Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wymodelowałem dzisiaj głowę człowieka(nie idealna, ale zawsze jakaś) i chciałbym na niej nauczyć sie unwrapu lepiej. Wiem zasadniczo co i jak, relax i peel nie są mi obce, ale co zrobić jeżeli mam model powiedzmy 60tys. poly? Samo ładowanie się uvwraping'u jest długie, a co dopiero zaznaczanie edge'y. Mogę oczywiście najpierw unwrapować model który ma np. 2k poly i wrzucić na niego texture twarzy, ale potem, gdy użyje turbo smooth to przecież textura się w niektórych miejscach popsuje, rozciągnie, albo w ogóle zniknie. Co zrobić, jak radzić sobie z dużymi modelami i jak je unwrapować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Hymm w sumie o tym nie pomyślałem. Zamiast Zbrusha używam MudBox'a, ale w tym przypadku to chyba bez różnicy. Problemem mogą być zniszczone edge które czasem mi się trafiają. Cała siatka mi się jakoś czasem psuje i nie mogę z nią nic robić, ani subdivision dać, ani nic. Przetestuje to, ale nie ma żadnej opcji, żeby to zrobić w 3ds maxie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś masochistą to możesz w maxie.. ale chyba tylko posiłkując się jakimiś plugami typu Unwrella itp. Bo ręczne rozłożenie 60k poly w maxie natywnie, bez Overlapów.. hmm.. powodzenia :) Da się - ale skoro można szybciej, łatwiej, lepiej.. to może nie ma sensu wyważać otwartych drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem tego mudbox'a, ale przy imporcie FBX (próbowałem również z obj.) wyskakuje "uv faces crossing tile boundaries". Przestawiałem geometrie i w końcu wyszło bez problemu, nawet się w miare subdividowalo, ale jak dałem create uv's to wyszły same kwadraty i prostokąty stojące obok siebie tworząc jakby litere L... Nie mam pojęcia czemu, ale uniemożliwia mi to totalnie prace:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem wiem, ale Zbrusha nie mam. Pomyślałem, że rozłożę sobie siatke w 3ds max'ie na low poly obiekcie, póżniej ten sam obiekt przeniosę do mudbox'a, zwiększę liczbę polygonów, bez żadnych ingerencji w siatke i wtedy nie powinno mi się zepsuć. Dam znać wieczorem czy mi się udało :)

 

Ostatecznie ta unwrella, ale tego nigdy nie używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mudbox przy subdivide trzyma sztywno UV jeśli dobrze kojarze. W maxie można to zrobić trochę naokoło. Unwrapujesz LP. Zaznaczasz w unwrapie wszystkie face i rodzielasz na kawałeczki - BREAK. Potem turbosmooth. Potem jeszcze raz Unwrap i weldujesz wszystko spowrotem. Voila, masz niezmienione UV;)

Edytowane przez mafida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności