Skocz do zawartości

Monitory Dell 27" czy 2x 23"


TheCapo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam w planach kupno całego kompa, ponieważ ciągle cisnę tylko na lapku (a to jest mega masakra). Na razie pojawiły mi się wątpliwości na temat monitora. Ogólnie zajmuję się grafiką 3D, ale w PS czy w AI się coś też po robi i nie raz trzeba też do druku przygotować pliki. Więc szukam oczywiście dobrego monitora za małą cenę. Ogólnie maksymalnie chcę przekazać na monitor do 2000 zł

 

Jak na razie na celowniku mam monitory della, a dokładnie te:

http://allegro.pl/dell-23-led-u2312hm-ips-3-lata-gwar-next-bus-day-i3391939524.html

 

http://allegro.pl/monitor-dell-u2713hm-27-ips-2560x1440-hdmi-gw-36-i3392072128.html

 

No i teraz pytania:

1. Czy lepiej kupić 27" cali i zainwestować trochę w przyszłość czyli chodzi mi tutaj o rozdziałkę 2560x1440 px?

2. Czy lepiej kupić dwa tańsze monitory po 23" z rzodziałką FullHD?

3. Czy patrzeć również, żeby w monitorze było wejście HDMI czy jest to przereklamowane?

 

No i chyba na razie tyle. Oczywiście jestem gotowy na inne propozycję. np na temat proporcji bo ja na razie stawiam na 16:9. Do tego 27" będzie można do kupić kiedyś jakiś tani monitor 27" ale to nie wiadomo kiedy by nastąpiło, a ogólnie jestem nawet przyzwyczajony do dwóch monitorów, ponieważ trochę tak już pracowałem. A niestety ten za prawie 2000 zł mnie na razie bardzo kusi :)

 

Pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dwa monitory są wygodniejsze jeżeli korzystasz z dokowania okien i pozycjonowania okien w Windowsie - chodzi mi o skróty klawiszowe by appka otworzyła sie na konkretnym ekranie lub jego połowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj dobrego 24 cale 1920x1200 na główny monitor a obok postawisz sobie cokolwiek co będzie miało 1200 w pionie. na drugim wyświetlasz tylko toolbary więc nie powinno być problemu.

ideałem to było by 2560x1600 - 30cali i dwie 1200x1600 20cali w piwocie po obu stronach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony powiem tak: na poczatku pracowalem na jednym 27" 1080 i bylo OK, pozniej dolaczylem drugi 19 i bylo jeszcze lepiej. Nastepnie byl jeden 27" 1440 i jak na prace w programie w 3D naprawde komfort pracy bardzo wzrosl. Jak po pewnym szasie ten 1440 padl i trzeba bylo wrocic do 27' 1024 to powiem ci ze bylo ciezko z powrotem sie przestawic i nie moglem sie doczekac kiedy tamten wroci z gwarancji. Ogolnie nie wiem jakby sie sprawdzil tamdem 24" bo w sumie panele mozesz wrzucic na drugi i automatycznie zwieszka Ci sie obszar roboczy. Jak dla mnie monitor z rodzielczoscia 1440 to super sprawa, ale niestety roznica w cenie jest dosc znaczna :/. Jesli chodzi zas o roznice miedzy HDMi a DVI to w przypadku sygnalu z komputera wg mnie nie ma to znaczenia i tak wyswietlisz tylko taka rodzielczosc jaka umozliwy ci monitor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności