k3000m).

 

Czytałem że z m6000 ktoś miał problem z wyświetlaniem vertexów w maksie, jeżeli chodzi o quady to odnośnie wersji k2/3/4/5000m nic nie znalazłem. Tylko opinie że quadro w maksie daje tak sobie radzi.

 

Jeżeli chodzi o samego maxa to quadro jest na liścię kart rekomendowanych a nic o serii firepro m****.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość RafalPL

Quadro w 3D Max mialo zawsze duza przewage no i obsluga cuda wiec raczej bral bym Quadro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się pokusił na Firepro.. ma większą wydajność zarówno w viewprotach jak i w OpenCL. CUDA już raczej wyszły z mody, pomijając fakt, iż na K2000M byś liczył wolniej niż na procesorze... ogólnie na notebookach zbytnio na GPU nie porenderujesz, no chyba, że masz dwie karty, to coś tam da radę w parę godzin przemielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wpadł mi w ręce dell precision m6700 w dobrej cenie z firepro m6000 tak więc temat już mało ważny :) Wiem tylko że wydajnościowo wg czystych statystyk dla kart quadro i firepro to k3000m jest podobna do m6000 a miałem do wyboru k2000m lub m6000 podobnie cenowo, już k3 i 4000 kosztują dużo więcej.

 

Co do gpu renderingi nie korzystam, poza tym jak coś to vray rt odpalam co jakiś czas do podglądu scenki (aktualnie mam geforce 555m z 3 giga ram) tak więc nie jest potrzebna wydajność w renderowaniu tylko w samej pracy podczas robienia sceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się pokusił na Firepro.. ma większą wydajność zarówno w viewprotach jak i w OpenCL. CUDA już raczej wyszły z mody' date=' pomijając fakt, iż na K2000M byś liczył wolniej niż na procesorze... ogólnie na notebookach zbytnio na GPU nie porenderujesz, no chyba, że masz dwie karty, to coś tam da radę w parę godzin przemielić.[/quote']\

 

problem w tym ze wsparcie w 3ds max jest dla Cuda a nie opencl. Z opencl to widzialem tylko vray rt ktory daje jako tako rade, ale wiekszosc pluginow jest pod CUDA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności