Skocz do zawartości

Poprawianie artefaktów siatki.


Qubs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Generalnie mam kłopot, z nachodzącą na siebie siatką w 3ds max.

Zależy mi na czasie, i szukam w miarę szybkiego sposobu uporania się z tym, dlatego też usuwani i przesuwanie kolejnych vertexów nie wchodzi w grę.

Mam nadzieję że nie stworzyłem tego wątku w nie odpowiednim dziale bądź cokolwiek innego. Pisze tutaj pierwszy raz od dawna.

 

Ale żeby wszystko było jasne zacznę od początku z przykładami.

Otóż miałem model logotypu na spline'ach i użyłem opcji renderowania tychże spline'ów.

Jako, że model ten ma rogi:

nopealfa.jpg

Siatka w owych rogach układa się tak:

siatkaa.jpg

Chodzi mi o to miejsce w którym siatka nakłada się na siebie.

 

 

Model ten jest sklonowany i jeden ma wielkość 4 drugi 8 i na tym mniejszym jest materiał neonu a na większym szkła, ażeby neon nie był tylko świecącą rurką tylko bardziej przypominał prawdziwy neon.

materialy.jpg

 

 

Problem zaś polega na tym, że owa nachodząca na siebie siatka nie robi nic złego w samym neonie ale w modelu z materiałem szkład juz niestety tworza się artefakty. Dokładnie takie:

 

artefakt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Obawiam się, że właśnie nie zostaje Ci nic innego, niż przesuwane vertexów (lub używanie skalowania na lopach). Tak się chyba właśnie takie rzeczy robi. Żeby jednak poprawić Ci humor napiszę, że możesz śmiało rozrzedzić trochę tu siatkę, a po nałożeniu SDS nie stracisz na jakości. Coś w podobnym stylu znajdziesz w tym tutorialu:

 

http://www.youtube.com/watch?v=b6zr2KDnbZQ

 

Mniej więcej od 3:33.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też:

 

Dać większy interpolation na spline, zamienić na editable poly. Złapać loop z edgy w połowie zaokrąglenia. Wybrać split, potem cap wszystkich borderów, rozdzielić powstałe obiekty detachem, a potem połączyć booleanem. Na koniec poweldowac niedoskonałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, wyszło z nich że jednak najszybciej będzie trochę zaokrąglić rogi. Jednak musiałem też zmniejszyć grubość rurki z materiałem szkła bo nadal miałem tam artefakty. Tak czy siak mozna uznać że juz po problemie. Sorry że odpisuje dopiero teraz ale byłem odcięty od świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności