Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 1 z 51 12345611 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 506

Wątek: Prawdziwy artysta

Banned

Podziękowania

Domyślnie Prawdziwy artysta

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    artysta nie zajmuje się renderowaniem samochodów... to może być tylko przeciętny rzemieślnik reklamowy......))... najwyżej...!!!!
    dziadek3D jest offline

Member
    Awatar ca mel
    Podziękowania

Domyślnie

Artysta to Dziadku w tych czasach może być nawet kanapkowy.
    Mądrzy ludzie się nie mylą, więc i my się nie będziemy myli.

• Marek Dziołak
    http://tinyurl.com/marek3d
    ca mel jest offline

Member
    Awatar smiler
    Podziękowania

Domyślnie

Oczywiście Dziadku, masz rację. Artysta to, za to, taki ktoś, kto nie potrafi zrobić dobrego i realistycznego renderu i twierdzi, że "tak miało być" i opowiada niestworzone historie, które mają ludzi przekonać do tego, że ta niedoróbka jest dziełem sztuki, tylko trzeba się nauczyć je rozumieć. Tylko nie rozumiem, dlaczego kiedyś artyści robili niesamowite rzeźby, obrazy, w tak doskonały sposób, że wybijali się na tle innych, a dzisiaj takie osoby nazywa się "przeciętnymi rzemieślnikami reklamowymi" . Artysta zawsze jakoś zarabiać na chleb musiał, tyle, że kiedyś był na utrzymaniu "Pana" dworu, a dzisiaj utrzymują go agencje reklamowe.
    smiler jest offline

Banned

Podziękowania

Domyślnie

artysta niesie przede wszystkim humanistyczny przekaz ... a nie realistyczny render lakieru.... to jest rzemieślnik i to też jest potrzebny gość ale proszę nie mylić tego z artystą.... artysta to ktoś kto jest ponad Pańskie wymagania... i nawet Pan to musi zrozumieć...))
    dziadek3D jest offline

Paweł Grzelak
    Awatar deshu
    Podziękowania

Domyślnie

Hmm. Jaki humanistyczny przekaz niesie na przykład ten, niepodważalnie artystyczny, wytwór:
    http://www.newsweek.pl/bins/Media/Pi...007527566d.jpg
    ?
    Ostatnio edytowane przez deshu ; 01-07-13 o 22:52
    deshu jest offline

Banned

Podziękowania

Domyślnie

symetria i realizm jest dla idiotów... a każdy wybiera kim chce być... )).. i czy chce być w krainie wyrenderownych lakierów czy w świecie symboliki i konwencji.... maltretujących jego wybitny umysł przez kilkadziesiąt tysięcy lat zaszłości... odrzućmy to wyrenderujmy realistyczny lakier... powinno wystarczyć...)))))))))))))))
    dziadek3D jest offline

Paweł Grzelak
    Awatar deshu
    Podziękowania

Domyślnie

Chyba nie zauważyłeś mojego posta, i odpowiedziałeś sobie na swój własny.
    deshu jest offline

Member
    Awatar rdawlud
    Podziękowania

Domyślnie

Hmm. Jaki humanistyczny przekaz niesie na przykład ten, niepodważalnie artystyczny, wytwór:
    http://www.newsweek.pl/bins/Media/Pi...007527566d.jpg
    ?
    A propo rothko bo lubię malarstwo. Rothko przy malowniu używa różnych faktur płótna, farby itp. co można zobaczyć tylko na żywo, sale wystawowe są specjalnie przygotowywane pod względem oświetlenia i ekspozycji obrazów, obrazy są naturalnie większe także ich odbiór jest całkiem inny i moim zdaniem głupotą jest oceniać czy jest to sztuką, czy robi wrażenie widząc jakąś miniaturkę w internecie. Bo tutaj akurat nie chodzi o przesłanie tylko oddziaływanie całej ekspozycji na odbiorcę, harmonie, dobór kolorów, oświetlenie itp.

symetria i realizm jest dla idiotów
    artysta niesie przede wszystkim humanistyczny przekaz
    Głupszych rzeczy dawno nie czytałem. Równie dobrze mogę napisać, że prace zawierające jakąś alegorię, niedosłowne są dla nawiedzonych ćpunów co na haju widzą te swoje symboliki i konwencje. Logika identyczna.

Sztuka ma masę nurtów. Słyszałeś o fotorealizmie kiedyś? Albo np. caravaggio nie był artystą bo starał sie realistycznie oddać oświetlenie a monet co malował plamki to już artysta? Czy może tylko Bosch bo ten symbolike lubił?

Zresztą krytykujesz realzim a ilu na przestrzeni lat było malarzy/rzeźbiarzy itp. starających się jak najrealniej oddać otoczenie a powszechnie są uważani za artystów? Po prostu jest dostęp do innych technik wyrazu bo kiedyś można było jedynie namalować, teraz można zrobić też na kompie. Cel często ten sam, czyli jak najwierniejsze oddanie rzeczywistości.

sposobów wyrazu jest pełno. A to czy indywidualnie lubisz fowizm, surrealizm czy fotorealizm to już nie predestynuje nikogo do nazywania kogoś max przeciętnym rzemieślnikiem bo robi samochody. Tutaj też możesz się popisać dynamizmem kompozycji, doborem kolorystyki, klimatem pracy itp i wymaga to jakiegoś artystycznego wyczucia. Kiedyś samochodów nie robili bo nie było, ale np. malowali wazony. Zwykli rzemieślnicy nie? wazonami się zajmować.
    Pretensje możesz mieć do tego z góry
    http://www.behance.net/rdawlud
    http://www.nmachine.org
    rdawlud jest offline

Paweł Grzelak
    Awatar deshu
    Podziękowania

Domyślnie

rdawlud - ja nie oceniłem tego obrazu w swoim poście*. Napisałem, że bez wątpienia jest to sztuka, ale nie uważam, by niosła jakikolwiek humanistyczny przekaz - co według dziadka jest dla sztuki obligatoryjne.

* na dodatek tak się składa ze byłem ostatnio w narodowym, i widziałem te faktury, rozmiary itd. Dlatego pewnie przyszło mi to do głowy jako przykład dobry do odpowiedzi na post dziadka.
    deshu jest offline

Banned

Podziękowania

Domyślnie

Artysta to artysta.... rzemieślnik to rzemieślnik.
    Nadużywanie słowa artysta jest idiotyzmem medialnym, który ma pomóc w klikalności i oglądalności... przez idiotów, którzy nie są ani jednym ani drugim... tylko szarą komercyjną masą... i który przekaz miesza z informacją co powinien kupić... i tak kółko idiotyzmów się kręci coraz szybciej... ku chwale dezorientacji...)).... reklama to tylko rzemiosło....!!!!

Wikipedia:
    Artysta – osoba tworząca (wykonująca) przedmioty materialne, lub utwory niematerialne mające cechy dzieła sztuki.
    Artysta – twórca tym różni się od rzemieślnika – odtwórcy, że swoje dzieła tworzy w oparciu o własną koncepcję, nadając im niepowtarzalny charakter. Dzięki temu dzieła znanych artystów rozpoznawane są bez potrzeby oglądania ich sygnatur.

Dzieło sztuki – całościowy i syntetyczny wytwór artystyczny o określonym sensie, charakteryzujący się wysokimi walorami estetycznymi (piękno). Poza funkcją estetyczną może pełnić również inne funkcje (np. wychowawczą, poznawczą, użytkową lub religijną). Jego twórcą jest człowiek - istota wyposażona w specyficzną wrażliwość (bez autora nie ma dzieła sztuki). Produkt ten stara się ukazać za pomocą określonej konwencji (formy) pewną rzeczywistość fizyczną lub psychiczną (treść). Dzieło sztuki ustanawia szczególny wgląd w świat widzialny lub emocjonalny, który może być wynikiem namysłu filozoficznego autora lub spontaniczną reakcją chwili.
    dziadek3D jest offline

Strona 1 z 51 12345611 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów