Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Mercedes-Benz Silver Arrow Concept


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio stwierdziłem, że szkoda mi zostawiać ten koncept bez jakiegoś dedykowane renderu, tak więc na luzie wczoraj ciągu godzinki powstało proste studio i te renderki. Przy okazji pobawiłem się vray carpaint i iesami :P

 

Sam koncept miałem jeszcze zmieniać ale stwierdziłem, że nie będę mu poświęcał więcej czasu, przynajmniej w tej formie, a rendery zostawię jako "3D szkic". Samo założenie konceptu było dość proste - torowa zabawka luźno bazująca na W154 - ot taka zabawka dla ludzi co mają za dużo kasy w ogródku. Klient dostawałby silnik, klatkę, kierownice, trochę wycieraczek i kupkę metalu i tworzyw.

 

Wiem, że ktoś tam przebąknie, że można było dać więcej detalu do lamp, zawieszenia, felg, lepsze aa itd. jednak chce to zamknąć w jednym stwierdzeniu "szkic 3D" :) Powoli kształtuje mi się pomysł na pełen koncept samochodu ale tego nie podejmę się teraz ponieważ chce skończyć SLSa.

 

Tworzone tradycjnie 3ds max, vray, postprodukcja w PS.

 

Zapomniałem jeszcze dodać, że opony są autorstwa ReflectVision'a, a w zasadzie ich mapa :)

 

14.jpg

 

15.jpg

 

16.jpg

 

17.jpg

 

18.jpg

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Berger
Dodane 2 nowe ujęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Berger coś ty zrobił! Taki fajny model a studio tak odbiega! Ja rozumiem że to szkic 3d i że już Ci się nie chce;) ale wg mnie mogłeś wstrzymać się troszke, posiedzieć przy pracy i zgarnąć ***** w galerii a tak nici :) Refleksy wogóle nie przemyślane i randomowe, i ogólnie troche za ciemno. Te lensflary za bardzo przyciągają wzrok IMO. Ale ja tam się nie znam :)

Ale może masz racje. Trzaskaj SLSa. I tak zgarniesz 5 starsów:)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam że troszke sie pospieszyłeś z wystawianiem tego. Poczekałbyś miesiąc/dwa i by Ci chęci wróciły i byś to od...picował.

A tak to mamy teraz właśnie szkic 3d który jak najbardziej nadaje sie do galerii tylko pytanie czy jest sens?

Auto jako concept ciekawe. Tył mnie przekonuje w 100%. Bardzo podobają mi sie takie garby. Do tego te światła fajnie sie wpasowują.

Co do przodu mam mieszane wrażenia. Nic poza gwiazdą nie przemawia za tym że to mercedes i o ile w tym modelu ciężko jakoś nawiązać czymkolwiek do mercedesa bo nawet oryginał w154 był odmienny od wszystkich mercedesów to wydaje mi się że mogłeś bardziej nawiązać właśnie do oryginału (kształtem grilla/ umiejscowieniem loga/ czymkolwiek). Tak teraz mamy losowy twór, któremu możemy przypiąć logo bugatti czy innej oldschoolowej rajdówki i też bedzie pasować. Czegoś tu brakuje wg. mnie.

 

Do tego studio, które wygląda jakbys losowo w hdr studio klikał na auto dodając nowe światła. Nic tu nie podkreśla bryły którą można by fajnie w szybki sposób wydobyć. Do tego "szkic3d" nie jest suprawiedliwieniem niskiego aa któe mozna podbić w ćwierć sekundy i lamp do których wystarczył by jakiś gradient/pattern zeby nie świeciły tak równomiernie. To są naprawde chwile zwłaszcza że rendery trzaskasz nie od dzis.

A z doświadczenia wiem, że takie niedoskonałości bardzo ujmują końcowemu efektowi.

 

Aaaa i te flary. My God - skończ z nimi. Nie wyglądają fajnie, a odciągają wzrok chyba równie dobrze co goła baba.

 

Ja bym dał całościowo 4*. Ale nie dam nic bo za koncept to piąteczka, a za reszte to max 3 - dlatego sie wstrzymam. Może kiedyś wrócisz i od...picujesz to ;)

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności