Skocz do zawartości

[exterior] Primeval Symbiosis -Single Pole House


mercedesslr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przedstawiam rendery, które wykonałem na konkurs d3 Natural Systems 2013 international architectural design competition w Nowym York-u.

Udało mi się wyrwać wyróżnienie w kategorii /SPECIAL MENTION:RESIDENTIAL INTERVENTION/ tak wiec i Polska zaistniała w tej edycji :)

Dla zainteresowanych cały projekt:

http://bit.ly/1eCjKTc

strona konkursu

http://www.d3space.org/competitions/ (narazie w newsach... prace do wgladu powinny byc w przeciagu paru dni)

 

Bryla wymodelowana i wyrenderowana w 3DSie tło PS

 

Qfybh1M.jpg

 

ITWX8bl.jpg

 

FugXhXS.jpg

 

zco8e2P.jpg

 

1tVkXCU.jpg

 

p9lrIba.jpg

 

Dla zainteresowanych cały projekt:

http://bit.ly/1eCjKTc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki wszystkim za komentarze! :)

 

@veti ostatnie czego chciałem to aby projekt był nieludzki i przerażający :) myślę, że to kwestja gustu. Ostatecznei kubatura obiektu wyszła trochę za duża, ale to było minimum aby stworzyć komfortową i funkcjonalną przestrzeń... 6x6m w podstwie przestrzeni dziennej to nie tak dużo :)

 

@skalpel3d hmmm co do paneli słonecznych to wzorowalem sie na takich rozwiązaniach, ale na wiekszą skalę :) http://i00.i.aliimg.com/img/pb/881/392/429/429392881_701.JPG lub http://www.affordable-solar.com/core/media/media.nl?id=1970&c=850709&h=ebf0d385ed54a31f7591

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :) Co do przekrojów to zrobiłem dosyć szczegółowy model w Autocadzie, potem przeniosłem go do 3dsa, zgrupowałem i zwyczajnie przeciąłem modyfikatorem "slice" :). Potem wyrenderowalem Mentalem i podkolorowalem w PSie. Na koniec wystarczy szybko i ladnie opisac calosc w Ilustratorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna praca!

Gratuluję wyróżnienia.

 

W moim odczuciu projekt bardzo spójny i "realny" - nie jest to kompletny kosmos :)

Architektem nie jestem i trudno mi się tutaj wypowiadać dokładniej, ale trochę już przepracowałem i naoglądałem się projektów i jest dobrze :)

 

Sama prezentacja bardzo zgrabnie sklejona, gdzieniegdzie można by lepiej podkleić tło ale to pierdoła. To co moim zdaniem jest najistotniejsze to idealnie dobrane widoki przez co świetnie sprzedaje się cała koncepcja. Klimat zimowy i mglisty dla mnie najlepszy, generalnie pokazanie zboczy z wybijającymi się bryłami - super pomysł!

 

Gdybym był inwestorem myślę, że mógłbyś mnie urobić.

 

Jeszcze raz gratuluję pomysłu, wykonania i wyróżnienia.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz chcialem pisac ze przkroczyles bariere fotorealizmu na pelnym wypasie, ale..........

 

przeczytalem opis, przyjzalem sie uwazniej i polapalem ze te drzewa w tle to fotki........

 

mimo wszystko swietny projekt, po czesci creepy, ale wyszlo bardzo pro! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy takie skosy nie są niefunkcjonalne? obrazu nie powiesisz :) kupisz stara szafe to nie ustawisz, przy stole nie siadziesz z jednej strony albo nawet dwóch, meble tracą pojemność jak są w zabudowie i takie tam jak ciągłe uczucie, że cię ściany atakują. :)

bo wykonanie to wiadomo - pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy takie skosy nie są niefunkcjonalne? obrazu nie powiesisz :) kupisz stara szafe to nie ustawisz, przy stole nie siadziesz z jednej strony albo nawet dwóch, meble tracą pojemność jak są w zabudowie i takie tam jak ciągłe uczucie, że cię ściany atakują. :).

 

Jak to mawiał kiedyś jeden mądry facet - "Możesz postawić sześcian (czyt. blok jak w PRL) i mieć najłatwiejszą do zagospodarowania bryłę, albo zbudować piękny dom."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo nie ma ładnych budynków z pionowymi ścianami:)

 

Projekt podoba mi się z zewnątrz. Jest nieco niepokojący. Jest też dziwny, ale to z kolei oznacza nietypowy - czyli na plus. Wizki są na prawdę dobrze przemyślane. Nie tylko warsztat, ale też wczówka.

Za to jako narciarz mówię stanowcze "nie!" tym schodom.

 

 

+++

 

Wszedłem na behance:

Piękna prezentacja. Tak ładnych przekrojów i plansz nie widziałem... łojezu jak dawno.

Czy "enenergy source" na pierwszej planszy z przekrojem to literówka, czy to coś znaczy?

Edytowane przez deshu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wymyślone i pięknie przedstawione. Bardzo przyjemnie się ogląda.

Projekt na pierwszy rzut oka wydaje się ładny ale ostro pojechany i raczej niepraktyczny, ale patrząc na te budynki wśród drzew widać, że pięknie się komponuje. Chociaż tak jak ktoś wcześniej wspomniał w środku może być trudno z zagospodarowaniem, ale to już kwestia wewnętrznych rozwiązań. Co z samochodami/rowerami? Zostawienie ich pod budynkiem jednak będzie już mocniej ingerowało w otoczenie, niż to pokazanie na wizkach. Czy przewidziany jest jedynie pieszy dostęp? Brakuje mi też wizualizacji wnętrz, które prezentowałyby klimat mieszkania blisko natury.

 

W każdym razie gratuluje pięknego projektu i trafnego przedstawienia.

Może wrzuć tutaj też schematy z przekrojami, bo też są miłe dla oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fronta!

 

@yoozco skosy nie są takie duze, a przestrzeń przy skosach jest zawsze wykorzystana w taki sposób aby maksymalizować funkcjonalność przestrzeni. Aneks kuchenny i półki przy większych skosach, powodują ze nie odczuwa się tak bardzo tych kątów. Najmniejszy skos jest przy witrynie i oczywiście jest to znowu spowodowane funkcjonalnością przestrzeni.

 

@deshu co do schodów to przyzm ze komunikacja była dla mniej największą łamigłówką... początkowo były schody okrągłe, potem winda/ drabinki... ale ostatecznie chyba najlepszym kompromisem pomiędzy nie marnowaniem przestrzeni a użytecznością okazały sie schody kacze.. nie wiem czy miałes kiedyś przyjemność po takich wchodzić, ale dyskomfort wcale nie jest taki duży, a zajmują one naprawde mało przestrzeni... tylko trzeba zacząć dobrą nogą :P

 

"enenergy source" to oczywiście literówka... jak sie wczytasz to jest ich tam więcej... znajomi nie wybaczyli mi ani jednej :) zawsze miałem z tym problemy

 

@wroniec Sytuacja komunikacyjna jest dokładnie opisana w "New Urban Sprawl". W skrócie samochody/autobusy/wypożyczalnia rowerów w centrach znajdujących się co 10 km z których przemieszczamy się pieszo/rowerem. Początkowo widok z zielonym lasem i jedną jednostką mieszkaniową miał mieć własnie taki pojedynczy rower postawiony pod konstrukcją, ale zapomniałem o tym i ostatecznie zostało bez... :P Rowery zakładam ze mozna zostawić bez przypinania, swobodnie- nawyk z Danii :P

 

Wizualizacje wnętrz może bedą kiedyś... ale narazie za dużo mam na głowie ze studiami i praca...

 

@M@Ti kosztu nie liczyłem, ale wydaje mi się że nie powinien być kosmiczny... jedynie co było by bardzo drogie to zaplecze technologiczne (solary o takiej sprawności, biowaste itd... ). Sama konstrukcja jest prosta i materiały są realne i do wykonania..

 

Jeszcze raz wielkie dzięki za takie opinie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fronta!

@M@Ti kosztu nie liczyłem, ale wydaje mi się że nie powinien być kosmiczny... jedynie co było by bardzo drogie to zaplecze technologiczne (solary o takiej sprawności, biowaste itd... ). Sama konstrukcja jest prosta i materiały są realne i do wykonania..

 

...ale to bardziej 50k PLN, czy 500k PLN? Projekt naprawdę mi się podoba i z chęcią zobaczyłbym jego realizację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea piękna, bryła mi się podoba. Przyczepił bym się do dwóch rzeczy. Schody we wnętrzu. Korzystanie od czasu do czasu z tego typu schodów - ok, ale ja sam pomimo iż fizycznie jestem w miarę sprawny spierdyczyłem się parokrotnie. Tym bardziej na półtomnego, jak się komuś zbiornik napełni nocą to schodzenie jest dość ryzykowne i proporcjonalne do wieku. Kombinował bym nad bezpieczniejszym sposobem. Wiem, że to cholernie trudne, ale to wg mnie najsłabszy element środka. Drugą rzeczą jest materiał zewnętrzny w postaci tej pioruńskiej blachy. Po prostu jest ona brzydka i wygląda jakbyś blaszak wbił w żywą naturę. Barbarzyństwo :P Jak zaśniedzieje i się postarzeje to wizualnie może się komponować ale przynajmniej ten rodzaj blaszyska jest szpetny. Dobry do jakiś loftowo postindustrialnych klimatów ale tu szukał bym czegoś innego. Rendery i podanie są świetne i zasługują na uznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Zbychowaty :)

 

Przyznaje ze schody byly wyzwaniem... i nie rozwiazalem tego idelnie. Chcialem aby projekt był ciekawy i pomimo spelniania funkcji normalnego domu budzil w człowieku chęć odkrywania.. Zupełnie jak drabinka do domku na drzewie, czy przeskakiwanie z gałęzi na gałąź.. nie jest ani praktyczne ani bezpieczne ale powoduje w człowieku ciekawość i chęć odkrywania... Całe wnętrze jest "normalne" i dodatkowo standardowe schody mogły by zabić ten efekt "przygody". Na dłuższą metę schody kacze mają swoje plusy i minusy... zdaję sobie z tego sprawę.

 

Co do blachy to myślę, że to kwestia gustu. osobiście uwielbiam takie połączenie czerni i natury.. Są tutaj oczywiście inne aspekty, które wpłynęły na taki materiał. Musiał on być przede wszystkim bardzo lekki, 100% odnawialny i długowieczny... Z wyjątkiem drewna (np system firmy Kebony na dachy) pozostaje blacha i moim zdaniem jej surowość stanowi ciekawy kontrast pomiędzy drewniano-białym wnętrzem. Konsultowałem też możliwości innych materiałów z architektem specjalizującym się w materiałach C2C i jak powiedział jak wygląda "ekologiczność" innych materiałów jak np płyty celulozowo-cementowe (rzekomo 100% odnawialne -_-) to stwierdziłem, że i ten materiał odpada.

 

M@Ti co do kosztów na prawdę nie chciał bym rzucać liczbami ale koszt przeciętnego domu to więcej niż 500k PLN, wiec tutaj spodziewał bym się podobnych lub większych sum :)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie raczej zastanawia system ogrzewania tej konstrukcji czy planowałeś jakieś rozwiązania przy robieniu projektu, te panele słoneczne w co mają zaopatrywać ten dom w ciepło czy prąd? Uzależnia to wykorzystanie przestrzeni w domu w związku z pomieszczeniami technicznymi. Czy brałeś pod uwagę w przypadku dostarczania prądu akumulatory i jaki tego koszt jest w trakcie użytkowania. A tak patrząc pod względem baterii słonecznych to usytuowanie domów na wizkach jest bezsensowne zawsze dajesz ścianę z panelami na stronach najmniej słonecznych :)

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Zbychowany za takie słowa! Baaardzo motywujące :)

 

@skalpel3d

 

przewidywałem wykorzystanie pompy ciepła do ogrzewania niskotemperaturowego cały rok aby utrzymać wystarczającą temperaturę we wnętrzu, a na czas pobytu ogrzewać normalnie. Na dachu są panele fotowoltaiczne i pozwoliłem sobie wybrać takie o strawności 40% (wiem, że są bardzo drogie i rzadko je się stosuje w takich projektach, ale technika idzie do przodu wiec z czasem stanieją :))... Co do wizek zdaję sobie sprawę, że czasami jest złe usytuowanie... ale jako że jest to konkurs a on rządzi się własnymi zasadami estetyka wygrała z innymi aspektami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności