Podziękowania Podziękowania:  0
× tak × tak:  0
× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Canon EOS 5d mark II vs. Canon 6d?

Member

Podziękowania

Domyślnie Canon EOS 5d mark II vs. Canon 6d?

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Witam serdecznie ,

przeglądając różne fora zauważyłam że o Canonie 6d większość osób go testujących wypowiada się w samych superlatywach, a czytając opnie jego starszego brata 5d mark II (choć już długo na rynku) nie da się nie zauważyć niezadowolenia z jego AF.

Proszę więc o pomoc, którego wybrać? Było mi dane testować przez pewien czas mk. II i moim zdaniem to jest klasyk, który w połączeniu z odpowiednim obiektywem = bajka, a 6d mogłam tylko zrobić kontrolnie kilka zdjęć ( w sklepie - z nie najlepszym obiektywem na body ), ale kusi mnie dziad że cholerka! (nie zależy mi na jego bajerach WiFi.. a na jakości zdjęć)
    Czy ktoś potrafiłby mi powiedzieć który z tych dwóch aparatów byłby lepszym zakupem? Parametry techniczne skłaniają mnie ku 5d II, ale szóstka jest intrygująca...
    Dodam że oba mogę nabyć w tej samej cenie i trochę jestem w rozterce - do fotografii "półamatorskiej" + śluby itp.

Pozdrawiam!

Member

Podziękowania

Domyślnie

6D ma najkrotszy dostępny czas otwarcia migawki 1/4000s 5D mk II aż 1/8000s. To między innymi może przemawiać na korzyść 5D mk 2. 5D MKII da się śluby robić. Wielu robi. Więcej zaoszczędzisz, reszta zostałaby na jakieś fajne szkło.

Uprawnienia umieszczania postów